Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKII] regeneracja reflektorów  (Przeczytany 1988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
[MKII] regeneracja reflektorów
« dnia: Kwiecień 05, 2014, 21:52:41 »
witam, w najbliższych miesiącach planuję oddać reflektory przednie do regeneracji i zanim to zrobię chciałem zasięgnąć Waszych opinii i doświadczeń z tym związanych, przede wszystkim czy warto, ile mniej więcej powinno to kosztować etc. Chodzi oczywiście o kompleksową regeneracje, czyli metalizacja odbłyśników, polerowanie szkieł + ich zabezpieczenie i wymiana silniczka w jednej z lamp. Obecnie światła świecą już tak marnie że w deszczu nie widać nic, własnoręcznie próby polerowania nie dają praktycznie nic. Wymiana żarówek na super mega hiper nie wiadomo jakie i nie wiadomo za ile też nie pomaga.

Offline Marek Ogrodowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 546
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 138 KM exclusive
Re: [MKII] regeneracja reflektorów
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2014, 13:05:25 »
U mnie padł lewy. Żarówka mijania (pieprzony obowiązek właczania świateł w dzień nawet w dużym mieście w korku) wypaliła swoje gniazdo. Po tygodniu różnych chwytów kupiłem w Intercarsie reflektor firmy Depo za 360 zł. W ASO tej samej firmy, tylko ze znaczkiem Citroena :-) po targach mogłem kupić za 950 zł. Założyłem i śmigam już dwa lata. Lewy próbowałem polerować, aby nie było ogromnej różnicy pomiędzy reflektorami. Walczyłem papierem 1000, 2000 na koniec pastą Plast-x. Jakiś efekt uzyskałem, ale bez wodotrysków. Na początku testowałem te zabiegi na zdemontowanym reflektorze. Przy mocniejszej polerce starłem lakier jakim zabezpieczony jest reflektor. Dlatego z tym drugim obchodziłem się bardzo delikatnie. Czytałem w necie że niektórzy rozklejają reflektory. Może należy to zrobić i wtedy będzie można przepolerować go i od wewnątrz. Może będzie lepiej????
W serwisówkach pugów są pokazywanwe polerki jakie można zamówić w ASO. Tylko jest to opisane jako walizka regenerująca (narzędzie). Bierzesz specyfik z butelki 1, potem 2 itd i polerujesz. Co to są za specyfiki to jest tajemnica PSA.
Generalnie trzeba zastanowić się czy polerować czy nowy zamiennik wysokiej jakości. To jest moje zdanie. Aby uniknąć kolejnych wydatków zamontowałem LEDy do jazdy dziennej. Nawet mają chińską homologację :-).

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Re: [MKII] regeneracja reflektorów
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2014, 20:04:36 »
No tak, ale u mnie odbłyski są wypalone, jak patrzy się na reflektory od przodu to widać bardzo dużą różnicę w jasności pomiędzy lustrami świateł mijania, a lustrami świateł drogowych (światła mijania są jakby ciemniejsze, przydymione) i chodzi mi o nałożenie nowej warstwy odbłyśnika poprzez metalizacje próżniową. Oczywiście trzeba rozklejać reflektor wyciągać odbłysk i tak dalej... wiem że się to robi, i wiem że lampa po takiej regeneracji wygląda jak nówka ze sklepu.
Co do zamienników to trochę się boję o kwestie jakościowe, znam kilka osób które po stłuczkach kupiły zamienniki różnych producentów i u nich te światła świecą jak chcą, a to za nisko a to za wysoko... ogólnie źle.
Próbowałem oczywiście czyścic te szkła metodą drucika miedzianego, papieru toaletowego i spirytusu, ale niestety nie przynosi to najmniejszego efektu.

Powiedz jeszcze skąd wiesz że Depo robi lampy dla Citroena? słyszałem złe opinie o produktach tej firmy

Offline Marek Ogrodowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 546
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 138 KM exclusive

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Re: [MKII] regeneracja reflektorów
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2014, 15:16:18 »
rozpatrzę zatem taką też opcję, ale zaczekam jeszcze, niech wypowie się ktoś kto regenerował

Offline Marek Ogrodowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 546
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 138 KM exclusive
Re: [MKII] regeneracja reflektorów
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2014, 15:26:22 »
Twoja kasa Twój wybór. Na tej stronce co podałem zobacz inne marki. Oni zasuwają dla wszystkich, tak jak Hutchinson w Łodzi, robi wszelkie uszczelki gumowe też dla wszystkich, ale generalnie Ford.
Obecnie, moim zdaniem, to producent samochodu tylko robi karoserię. Resztę podwykonawcy (hella, bosch, magnieti marelli itd).

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Re: [MKII] regeneracja reflektorów
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 07, 2014, 23:36:11 »
Gość za regeneracje powiedział mi dziś przez telefon 550 zł obie lampy i nowy silniczek do lewej. Więc nawet taniej niż Twoja propozycja

Offline Bartek Jaszkul

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 024
  • Skąd: b. merzdorf
  • Posiadany samochód: były 2 Xsary i BX, a jest cukierek czyli Clio
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: b. merzdorf
Re: [MKII] regeneracja reflektorów
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2014, 08:17:59 »
Cytuj

Marek Ogrodowski napisał:
Obecnie, moim zdaniem, to producent samochodu tylko robi karoserię. Resztę podwykonawcy (hella, bosch, magnieti marelli itd).

Karoserie robią roboty z również dostarczonej stali.
Ogólnie miejsce produkcji aut do jest de facto miejsce jego montażu. Pracuje w branży widziałem jak się składa auta a firma w której pracuje jest dostawcą w branży motoryzacyjnej.

Tak więc sami ściągamy komponenty głównie europa, bo dużo dostaw a to kosztuje.
Sami w Polsce robimy gotowy produkt, który potem jest instalowany w aucie w fabryce w Niemczech / Węgrzech / Polsce / itp.
Model: Mitsubishi Carisma I `98 Wersja: LS Silnik: 1.8GDI (5) (280kkm)

125KM:
14KM: