Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Regeneracja poduszki zawieszenia  (Przeczytany 18416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Bielecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 74
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: xm 2138 D '93. xm 2088td '00
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 19, 2013, 21:19:37 »
Chwila, moment. Robert w swoich poduszkach nic nie zmieniał, od początku informował o ich konstrukcji, włącznie z pierścieniem zabezpieczającym. A ja się nie dziwię, że szczegółów ujawniać nie chce, bo niby dlaczego? Podejrzewam, że mimo 3 lat doświadczeń Robert też wszystkiego nie wie. Poduszka nie dlatego kosztowała morze kasy, bo tak chciał citroen, a dlatego, że jednak nie jest taką sobie prostą konstrukcją.
Mnie nurtuje jeszcze jeden pomysł, zastosowanie zamiast gumy- polimerów. W ich przypadku podobno dość łatwo sterować twardości/miękkością, a dodatkowo polimer się nie starzeje. Poza tym łatwość wykonania, nie jest potrzebna wulkanizacja na gorąco, wystarczy ciśnieniowa.
Paweł Bielecki
Warszawa-Mokotów
xm 2138 D 1993 498 tyś. km. ale z klimunią
xm 2088 td A.D.2000-322 tyś km
romet pony 49 cm3
peugeot elyseo 50/100 cm3
było :xm 2088 TD 1990
bx 1,4 KDY lpg golas  1991
clio III 1,5 dci 2007
piaggio free 49 cm3
2cv razy 2 i renault 4 też razy 2 ...

Offline Paweł Bielecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 74
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: xm 2138 D '93. xm 2088td '00
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 19, 2013, 21:45:12 »
Oki. mea culpa, nie doczytałem :) Robert napisał "do wewnętrznego pierścienia". Patrząc na schemat, ja nie widzę zbyt wielu miejsc, aby wspawać go tak, aby blokował wylot przez maskę.  Przepraszam za nieścisłość i za ton. Ale dalej podtrzymuję zdanie że wątki się łączą i opinie wszystkich zainteresowanych i ciutkę bardziej się znających na temacie i Tobie  i Robertowi jeszcze pomogą.
Paweł Bielecki
Warszawa-Mokotów
xm 2138 D 1993 498 tyś. km. ale z klimunią
xm 2088 td A.D.2000-322 tyś km
romet pony 49 cm3
peugeot elyseo 50/100 cm3
było :xm 2088 TD 1990
bx 1,4 KDY lpg golas  1991
clio III 1,5 dci 2007
piaggio free 49 cm3
2cv razy 2 i renault 4 też razy 2 ...

Offline Maciek Janowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 940
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xm Exclusive 3.0 12v,97'.CX Prestige 2400IE,82'.CX 25 GTi TURBO,84'.C4 VTS 2.0 16v,05'.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 20, 2013, 01:57:18 »
Cytuj

Robert Mulewicz napisał:
Niestety nie chcę zdradzać szczegółów dotyczących owego pierścienia

zebrac kase i kupic i przeciac i zbadac i zniknie tajemnica badz po stypie pozbierac i zbadac to co zostalo ze sztrucla.

Offline Robert Mulewicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 781
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Nissan Terrano 3.0, C4 1,6HDI coupe Były:MG TF 1.8 16v ,XM V6 Zender,Saxo VTS, Renault Laguna GT 2.0 16v. CX25TRD Turbo II 1987 oraz wiele innych citroenów
  • Zainteresowania: szerokie
  • Miejscowość: Kraków
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 20, 2013, 19:22:03 »
Cytuj

Przemysław Winiarski napisał:
Cytuj

Robert Mulewicz napisał:
Niestety nie chcę zdradzać szczegółów dotyczących owego pierścienia



No to mnie zaskoczyłeś :D Przez 3 lata nikogo nie interesowało co zmieniłeś w poduszce? I dodam ze to w kluczowym miejscu :D No okey nie moja sprawa. Ale dziwne ze nawet nie chcesz o tym powiedzieć jak cie zapytali. Jeszcze bym prosił by trzymać sie opisanego tematu a wątek poduszek Roberta najlepiej pisać w jego wątku.
Nie mam pojęcia czym cię zaskoczyłem?:-) Poduszki wysyłam do klienta on zakłada i jezdzi.Czy jak kupujesz telewizor to najpierw go rozcinasz żeby poznać budowę? Nie wszyscy właściciele starych samochodów znają się na mechanice i nie wszystkim te wiadomości są potrzebne.Wielu z nich też nic by z mojego opisu nie zrozumiała.Mają częśc zamienną do swojego auta za 1/4 ceny nowej (której i tak już kupić nie można) i dzięki temu mogą dalej jezdzić zamiast oddawać auto na złom :-)
2,5 td-najgorszy parch wśród XM-ów

Offline Maciek Kliś

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen
  • Miejscowość: Kraków
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 20, 2013, 23:52:26 »
Cytuj

Paweł Bielecki napisał:
...
Mnie nurtuje jeszcze jeden pomysł, zastosowanie zamiast gumy- polimerów. W ich przypadku podobno dość łatwo sterować twardości/miękkością, a dodatkowo polimer się nie starzeje. Poza tym łatwość wykonania, nie jest potrzebna wulkanizacja na gorąco, wystarczy ciśnieniowa...


Podjąłem kiedyś próbę z użyciem weicon urethan i niestety efekt do bani.
Polimer okazał się zbyt kruchy, mimo że skład mieszanki dobrany był na "elastyczność".
jest :
Citroen XM '97 V6 (ZPJ)
Yamaha TDM 3VD

był :
Jaguar XJ6 Vanden Plas '95, Volvo S80 2.9 geartronic
Saab 900 '95 CABRIO 3.0 V6, Citroen XM '90 V6 3.0
Volvo 765 GLE '88 2.3 Turbo, 4+OD

Offline Maciek Janowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 940
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xm Exclusive 3.0 12v,97'.CX Prestige 2400IE,82'.CX 25 GTi TURBO,84'.C4 VTS 2.0 16v,05'.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 21, 2013, 13:42:30 »
Cytuj

Robert Mulewicz napisał:
Czy jak kupujesz telewizor to najpierw go rozcinasz żeby poznać budowę?


a czemu nie? jak ktos jest ciekaw.

jeden przyklad- z milionow. wynik dajacy do myslenia.

Offline Kajetan Czyż

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 481
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Peugeot 2.0 SW BP+LPG
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 21, 2013, 13:51:29 »
Cytuj

Maciek Janowski napisał:
Cytuj

Robert Mulewicz napisał:
Niestety nie chcę zdradzać szczegółów dotyczących owego pierścienia

zebrac kase i kupic i przeciac i zbadac i zniknie tajemnica badz po stypie pozbierac i zbadac to co zostalo ze sztrucla.


człowiek się napracuje, zepsuje ze 100 poduszek zanim w końcu dojdzie jak robić aby było dobrze, straci przy tym mnóstwo czasu i pieniędzy  - i końcu tą wiedzą powinien podzielić się ze wszystkimi za darmo?

Offline Maciek Janowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 940
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xm Exclusive 3.0 12v,97'.CX Prestige 2400IE,82'.CX 25 GTi TURBO,84'.C4 VTS 2.0 16v,05'.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 21, 2013, 14:01:33 »
Cytuj

Kajetan Czyż napisał:
Cytuj

Maciek Janowski napisał:
Cytuj

Robert Mulewicz napisał:
Niestety nie chcę zdradzać szczegółów dotyczących owego pierścienia

zebrac kase i kupic i przeciac i zbadac i zniknie tajemnica badz po stypie pozbierac i zbadac to co zostalo ze sztrucla.


człowiek się napracuje, zepsuje ze 100 poduszek zanim w końcu dojdzie jak robić aby było dobrze, straci przy tym mnóstwo czasu i pieniędzy  - i końcu tą wiedzą powinien podzielić się ze wszystkimi za darmo?


milion pincet dwa dziwincet.
nigdzie nie napislam, ze musi.
jak bede ciekaw jak to zrobil to sobie kupie i rozbiore.
przepraszam, a jak remontujesz, powiedzmy magnetofon, to go nie rozbierasz i nie poznajesz scisle tajnych zasad funkcjonowania i konstrukcji?

Offline Kajetan Czyż

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 481
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Peugeot 2.0 SW BP+LPG
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 21, 2013, 14:51:06 »
Cytuj

Maciek Janowski napisał:

przepraszam, a jak remontujesz, powiedzmy magnetofon, to go nie rozbierasz i nie poznajesz scisle tajnych zasad funkcjonowania i konstrukcji?


jak bym remontował magnetofon którego naprawy podejmuje się 1% fachowców i nauczył się tego perfect to napewno bym się to wiedzą tak na lewo i prawo nie dzielił .

ale rozumiem Twoje podejście, nasz naród słynie z tego, że dajemy się .. (tu brzydkie słowo) w tyłek - coś wymyślimy, nauczymy się odkryjemy ale zarabiają na tym wszyscy inni tylko nie my a Ty tylko potwierdzasz tą zasadę.

pozdrawiam

Offline Maciek Janowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 940
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xm Exclusive 3.0 12v,97'.CX Prestige 2400IE,82'.CX 25 GTi TURBO,84'.C4 VTS 2.0 16v,05'.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 21, 2013, 17:07:04 »
Cytuj

Kajetan Czyż napisał:
jak bym remontował magnetofon którego naprawy podejmuje się 1% fachowców i nauczył się tego perfect to napewno bym się to wiedzą tak na lewo i prawo nie dzielił .

ale rozumiem Twoje podejście, nasz naród słynie z tego, że dajemy się .. (tu brzydkie słowo) w tyłek - coś wymyślimy, nauczymy się odkryjemy ale zarabiają na tym wszyscy inni tylko nie my a Ty tylko potwierdzasz tą zasadę.

pozdrawiam


ja Ciebie tez rozumiem, dyskusja z 95% populacji naszego narodu slynie z tego, ze to jest rozmowa jak ze slepym o kolorach i Ty tylko potwierdzasz ta zasade.
teraz wroc sobie do postu #16 i sprawdz sobie kto jest w
jakikolwiek sposob zainteresowany budowa/ regeneracja gruchy i znajdz mi moj choc jeden wpis gdzie wyrazalbym chec zarobku na regeneracji gruch kladac czyjes zycie na szali.

pozdrawiam

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 22, 2013, 00:40:03 »
Spokój, wszyscy bo ściągnę pasa, dam w [color=ff0000]****[/color] a potem porozstawiam po kątach! :)

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 23, 2013, 01:25:22 »
O jak cicho i spokojnie, zero kłótni o babkę z piasku w tej naszej małej piaskownicy... Tak trzymać!

Offline Przemysław Winiarski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen XM
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 24, 2013, 09:22:57 »
Test poduchy X-ema pozytywny:) Dziś montujemy poduchę do Xantii :D (zregenerowana)

Offline Maciek Janowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 940
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xm Exclusive 3.0 12v,97'.CX Prestige 2400IE,82'.CX 25 GTi TURBO,84'.C4 VTS 2.0 16v,05'.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 24, 2013, 10:14:37 »
Cytuj

Przemysław Winiarski napisał:
Test poduchy X-ema pozytywny:)


ilosc probek: 1 (jeden)
czas trwania testu: 12 dni
ilosc przejechanych kilometrow: ?
doswiadczenie: ?

gratuluje optymizmu.

Offline Przemysław Winiarski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen XM
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 24, 2013, 10:32:59 »
Nie jedna sztuka, testowała również 2 osoba (inny XM)
Przejechane : Fakt nie wiele około 600 km (mówię o sobie)

Ile powinien trwać test/km ?

Dziękuje jestem optymistą :)

Offline Maciek Janowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 940
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xm Exclusive 3.0 12v,97'.CX Prestige 2400IE,82'.CX 25 GTi TURBO,84'.C4 VTS 2.0 16v,05'.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 24, 2013, 13:51:04 »
Jaki model doświadczalny proponujesz by ocenić siłę niszczącą dla oryginału i próbki?
Potrzebnych jest > sześć próbek z każdej grupy.

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 24, 2013, 17:26:32 »
Maćku... nie siej fermentu, przecież to nie Ty "testujesz" te poduszki.

Offline Marcin Borowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Renault Megane II 1.6 16v '06, Xsara Combi '01 2.0 HDi
  • Miejscowość: Łódź
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 24, 2013, 20:05:41 »
2 lata jeździłem na poduszce "zrobionej" przez Roberta. Po rozbiciu auta wyjąłem ją i sprzedałem  MAteuszowi. Wyglądała dalej jak nowa-a samochodu na dziurach nie oszczedzałem. Wiem jedno-poduszka zregenerowana przez Roberta jest jak dl amnie SUPER. Mozna kupić na ang. ebayu nowkę(znalazłem taka swego czasu za 150 funtów) tylko jedno ale-ile ta nowa przeleżała w magazynie i w jakich warunkach. Nie wiadmo czy po powiedzmy roku nie wywaliłaby górą z racji starzenia gumy...
Był Xm '96 TCT HAII, Xantia Combi 2.0 '01 16v Exlusive

Offline Przemysław Winiarski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen XM
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 24, 2013, 20:45:01 »
okey to za 3 lata jak rozbije auto i wymontuje to dam wam odp czy jest dobra :)

Offline Maciek Janowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 940
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xm Exclusive 3.0 12v,97'.CX Prestige 2400IE,82'.CX 25 GTi TURBO,84'.C4 VTS 2.0 16v,05'.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 25, 2013, 15:50:45 »
Cytuj

Marcin Markowski napisał:
Maćku... nie siej fermentu, przecież to nie Ty "testujesz" te poduszki.

jak:
dacie mi poduchy
znajdzie sie sponsor na oplacenie badania
opracujemy realistyczny model doswiadczalny
moge testowac

Offline Wojciech Łapiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 224
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 tourer 2.0 hdi 2015, Peugeot 407 SW 2.0 hdi 2009
  • Zainteresowania: podróże, wędkarstwo, fotografia
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 09, 2013, 09:19:42 »
Cytuj

Przemysław Winiarski napisał:
Zmienia właściwości całej poduszki kto wie jak teraz pręży guma?  Czy ten pierścień jest zatopiony wewnątrz gumy czy na zewnątrz? Podczas skrętów poducha pracuje, jak się ma pierścień i czy on w tym momencie się nie wgryza w gumę?  Powodując mikropęknięcia? Jest wiele pytań.

Jeżdżę na poduszce regenerowanej przez Roberta od dwóch (co najmniej) lat i stwierdzam, ze jest ona rzeczywiście funkcjonalnie nieco "inna" od oryginalnej. Sztywniejsza (twardsza), stawia większy opór przy obracaniu się kolumny, wydłuża się też trochę mniej od oryginalnej (widać to przy zawieszeniu ustawionym na serwis), co przekłada się pewnie na zdolności tłumienia drobnych nierówności...
No cóż, to jednak najrozsądniejszy kompromis bezpieczeństwa i zadawalajacego  komfortu...
dawniej: Xantia Break 1,9 td
             Safrane 2,3 Si
             Nevada 2,1 D
             R 11 1,7
             Visa 1,9 d

Offline Marek Sztuka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 279
  • Skąd: Gawłuszowice
  • Posiadany samochód: Alfa Romeo 166
  • Zainteresowania: budownictwo - drogi, mechanika i JESTEM DUMNY ŻE BYŁEM W WOJSKU
  • Miejscowość: Gawłuszowice
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 09, 2013, 09:53:21 »
Cytuj


Jeżdżę na poduszce regenerowanej przez Roberta od dwóch (co najmniej) lat i stwierdzam, ze jest ona rzeczywiście funkcjonalnie nieco "inna" od oryginalnej. Sztywniejsza (twardsza), stawia większy opór przy obracaniu się kolumny, wydłuża się też trochę mniej od oryginalnej (widać to przy zawieszeniu ustawionym na serwis), co przekłada się pewnie na zdolności tłumienia drobnych nierówności...


Kurde, musiałeś mieć samochód zrobiony na tip-top skoro takie rzeczy stwierdziłeś.
Też mam poduszkę od Roberta ale powiem szczerze, że się nie przyglądałem jak ona pracuje, ważne że działa.

Nie przyglądam się jej ponieważ do oceny potrzebny jest odpowiedni sprzęt i/lub testy a ja nie mam pieniędzy na takie ekstrawagancje.

Ps. nie obchodzi mnie argument o bezpieczeństwie ponieważ to jest indywidualna sprawa - ocena sprawności regenerowanej poduszki, wg. mnie jest ok.

Pozdrawiam
były:
Xm 2.1TD z HA I 91r.
Xantia Mk1 1.9D
Renault 19 Chamade 1.4 RT

Offline Wojciech Łapiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 224
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 tourer 2.0 hdi 2015, Peugeot 407 SW 2.0 hdi 2009
  • Zainteresowania: podróże, wędkarstwo, fotografia
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 09, 2013, 10:47:18 »
Cytuj

Marek Sztuka napisał:
Cytuj


Kurde, musiałeś mieć samochód zrobiony na tip-top skoro takie rzeczy stwierdziłeś.
Też mam poduszkę od Roberta ale powiem szczerze, że się nie przyglądałem jak ona pracuje, ważne że działa.

Nie przyglądałem się jej dlatego, ze nie miałem nic innego do roboty (moje auto niestety nie jest "tip-top"), ale dlatego że jeszcze wówczas nie  byłem na 100% przekonany, ze eksperyment Roberta się uda.  Wcześniej  ponad 15 lat spędziłem przy badaniach (także niszczących) silent-bloków od ciężarówek od różnych prywatnych dostawców i miałem "skrzywienie zawodowe".

Nie potrzeba specjalnych przyrządów by zobaczyć niewielkie różnice w przemieszaniu się wierzchołka poduchy regenerowanej i oryginalnej podczas pełnego skrętu kierownicy w jedna i w druga stronę, na różnice odległości sfer od blachy nadwozia przy rożnych ustawieniach zawieszenia

Ponieważ wymieniałem kiedyś siłowniki, łatwo było mi przekonać się, że siłownik - przykręcony tylko do poduszki (dolny koniec swobodny) - łatwiej odginać na boki przy poduszce oryginalnej, niż przy regenerowanej.

Cały czas należy wszak pamiętać, ze "poduszka oryginalna" nie równa się " poduszka nowa". Może to poduszki od Roberta są o wiele bliższe oryginału, niż to na czym jeździmy?
dawniej: Xantia Break 1,9 td
             Safrane 2,3 Si
             Nevada 2,1 D
             R 11 1,7
             Visa 1,9 d

Offline Filip Betley

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 206
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen XM 3.0V6 24v(200KM), 91r. Kolor: Piękna butelkowa zieleń :)
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 09, 2013, 11:04:07 »
Ja założyłem poduszki zregenerowane w firmie "lorens family" Szczerze powiem że z wyglądu mi się nie podobają... samochód jeszcze stoi na kołkach więc ich nie testowałem ale mam jakieś złe przeczucia... Obym się mylił...
No ale chyba póki nie założe jakiś łańcuchów zabezpieczających to i tak będe bał się jeździć:/
Były:
Xm V6, 12v. 92r, automat
Xm V6, 12v, 94r, Mk1 manual, HA2

Offline Tomasz Kluba

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Skąd: Milicz
  • Posiadany samochód: 2CV6, XM, Focus i Uno :D
  • Miejscowość: Milicz
Re: Regeneracja poduszki zawieszenia
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 09, 2013, 14:50:05 »
Jak komuś szkoda 500zł to niech sobie zrobi za 300zł albo i za 100zł albo niech kupuje nawet używki i jeździ z metrem łańcucha pod maską. Każdy ma własny wybór. Najmłodsze XMy mają po 13 lat, to czy 500zł czy nawet 1000zł po tylu latach to dużo?
Nie wiem tylko po co te dyskusje o dodatkowym pieścieniu, kiedy osoba o tym się wypowiadająca nie wie nawet jak on wygląda? Jak kogoś nie stać na łańcuch, to niech nie kupuje krowy.
2CV6 Club '85 • XM 2.1TD Pallas '91 • XM 2.1TD automat '98 • XM 2.1TD Break '98