Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego  (Przeczytany 39984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lesław Frasik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 84
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III 2000 HDI 2012r.
  • Miejscowość: Kraków
Stałem się szczęśliwym posiadaczem MkIII. Auto prawie nowe ( 2012 rok, 11 tys. km, automat) i kilka upierdliwości z którymi nie potrafię sobie poradzić. Pozwolę sobie więc (może kilkakrotnie) zaprzątnąć Waszą uwagę.
Pierwszy problem: jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego przy parkowaniu?
Uprzedzam podpowiedzi: w Main menu->Vehicle parameters nie ma zakładki Comfort a co za tym idzie brak możliwości odhaczenia Automatic handbrake.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Offline Jacek Suchocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Czwa
  • Posiadany samochód: C5 Tourer [Mk 3], 1.6 THP, '12
  • Miejscowość: Czwa
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2013, 14:26:48 »
Też szukałem, nie da się, serwis mówi że to fabryczne zabezpieczenie zgodne z Dyrektywą Maszynową EU. Ale może ktoś ma pomysła - sam bym to wyłączył u siebie.

Offline Patryk Stalski

  • KC Emeryt
  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 7 933
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: B8 1.8 TSI
  • Zainteresowania: komputery, motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2013, 15:42:21 »
W większości przypadków można kompem serwisowym odblokować tą opcję w komputerze i można będzie wyłączać hamulec przez menu radia/auta.
Pozdrawiam

Klubowa Emerytura...

Offline Lesław Frasik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 84
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III 2000 HDI 2012r.
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2013, 20:46:02 »
Jacek,
to są bzdurne opowieści serwisu. Na stronie 28 instrukcji obsługi (w wersjach zarówno na 2011/2012 jak i po 2012 roku) jest opis i fot. jak wyłączyć tę funkcję (Main menu->Vehicle parameters -> Comfort  > Automatic handbrake).
Mój problem polega na tym, że w menu auta nie mam zakładki Comfort a tym bardziej  Automatic handbrake.

Patryk,
Czy jesteś pewny, że odblokowanie komputerem serwisowym spowoduje pojawienie się brakujących opcji w menu?.
Może trzeba wgrać inne oprogramowanie?

Drodzy użytkownicy MkIII z automatem napiszcie czy oprogramowaniu swoich Cytryn macie opcję - cytuję z instrukcji - „...wyłączania/włączania automatycznego zaciskania hamulca postojowego sterowanego elektrycznie”.

Leszek

Offline Jacek Suchocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Czwa
  • Posiadany samochód: C5 Tourer [Mk 3], 1.6 THP, '12
  • Miejscowość: Czwa
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2013, 22:27:54 »
Stałem przy serwisancie kiedy próbował to wyłączyć, wściekł się autentycznie że nie mógł, więc coś musi być zablokowane w fabryczce ;)

Offline Mirosław Piechocki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 535
  • Skąd: Swiętochłowice
  • Posiadany samochód: miałem Cytrynki
  • Miejscowość: Swiętochłowice
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2013, 13:56:02 »
Cytuj

Lesław Frasik napisał:
Jacek,
to są bzdurne opowieści serwisu. Na stronie 28 instrukcji obsługi (w wersjach zarówno na 2011/2012 jak i po 2012 roku) jest opis i fot. jak wyłączyć tę funkcję (Main menu->Vehicle parameters -> Comfort  > Automatic handbrake).
Mój problem polega na tym, że w menu auta nie mam zakładki Comfort a tym bardziej  Automatic handbrake.

Patryk,
Czy jesteś pewny, że odblokowanie komputerem serwisowym spowoduje pojawienie się brakujących opcji w menu?.
Może trzeba wgrać inne oprogramowanie?

Drodzy użytkownicy MkIII z automatem napiszcie czy oprogramowaniu swoich Cytryn macie opcję - cytuję z instrukcji - „...wyłączania/włączania automatycznego zaciskania hamulca postojowego sterowanego elektrycznie”.

Leszek



Tak, mam taką opcję.  Została włączona przez serwis na moje życzenie podczs przegladu. MkIII BVA 2011.

Offline Robert Jesionczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 447
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Był: C5 MkI 2.2HDI sedan 2003, C5 MkIII 2.0 16V Exclusive BVA sedan 2008 oraz C2 1.4 Exclusive 75 KM Sensodrive 2007. Jest C5AC 1600 PureTech 2019
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, rolki, motoryzacja, aktywny wypoczynek
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 08, 2013, 15:34:56 »
Ja mam automat i sam mogę regulować hamulec postojowy. Na zimę go wyłączam a na lato korzystam z niego. Regulacja poprzez menu.

Offline Arkadiusz Borzęcki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 910
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Gs300
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 08, 2013, 17:56:29 »
Cytuj

Lesław Frasik napisał:
Jacek,
to są bzdurne opowieści serwisu. Na stronie 28 instrukcji obsługi (w wersjach zarówno na 2011/2012 jak i po 2012 roku) jest opis i fot. jak wyłączyć tę funkcję (Main menu->Vehicle parameters -> Comfort  > Automatic handbrake).
Mój problem polega na tym, że w menu auta nie mam zakładki Comfort a tym bardziej  Automatic handbrake.

Patryk,
Czy jesteś pewny, że odblokowanie komputerem serwisowym spowoduje pojawienie się brakujących opcji w menu?.
Może trzeba wgrać inne oprogramowanie?

Drodzy użytkownicy MkIII z automatem napiszcie czy oprogramowaniu swoich Cytryn macie opcję - cytuję z instrukcji - „...wyłączania/włączania automatycznego zaciskania hamulca postojowego sterowanego elektrycznie”.

Leszek
Myśle że to nie ma nic wspólnego z tym czy asb czy manual. Lesław a tak z innej beczki do czego ci to? Mam swojego c5 już jakiś czas i ręczny wyłączam tylko jak wjeżdżam na serwis ,żeby go ewentualnie można było przepchnąć bez odpalania. Tak to czy zima ,czy lato działa i oby jak najdłużej.Jeszcze jedna uwaga , jak sie go wyłączy z poziomu menu to świeci kontrolka przy zegarach i wyje po otwarciu drzwi nawet przy wyłączonym silniku , także ci się szybko odechce wyłączania ręcznego  ;-)
był Ls 430,C6 2.7 HDI, Lexus GS 430, C5 2.0 HDI Exclusive 2009, C5 1.6HDi Break 2005 oraz Activa V6 :-)

Offline Bogusław Tęgi

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: szczecin
  • Posiadany samochód: C5 2,0 HDI III
  • Miejscowość: szczecin
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 08, 2013, 21:51:53 »
Mam mozliwosc wylaczenia z menu miedzy zegarami
Mirascripts to program do zmian na kompie c5
http://www.peugeot-klub.pl -tu poczytasz wiecej
opel manta,f126,tawrija,kia,focus,C5 -1,6HDI,C5 2,0  HDI III

Offline Patryk Stalski

  • KC Emeryt
  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 7 933
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: B8 1.8 TSI
  • Zainteresowania: komputery, motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 08, 2013, 22:30:14 »
Cytuj

Bogusław Tęgi napisał:
Mam mozliwosc wylaczenia z menu miedzy zegarami
Mirascripts to program do zmian na kompie c5
http://www.peugeot-klub.pl -tu poczytasz wiecej


Mirascripts działa tylko z navi RT4/RT5 i RT6 (eMyWay) w C5, w pozostałych autach (bez navi albo z navi MyWay i NG4) trzeba komputer diagnostyczny podpinać żeby zmieniać ustawienia.
Pozdrawiam

Klubowa Emerytura...

Offline Lesław Frasik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 84
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III 2000 HDI 2012r.
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 08, 2013, 23:15:09 »
Sprawa się wyjaśniła. Przestudiowałem dokładnie instrukcję i w rozdziale JAZDA na stronie 130 znalazłem odpowiedź:
1.w menu opcja  Comfort  > Automatic handbrake  „....występuje w zależności od kraju przeznaczenia....” moja cytryna przyjechała z Włoch i tam widocznie C5 tak mają,
2.jeżeli nie ma tej opcji w menu można to wyłączyć/załączyć w ASO.

Mirosław,
napisz czy po zmianie, masz tę magiczną zakładkę Comfort w menu i teraz sam możesz załączać/ wyłączać automatyczne zaciąganie hamulca, a może  jest to na stałe ustawione i powtórna zmiana wymaga jazdy do serwisu.

Arkadiusz,
po co mi to?
W poprzednich Cytrynach nie miałem tego wynalazku i nie odczuwałem jego braku, natomiast doświadczyłem kłopotów z zamarzniętymi hamulcami i obawiam się powtórki.
W tej C5 miałem awarię czujnika ABS i wtedy nie załączał się hamulec. Ruszało się lepiej – ciekawe bo nie zwróciłem wtedy uwagi na sygnalizację dźwiękową.
Nie wiem jak jest w manualu ale w automacie ruszanie z zaciągniętego hamulca elektrycznego nie jest zbyt płynne - wiąże się z pewnym szarpnięciem i odgłosem stuku. Poza tym bardzo rzadko parkuję w miejscach wymagających pozostawienia na ręcznym a jeśli już, to wolę sam o tym decydować.

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Leszek

Offline Lesław Frasik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 84
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III 2000 HDI 2012r.
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 08, 2013, 23:23:58 »
Mam MyWay więc Mirascripts nie pomoże tym bardziej, że potrzebne są zmiany w oprogramowaniu komputera głównego a nie radia/nawigacji.
Dziękuję

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 09, 2013, 10:27:44 »
Cytuj


Nie wiem jak jest w manualu ale w automacie ruszanie z zaciągniętego hamulca elektrycznego nie jest zbyt płynne - wiąże się z pewnym szarpnięciem i odgłosem stuku.

Leszek

Ja mam manual i od początku aktywną w menu na kierownicy funkcję zmiany ustawień, to się trochę pobawiłem po zakupie, aby sprawdzić jak jest lepiej. Teraz od dłuższego czasu jeżdżę bez automatycznego zaciągania. Ruszanie z zaciągniętego hamulca wydawało mi się niekomfortowe,  nie było jakiegoś stuku, ale miałem wrażenie że auto przez chwilę rusza z wysiłkiem, z lekkim poślizgiem sprzęgła. To po pierwsze. Po drugie, wydaje mi się, że jak każdy mechanizm, to cudo ma określoną żywotność (szczotki silnika, linki) i nie ma sensu jej skracać przez bezsensowne używanie np. w garażu. Nie mówiąc już o ryzyku na mrozie.
Pozdrawiam,
Lech

Offline Mirosław Piechocki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 535
  • Skąd: Swiętochłowice
  • Posiadany samochód: miałem Cytrynki
  • Miejscowość: Swiętochłowice
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 09, 2013, 12:25:10 »
Tak, mam tę magiczną zakładkę.

Offline Lesław Frasik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 84
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III 2000 HDI 2012r.
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 10, 2013, 10:14:23 »
Czy miałeś opcję Comfort od początku w menu ale nieaktywną i w serwisie została  tylko uruchomiona, czy nie miałeś jej zupełnie (jak u mnie) i pojawiła się dopiero po działaniach serwisu? Czy pojawienie się tej opcji wiązało się z wgraniem innego softu?

Offline Norbert Sokolowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 512
  • Skąd: Bruksela
  • Posiadany samochód: DS5 2.0hdi 163km 2012
  • Miejscowość: Bruksela
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 11, 2013, 16:09:30 »
mk3-automat-2008-benelux - zakladka jest, mozna dowolnie operowac ta opcja
C4 2005 >> C5 2009 >> DS5 2012

Offline Lesław Frasik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 84
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III 2000 HDI 2012r.
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 13, 2013, 19:42:12 »
Niestety pierwsze podejście nieudane. Mechanik (serwis sam. francuskich) się poddał. Nie znalazł w Lexxii opcji umożliwiającej wyłączenie automatycznego hamulca. Nie znalazł też sposobu na wyłączenie sygnalizacji dźwiękowej niezapiętego pasa kierowcy (miałem tak w MkII).
Prośba więc do kolegów: może jest ktoś skłonny podzielić się wiedzą i podpowiedzieć gdzie w Lexxii szukać tych ustawień?

Leszek

Offline Patryk Stalski

  • KC Emeryt
  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 7 933
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: B8 1.8 TSI
  • Zainteresowania: komputery, motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 13, 2013, 20:21:10 »
W zakładkach informowanie kierowcy I, II i III są te opcje zazwyczaj, pasy też tam były jak dobrze pamiętam, choć głowy nie dam, bo częściej z PP siedzę niż z lexią.
Ponadto w ustawieniach konfiguracji wyświetlacza w opcjach klienta trzeba ustawić że ma pokazywać menu z hamulcem.
Pozdrawiam

Klubowa Emerytura...

Offline Jacek Szewczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: C5 MKIII (X7) 2,0HDi 2010r. 163kM manual
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 14, 2013, 20:11:04 »
dostęp do trybu hamulca automatycznego w BSI
TEST GLOBALNY
BSI
TELEKODOWANIE
TELEKODOWANIE RĘCZNE
KONFIGURACJA
DEFINICJA POJAZDU (2/3)
na samym dole WYŚWIETLANIE NA EKRANIE TRYBU DZIAŁANIA HAMULCA

u mnie nie wiem jak odpalić COMFORT a opcjach, ale wl/wył. auto ręcznego jest dostępne, gdzieś właśnie w Main menu->Vehicle parameters - jest na BANK  bo wczoraj odpaliłem LEXIĄ....

PS.: Jak ktoś wie gdzie aktywować w LEXI opcję COMFORT to byłbym wdzięczny za info

Offline Lesław Frasik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 84
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III 2000 HDI 2012r.
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 15, 2013, 14:26:12 »
Czyli jest jakieś światełko w tunelu.

Kolego Jacku.
Nie bardzo rozumiem co udało Ci się osiągnąć.
Czy udało się z poziomu Lksji wyłączyć ten hamulec? Jeśli tak to gdzie?
Czy podanej ścieżki postępowania wynika możliwość wywołania opcji wyłączania hamulca na ekranie menu?
Czy mam rozumieć, że masz wyłączone Lksją automatyczne zaciąganie hamulca a poszukujesz czy i gdzie ta opcja pojawiła się w menu auta?
Dziękuję.

Offline Lesław Frasik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 84
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III 2000 HDI 2012r.
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 17, 2013, 19:17:59 »
Temat dalej drążę ale bezskutecznie.
Zdecydowałem się na wizytę w ASO. Nawiasem mówiąc mam o tej stacji i poziomie obsługi bardzo dobre zdanie - niestety ceny nie zachęcają.

Zlecenie było na:
1) aktywację asystenta parkowania - przód (z racji awarii przewodu od czujnika był wyłączony) - musiałem to aktywować aby zająć się szukaniem miejsca awarii,
2) załączenie indeksowania lusterek,
3) wyłączenie sygnalizacji dźwiękowej niezapiętych pasów kierowcy.
4) wyłączenie automatycznego zaciągania hamulca postojowego.
Wszystko to było kiedyś osiągalne.
Niestety teraz sukcesem zakończyło się tylko zadanie 1 - czyli najprostsze. Według sympatycznego mechanika pozostałe zadania są niewykonalne . Podobno co jakiś czas pojawia się partia nowych aut z coraz bardziej okrojonymi opcjami komputera.
Zapłaciłem 175 zł wiec wyszło raczej drogo za tak marny rezultat.
Czy myślicie, że rzeczywiście jestem skazany na ten upierdliwie zaciągający się hamulec?
Leszek

Offline Patryk Stalski

  • KC Emeryt
  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 7 933
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: B8 1.8 TSI
  • Zainteresowania: komputery, motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 17, 2013, 23:52:00 »
Opcję 3 i 4 da się spokojnie nawet nowym diagboxem zrobić, trzeba tylko umieć znaleźć te zakładki w BSI.

Opcja 2 nie występuje w każdym aucie i jak nie ma jej fabrycznie to zazwyczaj nie da się jej ot tak włączyć.
Pozdrawiam

Klubowa Emerytura...

Offline Lesław Frasik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 84
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III 2000 HDI 2012r.
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 18, 2013, 14:26:18 »
Serdecznie dziękuję za zainteresowanie tematem i podpowiedzi ale niestety jest jedno ”ale”.
Na ogół piszecie, że się da lecz nikt nie chce podać konkretnej ścieżki postępowania. Są to podpowiedzi w stylu „...na pewno wyzdrowiejesz tylko musisz pójść do dobrego lekarza..”
Konkretnie podpowiedział kolega Jacek Szewczyk tylko nie wiem czy proponowana ścieżka:
TEST GLOBALNY
BSI
TELEKODOWANIE
TELEKODOWANIE RĘCZNE
KONFIGURACJA
DEFINICJA POJAZDU (2/3)
na samym dole WYŚWIETLANIE NA EKRANIE TRYBU DZIAŁANIA HAMULCA
doprowadza tylko do wyświetlenia czegoś na ekranie, czy uruchamia (i gdzie) opcję wyłączania. Co mi z samego wyświetlenia na ekranie trybu działania hamulca?

Niestety nie posiadam własnego programu diagnostycznego więc za wszystkie próby (nieudane też) muszę zapłacić cennikowe podpięcie kompa. Już wtopiłem w ten hamulec kilka ładnych stówek i… nic. Proszę więc o konkrety bo tylko taką podpowiedź będę w stanie wykorzystać jadąc do warsztatu i płacąc ale już nie „w ciemno”.

Co do załączenia indeksowania lusterek to też powinno pojawiać się jako opcja w oprogramowaniu bo sprzętowo w aucie wszystko jest. Chyba, że potrzebny jest jakiś bardzo cenny moduł na którym Citroen zaczął oszczędzać krocie. Skoro mam lusterka sterowane elektrycznie, pamięć foteli i klimy to logiczne, że ustawienie lusterek powinno działać  łącznie z pamięcią ustawienia fotela kierowcy (jeśli już nie jako załączające się z wrzuceniem wstecznego).

Wreszcie kwestia  wyłączenia sygnalizacji dźwiękowej niezapiętych pasów kierowcy.
Zgodnie stwierdzacie, że mechanik niekumaty bo to proste tylko trzeba znaleźć zakładkę w BSI. Tak jak z poprzednimi zagadnieniami byłem u trzech zawodowych mechaników specjalizujących się w autach francuskich i poddali się. Jeden z nich ma starszą wersję Lexxii, którą kiedyś skutecznie wyłączył mi sygnalizację pasów w poprzednim MK2 – teraz kicha.
Napiszcie proszę konkretną ścieżkę.
 Jeszcze raz dziękuję.
Leszek

Offline Patryk Stalski

  • KC Emeryt
  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 7 933
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: B8 1.8 TSI
  • Zainteresowania: komputery, motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 18, 2013, 23:10:47 »
Cytuj

Paweł Zysk napisał:
Tak jak wcześniej pisał Jacek
TEST GLOBALNY
BSI
TELEKODOWANIE
TELEKODOWANIE RĘCZNE
KONFIGURACJA
DEFINICJA POJAZDU (2/3)
na samym dole WYŚWIETLANIE NA EKRANIE TRYBU DZIAŁANIA HAMULCA
 W menu auta pojawi się włączenie lub wyłączenie elektrycznego hamulca.


Ewentualnie do kompletu po teście globalnym:
Kalkulator wyświetlacza wielofunkcyjnego/telekodowanie/telekodowanie ręczne/konfiguracja menu personalizacji; tam zaznaczyć też że ma pokazywać opcję hamulca w menu

Zapinanie pasów kierowcy w Diagboxie jest w BSI/telekodowanie ręczne/opcje klient
a reszta zapinek pasażerów w opcjach bezpieczeństwa w BSI
Pozdrawiam

Klubowa Emerytura...

Offline Lesław Frasik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 84
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III 2000 HDI 2012r.
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 19, 2013, 21:38:04 »
Dziękuję za konkrety.
Niestety następna próba nieudana. W Lxii z ubiegłego roku  nie pojawia się na samym dole WYŚWIETLANIE NA EKRANIE TRYBU DZIAŁANIA HAMULCA
Również wyłączenie pasów kierowcy się nie udało. Zakładka dotycząca kierowcy wyłącza wszystkie pasy.
Czas na urlop. Dalsze próby we wrześniu, po powrocie.
Jeszcze raz dziękuję.
Leszek