Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażerów z tyłu  (Przeczytany 8403 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Klimek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDI
  • Miejscowość: Gdańsk
[MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażerów z tyłu
« dnia: Maj 25, 2013, 19:31:43 »
Cześć,
Kiedyś już mi się to przydarzyło, ale zignorowałem to jako jednorazowy przypadek, ale dzisiaj wydarzyło się po raz drugi więc postanowiłem zasięgnąć waszej rady.

W okolicy nóg pasażerów z tyłu wykładzina na podłodze zrobiła się mokra. Samochód nie był ruszany przez ostatni tydzień a wcześniej tej wilgoci nie było. Wygląda na to, że jest to zwykła woda.

Czy macie pomysł skąd może się to brać? Dodam tylko, że wczoraj potężnie padało, ale samochód nie był ruszany. W załączniku zdjęcie jednej strony. Po drugiej wygląda to podobnie.

Offline Łukasz Rawski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: [Mk3] Citroen C5 III Tourer
  • Zainteresowania: AmCar
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Re: [MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażerów z tyłu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2013, 21:16:30 »
Sprawdź czy w drzwiach nie odkleiła się folia zabezpieczająca (wewnątrz). Woda kapie w drzwiach i ścieka po foli do środka. U mnie miałem podobny przypadek, po porządnym zrobieniu, problem zniknął
Pozdrawiam Lincoln_
Jelenia Góra
Sprzedam C5 Tourer 2008r.

Offline Dariusz Janecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 62
  • Skąd: Piła
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2.0 HDI MCP 2010 ; Citroen C5 II 1.6 HDi 2006
  • Miejscowość: Piła
Re: [MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażerów z tyłu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2013, 07:14:38 »
Zrób dokładnie jak mówi Łukasz. U mnie było identycznie. Po deszczach zawsze miałem pełno wody. Okazało się ze magik który zmieniał mi prowadnicę szyby w ogóle nie założył folii po jej odklejeniu. Rozebrałem boczek wyciąłem folię z takiej jak do paneli podłogowych i przykleiłem na silikon. Teraz mam suchutko nawet przy obfitych opadach.
C4 Picasso 2.0 HDI MCP 2010
C5 II 1.6 HDI 2006

Offline Piotr Klimek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDI
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: [MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażerów z tyłu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2013, 12:40:48 »
Dzięki za pomoc. Próbowałem się dzisiaj za to zabrać, ale poległem. Nie chciałbym zniszczyć zaczepów, a 'na czuja' ciężko wykryć jak zabrać się za demontaż.

Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć jak to zrobić? Z góry dzięki.

wald0

  • Gość
Re: [MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażerów z tyłu
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2013, 18:24:43 »
Plastikowe zaczepy - ciężko nie połamać któregoś -  więc zaopatrz się w kilka zapasowych przez zdejmowaniem boczka.
No ale to tanie detale i niezintegrowane z samym boczkiem - wyjmowalane jak już boczek zdjęty.

Na wzór można wziąć ten z "trójkącika" maskującego lusterka boczne - trójkącik się wyciąga a w razie czego lepiej bez niego niż z latającym bez zaczepów boczkiem.

Mi się udało w przednim boczku uszkodzić lekko tylko jeden zaczep - odchylałem boczek i podwadzałem/wyhaczałem je długim dużym wkrętakiem płaskim, żeby wyskoczyły z dziur.

Oczywiście zdejmując boczek najpierw demontaż tego co na śruby (są manuale w necie, np. w związku z wymianą klamek), potem zdjęcie boczka z górnej krawędzi (metodą do góry i do siebie), na koniec wyciąganie boczka "do siebie" z zaczepów właśnie.

pablo042

  • Gość
Odp: [MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażerów z tyłu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2015, 23:28:27 »
Mam ten sam problem, w czasie deszczu woda cieknie pod dywanik. Co dokładnie mam sprawdzić w boczku drzwi?

Offline Waldemar Kruszka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Posiadany samochód: citroen C4 Picasso1,6HDI
Odp: [MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażerów z tyłu
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2015, 09:42:33 »
Folię pod tapicerką. Nie powinna byc porwana i ma byc przyklejona do blachy na całym obwodzie. Woda która spływa z szyby po zewnętrznej stronie przedostaje się pod zewnętrzny zgarniacz i dalej scieka do wnętrza drzwi, właśnie na tą folię i dalej na dół drzwi gdzie są otwory odpływowe ........ U mnie w czasie deszczu na postoju wyraźnie slyszę kapanie wody we wnętrzu drzwi.

Offline Piotr Kola

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 582
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C6 3.0 HDI V6 Exclusive BVA - 290 KM & C5 MKIII 1.6 THP Selection BVM - 155 KM & DS4 1.6 eHDI SoChic BVMP -115 KM
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażerów z tyłu
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2015, 12:18:22 »
Czego najlepiej użyć zamiast tej folii? Zmieniam właśnie podnośniki szyb na elektryczne i musiałem ją zerwać. Gdyby w ASO była w normalnej cenie to problemu by nie było. Łaskawcy chcą tylko 230,00 PLN/szt. wesołej pianki ;)
http://tnijurl.com/citron_c5_fb/

Było:
Opel Calibra 2.0 16v - 250 KM
Citroën C5 MKI 1.8 16v S/SX BVM - 117 KM
Citroën XM MKII Exclusive BVA 3.0 V6 - 194 KM
Citroën C6 Exclusive BVA 3.0 V6 - 215 KM

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Odp: [MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażerów z tyłu
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 17, 2015, 12:50:22 »
Możesz użyć cienkiej pianki ( którą daje się pod panele ), możesz kupić maty wygłuszające.... Możliwości jest wiele.

Offline Piotr Kola

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 582
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C6 3.0 HDI V6 Exclusive BVA - 290 KM & C5 MKIII 1.6 THP Selection BVM - 155 KM & DS4 1.6 eHDI SoChic BVMP -115 KM
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażerów z tyłu
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 17, 2015, 13:30:04 »
Póki co kupiłem coś takiego - http://allegro.pl/boll-mata-wygluszajaca-flex-50x50-cm-i5546281176.html

Mam nadzieję, że będzie ok. Chyba, że polecacie coś lepszego?
http://tnijurl.com/citron_c5_fb/

Było:
Opel Calibra 2.0 16v - 250 KM
Citroën C5 MKI 1.8 16v S/SX BVM - 117 KM
Citroën XM MKII Exclusive BVA 3.0 V6 - 194 KM
Citroën C6 Exclusive BVA 3.0 V6 - 215 KM

Offline Paweł Cynamon

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Tourer 2.0 16V LPG HA3+
  • Miejscowość: Krosno
Odp: [MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażerów z tyłu
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2015, 16:52:46 »
Póki co kupiłem coś takiego - http://allegro.pl/boll-mata-wygluszajaca-flex-50x50-cm-i5546281176.html

Mam nadzieję, że będzie ok. Chyba, że polecacie coś lepszego?


Jest trochę ciężka i trzeba ja przyklejać na gorąco (używając opalarki na małej mocy) ale będzie ok. Jeżeli jeszcze nie kupiłeś, to poszukaj mat butylowych. Nie trzeba ich grzać i są lżejsze.

Offline Marcin Purcell

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: C5
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: [MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażerów z tyłu
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 18, 2015, 09:08:54 »
Przyczyną podciekania wody jest zużyty/skorodowany parapet (uszczelka między szybą a zewnętrzną częścią drzwi). Folia zabezpieczy przed wpływaniem wody do kabiny, ale nie ochroni wiązki elektrycznej drzwi, po której ta woda spływa.

Offline Piotr Kola

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 582
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C6 3.0 HDI V6 Exclusive BVA - 290 KM & C5 MKIII 1.6 THP Selection BVM - 155 KM & DS4 1.6 eHDI SoChic BVMP -115 KM
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażerów z tyłu
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 18, 2015, 11:09:01 »
Właśnie miałem pisać, że dzisiaj pada deszcz jak głupi a ja jeżdżę bez tapicerki i tych mat z tyłu i jest susza jak na pustyni.

@Paweł - już kupiłem te maty, więc będę montował te co mam :)
http://tnijurl.com/citron_c5_fb/

Było:
Opel Calibra 2.0 16v - 250 KM
Citroën C5 MKI 1.8 16v S/SX BVM - 117 KM
Citroën XM MKII Exclusive BVA 3.0 V6 - 194 KM
Citroën C6 Exclusive BVA 3.0 V6 - 215 KM

Offline Dawid Dworaczek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 840
  • Skąd: Tarn Góry
  • Posiadany samochód: R19->R19->XantiaI->XsaraII
  • Zainteresowania: trochę elektronika, MTB, motoryzacja
  • Miejscowość: Tarn Góry
Odp: [MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażerów z tyłu
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 29, 2015, 15:59:21 »
Powiedzcie mi jak woda z drzwi wpada do środka auta? W drzwiach powinny byc otwory, którymi woda spływa na zewnątrz. A tutaj woda musiala by kapać do drzwi, bo boczku i przesiakac miedyz drzwiami,a boczkiem do srodka? Dobrze rozumiem?

pablo042

  • Gość
Odp: [MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażerów z tyłu
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 01, 2015, 14:30:45 »
Właśnie też się zastanawiam, bo mam ten problem z wodą. Otwór jest na kancie drzwi poza otworem wejścia. U mnie woda gromadzi się na uszczelce koło plastiku. I już sam nie wiem czy to wina uszczelek i drzwi bo jak by trochę dostają, czy faktycznie brak parapetu czy tej foli?

Offline Piotr Kola

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 582
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C6 3.0 HDI V6 Exclusive BVA - 290 KM & C5 MKIII 1.6 THP Selection BVM - 155 KM & DS4 1.6 eHDI SoChic BVMP -115 KM
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażerów z tyłu
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 01, 2015, 14:43:21 »
U mnie po paru dniach jazdy podczas deszczu zebrało się trochę wody na tej uszczelce jak nie miałem folii. Faktycznie minimalna ilość wody spływa po tej fabrycznej macie. Jednak ona nie do końca zabezpiecza, bo jak ją wyciągałem to była nasiąknięta delikatnie wodą. Przy większej ilości wody na bank nie zabezpieczy przed wlaniem się jej do środka.


Tak teraz wygląda to u mnie. Ta mata oprócz rejonów głośnika skieruję wodę do odpływu w drzwiach.






« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2015, 14:56:59 wysłana przez Piotr Kola »
http://tnijurl.com/citron_c5_fb/

Było:
Opel Calibra 2.0 16v - 250 KM
Citroën C5 MKI 1.8 16v S/SX BVM - 117 KM
Citroën XM MKII Exclusive BVA 3.0 V6 - 194 KM
Citroën C6 Exclusive BVA 3.0 V6 - 215 KM

pablo042

  • Gość
Odp: [MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażerów z tyłu
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 02, 2015, 19:18:19 »
Wyciągnąłem dzisiaj tapicerkę i woda cieknie przez porwana folie w miejscu glosnika


Offline Dawid Dworaczek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 840
  • Skąd: Tarn Góry
  • Posiadany samochód: R19->R19->XantiaI->XsaraII
  • Zainteresowania: trochę elektronika, MTB, motoryzacja
  • Miejscowość: Tarn Góry
Odp: [MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażerów z tyłu
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 04, 2015, 20:31:16 »
A jak Wam kapie woda z drzwi na podłogę to wykładzinę macie mokra tylko na powierzchni poziomej czy powierzchnia pionowa od progu do podłogi tez jest mokra? Bo u mnie tylko na płaskim jest mokre i sie zastanawiam jak to wlatuje do środka.

pablo042

  • Gość
Odp: [MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażerów z tyłu
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 05, 2015, 00:48:48 »
Pionowa też jest mokra, woda spływa po szybie i tej foli i w okolicach glosnika wydostaje się i spływa od progu po ściance pionowej.

Offline Dawid Dworaczek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 840
  • Skąd: Tarn Góry
  • Posiadany samochód: R19->R19->XantiaI->XsaraII
  • Zainteresowania: trochę elektronika, MTB, motoryzacja
  • Miejscowość: Tarn Góry
Odp: [MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażerów z tyłu
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 05, 2015, 03:56:35 »
No wlasnie tak myślałem, a i mnie sucho w pionie:( gdzies od spodu chyba wchodzi:(

pablo042

  • Gość
Odp: [MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażerów z tyłu
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 06, 2015, 02:35:15 »
A sciagales tapicerkę drzwi?  Ja też nie wierzyłem że to przez podarta folie. Sprawdź ta folie.

Offline Grzegorz Wodnik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2002 kombi
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MK1] Mokra podłoga pod nogami pasażerów z tyłu
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 18, 2017, 09:02:36 »
Koledzy, odkopuję temat, ponieważ problem spotkał i mnie (większa powódź w nogach z tyłu) a ten wątek wychodzi na pierwszym miejscu w wyszukiwarce.

Przeczytałem Wasze wpisy o folii i być może jest w tym coś.
Jednak po rozebraniu drzwi i zobaczeniu o jaką folię chodzi (a raczej piankę), oraz jak była ona oryginalnie przyklejona (ślady oryginalego kleju) doszedłem do wniosku, że nie ma najmniejszej opcji, aby funkcją pianki była ochrona przed wlewaniem wody, bądź celowe "odprowadzanie wody" do środka drzwi zamiast do auta. Na zdjeciu zaznaczyłem oryginalny klej (pomaranczowe strzałki) oraz miejsca które "miałyby" być narażone na wodę, gdyby funkcją pianki była ochrona przed wodą (różowe strzałki).

Naprawdę nie wierzę, żeby kostruktorzy założyli że zaznaczone miejsca mają być "mokre", łącznie z jedną ze srubek głośnika.
Owszem przyklejenie folii (bo i u mnie sie odkleiła) na chwilę powstrzyma problem, ale z pewnością woda w drzwiach będzie wciąż płynąć, a sama pianka będzie z pewnością nadal nasiąknięta wodą. Pianka sama w sobie nie jest nawet szczelna (ma otwory na cięgna, kable od głośnika) więc ryzyko zalania przy dużym deszczu pozostanie.

I finalnie pytanie - dlaczego pianka się odkleja i akurat u wszystkich w tym samym miejscu - pod głośnikiem?

Wniosek nasuwa się jeden - woda, która kapie i spływa po piance nie powinna tam kapać, a kiedy się to już zdarzy - ta kapiąca woda powoduje z czasem odklejenie się pianki i dalej - wlewanie się wody do środka. Nawet jak przykleimy piankę, to i tak prawdziwa przyczyna problemu (kapanie wody) pozostanie.

Próbowałem pójść trochę dalej w poszukiwaniach i sprawdziłem zewnętrzny parapet, jak proponował Marcin Purcell. Jednak u mnie te parapety wyglądają bardzo przyzwoicie. Dziś je zdemontuję i sprawdzę.