Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Cytryna 1.8 Exclusive 2004  (Przeczytany 5316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz Świderski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 Benz. EXLUSIVE 11/2004 r.
  • Miejscowość: Warszawa
Cytryna 1.8 Exclusive 2004
« dnia: Czerwiec 01, 2013, 14:21:56 »
Witam,
Postanowiłem się pochwalić swoją Cytryną. Jestem jej drugim właścicielem. W 2007 została sprowadzona do Polski z przebiegiem 48k km - w chwili obecnej ma trochę ponad 82k km

Cytryną nie jeżdżę za często, bo poranne korki są koszmarne i wybieram w tej kwestii komunikację miejską :)

Raz na dwa - trzy tygodnie Cytrynka jest porządnie pucowana i raz na kilka miesięcy polerowana ręcznie + nakładany długotrwały wosk.

Poniżej kilka zdjęć :)

Offline Marcin Janczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 492
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi, Renault Megane Grandcoupe 1.6 sce
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Cytryna 1.8 Exclusive 2004
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2013, 18:48:33 »
Witamy w klubie - kolorek podobny do mojego :) Felgi też fajnie - przydałyby się.... To gdzie parkujesz? :)

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Re: Cytryna 1.8 Exclusive 2004
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2013, 10:59:14 »
No piękny wóz-felgi robią robotę.Co to za model i jaki rozmiar?
Przebieg zacny-jeszcze mniejszy niż u mnie :-).
Dbaj o nią.

Offline Krzysztof Wierzchoń

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 90KM 2005
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Cytryna 1.8 Exclusive 2004
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2013, 11:35:08 »
Ładne, zadbane autko. Felgi ładne, nawet bardzo i jak śmigasz komunikacją miejską to trochę pewnie posłużą. Ja na trójmiejskich drogach bym je załatwił w jeden sezon. Jakieś takie delikatne się wydają.  

Chciałbym taki przebieg, ja tyle generuje w 2 lata, chociaż d drugiej strony mój 2.0 hdi ma 170 i nic mu nie dolega.

Gratki autobusiku.

Offline Jarosław Przychodzki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 98
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI 90KM 2008r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Cytryna 1.8 Exclusive 2004
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2013, 22:50:13 »
kolor taki jak mojego ja nioesety mam taki sam przebieg ale trzeba jeszcze 1 z przodu dostawic w koncu kupilem diesla by nim jezdzic ale jak na razie 184tys. km i ciagle bez awaryjnie

Offline Mateusz Świderski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 Benz. EXLUSIVE 11/2004 r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Cytryna 1.8 Exclusive 2004
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 05, 2013, 17:32:13 »
dziekuję za miłe przywitanie, choć nie jest od niedawna na tym forum :)

Cytuj

Robert Magiera napisał:
No piękny wóz-felgi robią robotę.Co to za model i jaki rozmiar?
Przebieg zacny-jeszcze mniejszy niż u mnie :-).
Dbaj o nią.


Co do marki to zawsze jak ktoś mnie pyta, to wracam do domu i mam pretekst żeby zdjąć felgi i je wypucować, i przy okazji sprawdzić markę :)

Pamiętaj jedynie rozmiar, są to 17 o szerokości 8 cali, wchodzą na nie oponki (walce) o niskim profilu tj. 215/40

Staram się dbać o te felgi, bo gdyby nie one to Cytryna by nie robiła takie WOW!, ale na naszych drogach się nie da - dwie już były prostowane :(

Nie długo zbliża się moment wymiany rozrządu, bo to sumie już trochę lat ta guma ma i przydałoby się ją wymienić wraz z cała resztą.
No i zawieszenie szybko siada przy taki "nóżkach", bo rok temu wymieniałem z tyłu amorki to teraz na badaniu wyszło, że mają tylko 50%. Więc zamiast zakładać serie, będą założone twardsze gazowe :)

Do szczęścia brakuje mi jeszcze lepszego wygłuszenia (obawiam się trochę, że drzwi mogą trochę opadać od zwiększonego ciężaru) wraz z lepszym systemem audio jak i również "podłokietnika" pomiędzy fotelami z przodu (wiem, że coś takiego można zaadoptować z Berlingo).

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Re: Cytryna 1.8 Exclusive 2004
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2013, 17:46:53 »
Cytuj

Mateusz Świderski napisał:
 jak i również "podłokietnika" pomiędzy fotelami z przodu (wiem, że coś takiego można zaadoptować z Berlingo).


Ośmio calowe nie obcierają? Jakie jest ich ET? Mam na oku ładne 17,ale obawiam się właśnie o dziury w drodze i męczenie zawieszenia.

Co do  podłokietnika,zapewne chodzi Ci o taki jak ja mam-wysoki przykręcany do podłogi .Jak znajdę czas to wrzucę foto.

Offline Robert Parzych

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 74
  • Posiadany samochód: X P 1.8 2005 r.
Re: Cytryna 1.8 Exclusive 2004
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2013, 21:39:25 »
Cytuj


Do szczęścia brakuje mi jeszcze lepszego wygłuszenia (obawiam się trochę, że drzwi mogą trochę opadać od zwiększonego ciężaru) wraz z lepszym systemem audio jak i ...


Ja w swojej pierwszej instalce zasosowale mate dekarska i jakies twarde app czy z innego boll-a to drzwi od kierowcy lekko opadly. Od strony pasazera nie bylo tego problemu, ale i tak zdarlem to dziadostwo i wykleilem czyms porzadniejszym. Ale tez nie ma sie co oszukiwac blacha drzwi w pikusiu jest cieeniutka i zeby zapewnic poprawne warunki do grania woofera, trzeba to zrobic porzadnie.

Offline Mateusz Świderski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 Benz. EXLUSIVE 11/2004 r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Cytryna 1.8 Exclusive 2004
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 06, 2013, 17:31:12 »
Cytuj

Robert Magiera napisał:
Cytuj

Mateusz Świderski napisał:
 jak i również "podłokietnika" pomiędzy fotelami z przodu (wiem, że coś takiego można zaadoptować z Berlingo).


Ośmio calowe nie obcierają? Jakie jest ich ET? Mam na oku ładne 17,ale obawiam się właśnie o dziury w drodze i męczenie zawieszenia.

Co do  podłokietnika,zapewne chodzi Ci o taki jak ja mam-wysoki przykręcany do podłogi .Jak znajdę czas to wrzucę foto.


Nie do końca mi o taki chodzi, ktoś kiedyś poruszał temat takiego podłokietnika m.in. z miejscem na picie. Nie mogę odgrzebać tego tematu :)

@edit

Bardziej coś takiego:
http://allegro.pl/podlokietnik-schowek-konsola-partner-berlingo-i3246800950.html

http://allegro.pl/schowek-citroen-berlingo-iii-peugeot-partner-iii-i3289649439.html

Cytuj

Ja w swojej pierwszej instalce zasosowale mate dekarska i jakies twarde app czy z innego boll-a to drzwi od kierowcy lekko opadly. Od strony pasazera nie bylo tego problemu, ale i tak zdarlem to dziadostwo i wykleilem czyms porzadniejszym. Ale tez nie ma sie co oszukiwac blacha drzwi w pikusiu jest cieeniutka i zeby zapewnic poprawne warunki do grania woofera, trzeba to zrobic porzadnie.


No ja właśnie szukam czegoś porządnego i też żeby nie zaszkodziło Cytynce :)

Offline Robert Parzych

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 74
  • Posiadany samochód: X P 1.8 2005 r.
Re: Cytryna 1.8 Exclusive 2004
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 06, 2013, 22:37:53 »
Cytuj

No ja właśnie szukam czegoś porządnego i też żeby nie zaszkodziło Cytynce :)


STP, GMS, Dynamat ;)

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Re: Cytryna 1.8 Exclusive 2004
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 07, 2013, 08:08:38 »
Ten,który pokazałeś to raczej schowek a nie podłokietnik.

Offline Mateusz Świderski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 Benz. EXLUSIVE 11/2004 r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Cytryna 1.8 Exclusive 2004
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2013, 11:28:24 »
No tak dokładnie, źle opisałem potrzebę :)
Myślicie, że z takim schowkiem nie będzie większego problemu ?