Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Pompa wspomagania Xsara II  (Przeczytany 1259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Pompa wspomagania Xsara II
« dnia: Maj 18, 2013, 10:20:40 »
Witam
Po regeneracji maglownicy pojawił sie problem z pompą wspomagania, a mianowicie po przejechaniu dłuższej trasy pompa wspomagania tak jakby się nagrzewała i koło kierownicy przy kręceniu czasem napotka opór, jakby w pewnym momencie napotykało na jakiś opór. Na następny dzień jak auto postoi problem znika, pojawia się znów po przejechaniu iluś tam km.
Byłem u mechanika wstępnie zdiagnozował że to wina pompy bo ponoć głośniej pracuje niż powinna.
I tu moje pytanie, czy objawy które opisuje powyżej mogą wskazywać na nieprawidłowe działanie pompy wspomagania?
I ewentualnie jakiej pompy szukać, bo jest dużo pomp do Xsary Picasso a ja mam zwykłą Xsare II i nie wiem czy to jest jedna i ta sama pompa czy musi być konkretnie pod dany model auta i określoną pojemność silnika?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Mr.Z

Offline Jacek Mierzejewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 121
  • Skąd: OSTRÓDA
  • Posiadany samochód: Była Xsara II + Saxo jest Peugeot 407 sedan 2008/2009 2.0HDI + Renault Clio II
  • Miejscowość: OSTRÓDA
Re: Pompa wspomagania Xsara II
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2013, 11:50:26 »
Według citroen-service pompy mają inny nr. Prawdę mówiąc nie wiem czym się różnią. Myślę że jak zamocowanie oraz wielkość koła pasowego będą takie same to mogło by to podejść.

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Pompa wspomagania Xsara II
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2013, 21:41:47 »
A może by tak zacząć od wymiany płynu do wspomagania? Dużo taniej a może dać efekt. Druga sprawa sprawdzenie naciągu paska na kole od pompy. Do tego sprawdz jeszcze łozyska amortyzatorów czy nie są zatarte, chociaż to powinieneś słyszeć przy kreceniu kierownicy jak jest opór na łozyskach. U mnie były zatarte i po wymianie kierownicą kręci się nie do poznania lekko ;).

Offline Jacek Mierzejewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 121
  • Skąd: OSTRÓDA
  • Posiadany samochód: Była Xsara II + Saxo jest Peugeot 407 sedan 2008/2009 2.0HDI + Renault Clio II
  • Miejscowość: OSTRÓDA
Re: Pompa wspomagania Xsara II
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2013, 23:08:24 »
Marku skoro regenerował maglownicę to zapewne i płyn uleciał...

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Re: Pompa wspomagania Xsara II
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2013, 19:23:19 »
Płyn nowy, łożyska (te talerzyki) o których mowa nowe wymieniane przy wymianie amorów, naciąg paska OK.
Pompa z racji na wiek i przebieg zaczęła po prostu głośniej chodzić, ale dzisiaj wymieniłem płyn do wspomagania na specjalny stosowany w przypadkach że pompa głośniej pracuje. I teraz zobaczymy jak się będzie jeździć. Jak to nie pomoże to wymiana pompy na nówkę. Ale na chwile obecną zaraz po zalaniu tego płynu widać dużą poprawę w kręceniu.

Offline Jacek Mierzejewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 121
  • Skąd: OSTRÓDA
  • Posiadany samochód: Była Xsara II + Saxo jest Peugeot 407 sedan 2008/2009 2.0HDI + Renault Clio II
  • Miejscowość: OSTRÓDA
Re: Pompa wspomagania Xsara II
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2013, 23:17:53 »
Podaj nazwę tego specyfiku może komuś się przyda.

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Re: Pompa wspomagania Xsara II
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2013, 20:42:50 »
Specyfik to coś takiego:
Olej regenerujący do układu wspomagania kierownicy - Lucas Power Steering Stop Leak

http://allegro.pl/lucas-oil-olej-regenerujacy-do-wspomagania-usa-1l-i3250605626.html