Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego  (Przeczytany 40053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pafcio

  • Gość
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 20, 2013, 10:51:08 »
Samego pasa dla kierowcy nie da się wyłączyć. Albo wszystkie razem albo w cale.

Offline Lesław Frasik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 84
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III 2000 HDI 2012r.
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 20, 2013, 16:23:21 »
W Mk2 miałem wyłączoną sygnalizację niezapiętego pasa tylko kierowcy. Kolejne uwstecznienie w nowszym modelu. Ciekawa polityka.
Leszek

Offline Dariusz Zaremba

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDi 163 KM 2010 sedan Exclusive
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 23, 2013, 19:51:46 »
Też nie miałem wyłączania hamulca w opcjach, moja C5 pochodzi z Francji. Mechaniki z serwisu z Mogilskiej po południu:-) mi to zrobił bez problemu. Jarek Piekara go polecał... Pasów niestety nie dało sie wyłączyć, mozna wszystkie oprócz kierowcy. Niestety moja radość była krótka, po pierwsze na desce pali się ciągle lampka i po otwarciu drzwi piszczy upierdliwie:-(. Może przyda sie zimą.
Napisz na priv, podam Ci numer do tego mechanika, no chyba że już u niego byłeś...

Offline Jacek Suchocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Czwa
  • Posiadany samochód: C5 Tourer [Mk 3], 1.6 THP, '12
  • Miejscowość: Czwa
Re: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 11, 2013, 20:31:40 »
Wracam do tematu, wreszcie znalazłem gdzie aktywować możliwość włączania/wyłączania automatycznego hamulca postojowego, wadą jest że pali się kontrolka "auto break off" ale nie piszczy przy otwieraniu drzwi. Ścieżka dostępu dla zainteresowanych majsterkowiczów:
Zakładka Naprawa > po teście globalnym kliknąć na "inteligentny... (BSI)", potem Telekodowanie> Ręczne telekodowanie> Konfiguracja pojazdu>informacja dla kierowcy> wybór na ekranie wielofunkcyjnym trybu działania hamulca elektrycznego, zaznaczamy żeby był i potwierdzamy i mamy dostęp z poziomu ekranu między zegarami. Howgh :)

Edit:
Faktycznie pika przy wysiadaniu i niezaciągniętym ręcznym.

Offline Marek Obal

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Skierniewice
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI 163KM Excusive
  • Miejscowość: Skierniewice
Odp: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 21, 2017, 09:22:55 »
Witam.
Aktywowałem DIAGBOXEM opcję hamulca ręcznego na wartość(obecny), niestety cały czas nie mam w menu w zegarach opcji Comform..
Zna ktoś rozwiązanie na ten temat?
Zbliża się zima, chciałbym mieć możliwość decydowania kiedy chce zaciągać hamulec ręczny.


Online Tomasz Szczurek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) 2010 2.0 HDI 140KM
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 21, 2017, 09:56:10 »
Cześć,
tak się zastanawiam czy trochę nie demonizujecie tego automatycznego zaciągania ręcznego. Przez ostatnie 6 lat miałem auta w których była ta funkcja i nawet mi do głowy nie przyszło, by ją deaktywować a w żadną z minionych zim z elektrycznym ręcznym problemów nie miałem - nawet gdy mrozy dochodziły do -30.
Może jeśli auto nie jest regularnie jeżdżone i stoi przez kilka, kilkanaście dni pod rząd na mrozach to może się coś przyciąć, tyle, że przed takim postojem można ten ręczny deaktywować ręcznie i problem z głowy. A odpadają wszelkie problemy z kontrolkami, piszczeniem itp:)

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 21, 2017, 13:28:35 »
Cześć,
tak się zastanawiam czy trochę nie demonizujecie tego automatycznego zaciągania ręcznego. Przez ostatnie 6 lat miałem auta w których była ta funkcja i nawet mi do głowy nie przyszło, by ją deaktywować a w żadną z minionych zim z elektrycznym ręcznym problemów nie miałem - nawet gdy mrozy dochodziły do -30.
Może jeśli auto nie jest regularnie jeżdżone i stoi przez kilka, kilkanaście dni pod rząd na mrozach to może się coś przyciąć, tyle, że przed takim postojem można ten ręczny deaktywować ręcznie i problem z głowy. A odpadają wszelkie problemy z kontrolkami, piszczeniem itp:)
Pewnie, że można wyłączyć hamulec postojowy ręcznie po wyłączeniu silnika i włączeniu zapłonu, ale wtedy piszczy jak się wysiada z autka. :)
Warto to jednak zrobić, gdy temperatura gwałtownie spada (wieczorem), a przed postojem jedzie się po kałużach i mało było hamowania (zimne tarcze), to wtedy zamarzająca woda może przykleić klocki do tarcz. Podobne zjawisko zajdzie przy jeździe po śniegu i ciepłych tarczach. Ale to teoria, a wiele zależy od budowy hamulców i wielu innych czynników.
Tutaj jednak piszemy o C5 X7 i najlepiej jak zgłosi się kolega, któremu klocki zimą przymarzły do tarcz, to będziemy się pilnować. ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2017, 13:58:06 wysłana przez Krzysztof J. Filipek »

Offline Marek Obal

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Skierniewice
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI 163KM Excusive
  • Miejscowość: Skierniewice
Odp: [MkIII]Jak wyłączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 21, 2017, 20:37:50 »
Podpowie ktoś jak zmusić C5 żeby wyświetliło się opcja dotyczące ręcznego w zegarach? DiagBoxem ustawiłem parametr na obecny.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka