Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mkIII] wymiana wyświetlacza z mono na kolor  (Przeczytany 18803 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [mkIII] wymiana wyświetlacza z mono na kolor
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 03, 2014, 08:39:57 »
Cytuj

Paweł Jędrocha napisał:
Cytuj

Marcin Krysik napisał:
Cytuj

Paweł Jędrocha napisał:
Cytuj

Marcin Krysik napisał:
Cytuj

Józef Ortyl napisał:
Otworzył się ciekawy temat i podłączam się z następujacym pytaniem:
  Jaka jest możliwośc zamiany  wyświetlacza wielofunkcyjnego  "Typ B"  /zielony  w samochodzie  MK I na  kolorowy np. z MKII , czy ktoś to robił lub prowadził analizę możliwośći takiej zamiany.Jak wygląda  problem kompatibilnośći złącza oraz innych problemów. Pytam bo przestał mi się podobać  zielony kolor mono !!


Masz na myśli żółty z mk2? O ile się nie myle małe wyswietlacze w mk2 były tylko żółte. Jesli nie  to proszę mnie poprawić.

O ile dobrze pamietam sterowanie wyswietlaczem w Twoim przypadku odbywa się z poziomu przycisków po lewej i po prawej stronie wyswietlacza. Nie ma możliwości wymiany wyswietlacza typu B na typ C,niestety. Możesz sobie tylko wymienic na analogiczny B np.z citroena c3 w odpowiednim przedziale wiekowym. Wtedy będziesz miał bodajże bursztynowy.


Nie, ma na myśli zielony z mk1, nie chce mi się znowu pisać ..... wiesz czego :)
Podstawowy problem to szyna danych. W mk1 VAN, w następnych CAN.
TAKŻE żadnej możliwości UPgrade'u.


Ty to jak sie uczepisz to jak pijany płotu. Wiem jaki wyświetlacz ma kolega w mkI. Pisał że chce kolorowy z MKII. Widziałeś kiedys kolor w MKII??? Bo Ja nie. Dlatego napisałem by sprecyzował czy chodzi mu o żóŁty z mk2. ...Zamiast sie podniecać pisaniem sam zwolnij z czytaniem kolego Pawle :-) i sam teraz wiesz co możesz sobie napisać :-) ale zapewne Ci się nie chce ;-)


napisał, np MKII, dla niektórych C5 dzieli się na C5I (2001-2008) i C5II (C-funf) od 2008
Natomiast tak jak ja i Patryk napisaliśmy do MK1 NIC nie da się zamontować z późniejszych modeli bo to VAN :)
I na tym się trzeba było skupić :) Kolego Marcinie :) a nie na ich kolorach :)


napisałęm koledze dokładnie to samo nie pisząc o VAN,CAN. Twoje wywody niczego już nie wnoszą od dłuższego czasu,pisanie dla pisania.
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [mkIII] wymiana wyświetlacza z mono na kolor
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 03, 2014, 08:58:01 »
Cytuj

Paweł Jędrocha napisał:
Cytuj

Marcin Krysik napisał:

napisałęm koledze dokładnie to samo nie pisząc o VAN,CAN. Twoje wywody niczego już nie wnoszą od dłuższego czasu,pisanie dla pisania.


Konkretnie w czym nie wniosły,a co wniosły Twoje ?
Dla niektórych kolor to jedyna różnica w wyświetlaczu, a ja informowałem że nie jest to jedyny niuans.


podałęś tylko powód dla ktorego się nie da. Napisałem koledze że się nie da bez wnikania w szczegóły. Wszak jego pytanie brzmiało czy się da a nie dlaczego się nie da czyż nie? Ty napisałeś to samo używając innego argumentu. I co ? Zmieniło to coś dla kolegi który chciał sobie zmienić? nie. Dalej nie może :-) Być może całkiem za niedługo będziemy mogli mieć taką moc sprawczą by sama odpowiedż stwarzała możliwość zrobienia czegoś. Póki co nie mamy. :-)
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!

Offline Józef Ortyl

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 430
  • Skąd: Mielec
  • Posiadany samochód: C5 3.0i V6 Exclusive Mk1 BVA
  • Zainteresowania: motoryzacja ,elektronika,lotnictwo
  • Miejscowość: Mielec
Re: [mkIII] wymiana wyświetlacza z mono na kolor
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 03, 2014, 10:27:26 »
Cytuj

Marcin Krysik napisał:
Cytuj

Paweł Jędrocha napisał:
Cytuj

Marcin Krysik napisał:

napisałęm koledze dokładnie to samo nie pisząc o VAN,CAN. Twoje wywody niczego już nie wnoszą od dłuższego czasu,pisanie dla pisania.


Konkretnie w czym nie wniosły,a co wniosły Twoje ?
Dla niektórych kolor to jedyna różnica w wyświetlaczu, a ja informowałem że nie jest to jedyny niuans.


podałęś tylko powód dla ktorego się nie da. Napisałem koledze że się nie da bez wnikania w szczegóły. Wszak jego pytanie brzmiało czy się da a nie dlaczego się nie da czyż nie? Ty napisałeś to samo używając innego argumentu. I co ? Zmieniło to coś dla kolegi który chciał sobie zmienić? nie. Dalej nie może :-) Być może całkiem za niedługo będziemy mogli mieć taką moc sprawczą by sama odpowiedż stwarzała możliwość zrobienia czegoś. Póki co nie mamy. :-)


Koledzy ,nie ma co dalej dyskutować nad moim pytaniem/być może zadanym mało precyzyjnie/,dla mnie sprawa jest jasna o czym napisalem wcześniej i nie zamierzam niczego zmieniać,informacje  otrzymywane na obecnym wyświetlaczu uważam za wystarczające.Pozdrawiam
Posiadane dotychczas pojazdy:Fiat125P,Polonez1,5,Polonez1,6 CARO,Honda Accord 2,0 , Renault 5,Nubira 1,6 ,Leganza 2,0 :-)  :-)  :-)

Offline Arkadiusz Borzęcki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 910
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Gs300
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [mkIII] wymiana wyświetlacza z mono na kolor
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 03, 2014, 11:47:31 »
Cytuj

Paweł Jędrocha napisał:
Cytuj

Marcin Krysik napisał:

napisałęm koledze dokładnie to samo nie pisząc o VAN,CAN. Twoje wywody niczego już nie wnoszą od dłuższego czasu,pisanie dla pisania.


Konkretnie w czym nie wniosły,a co wniosły Twoje ?
Dla niektórych kolor to jedyna różnica w wyświetlaczu, a ja informowałem że nie jest to jedyny niuans.

Podobnie jak w przypadku Coloru ważne jest też z jakiego auta pochodzi bo są różne wtyczki :) wiedziałeś że z P508 nie pasuje do P407/P607/C5III ?
W zasadzie to szkoda Paweł ,że nie pasuje bo jest całkiem fajny  ;)
był Ls 430,C6 2.7 HDI, Lexus GS 430, C5 2.0 HDI Exclusive 2009, C5 1.6HDi Break 2005 oraz Activa V6 :-)

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [mkIII] wymiana wyświetlacza z mono na kolor
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 03, 2014, 12:03:42 »
Cytuj

Paweł Jędrocha napisał:
Cytuj

Marcin Krysik napisał:

napisałęm koledze dokładnie to samo nie pisząc o VAN,CAN. Twoje wywody niczego już nie wnoszą od dłuższego czasu,pisanie dla pisania.


Konkretnie w czym nie wniosły,a co wniosły Twoje ?
Dla niektórych kolor to jedyna różnica w wyświetlaczu, a ja informowałem że nie jest to jedyny niuans.

Podobnie jak w przypadku Coloru ważne jest też z jakiego auta pochodzi bo są różne wtyczki :) wiedziałeś że z P508 nie pasuje do P407/P607/C5III ?

wiemy już wszyscy ze jesteś mistrzem i cytrynek i języka polskiego,naprawdę :-),co do 508,to wiedziałem i wiem w jakich jeszcze autach gania. Szczerze mówiąc,żal mi trochę czasu na przepychanie się w wyjaśnionym już temacie. Załóz nowy ,frapujący Ciebie wątek,może na priva,to sobie podyskutujemy. Tutaj szkoda czasu kolegów ,którzy to czytają.
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [mkIII] wymiana wyświetlacza z mono na kolor
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 09, 2014, 12:05:32 »
ma toś może nr tego kolorowego małego wyświetlacza ?
Ze względu na potomka w drodze będę musiał opuścić dołożenie navi, może kiedyś trafi się mały kolor w rozsądnej cenie

Offline Patryk Stalski

  • KC Emeryt
  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 7 933
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: B8 1.8 TSI
  • Zainteresowania: komputery, motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [mkIII] wymiana wyświetlacza z mono na kolor
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 09, 2014, 13:52:45 »
Małych kolorowych było naście wersji, określ "rozsądną" cenę to może w wolnym czasie jakieś linki na allegro podeślę ;)
Pozdrawiam

Klubowa Emerytura...

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [mkIII] wymiana wyświetlacza z mono na kolor
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 09, 2014, 14:01:12 »
nie będę Ci czasu zajmował :)
patrzę na all za nim od jakiegoś czasu, koło 300zł można by dać za taki ekranik :P

Offline Patryk Stalski

  • KC Emeryt
  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 7 933
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: B8 1.8 TSI
  • Zainteresowania: komputery, motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [mkIII] wymiana wyświetlacza z mono na kolor
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 09, 2014, 14:46:53 »
Za tyle to ciężko, choć raz za 320 widziałem kolor z 2006 roku.
Pozdrawiam

Klubowa Emerytura...

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [mkIII] wymiana wyświetlacza z mono na kolor
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 09, 2014, 15:15:41 »
nie rozumiem polityki PSA samochód tej klasy powinien mieć w standardzie duży kolorowy ekran, nie musi być z navi. przecież w hurcie taki ekran kosztuje grosze. a nie taki pomarańczowy pierdek :P

Offline Patryk Stalski

  • KC Emeryt
  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 7 933
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: B8 1.8 TSI
  • Zainteresowania: komputery, motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [mkIII] wymiana wyświetlacza z mono na kolor
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 09, 2014, 18:04:43 »
Cóż, oszczędność kluczem do sukcesu - na co komu kolorowy duży ekran po próżnicy dawać bez navi? :P
Pozdrawiam

Klubowa Emerytura...

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [mkIII] wymiana wyświetlacza z mono na kolor
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 09, 2014, 21:12:30 »
Paweł, oczywiście że tak niech reszta porusza się fordem piechtą :P
na serio to dla mnie osobiście wywalając na auto ponad 100 tyś zł fajnie by było mieć kolorowy ekran za parę groszy. np patent z BMW E61 gdzie w wersji bez navi jest kolorowy ekran. w czasach gdzie elektronika jest tania jak barszcz aż się prosi. wczoraj jeździłem na testach C4 Picasso gdzie są już dwa kolorowe ekrany :D

Offline Arkadiusz Borzęcki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 910
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Gs300
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [mkIII] wymiana wyświetlacza z mono na kolor
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 10, 2014, 11:37:13 »
Cytuj

Michał Władyniak napisał:
Paweł, oczywiście że tak niech reszta porusza się fordem piechtą :P
na serio to dla mnie osobiście wywalając na auto ponad 100 tyś zł fajnie by było mieć kolorowy ekran za parę groszy. np patent z BMW E61 gdzie w wersji bez navi jest kolorowy ekran. w czasach gdzie elektronika jest tania jak barszcz aż się prosi. wczoraj jeździłem na testach C4 Picasso gdzie są już dwa kolorowe ekrany :D
To tylko chodzi o koszty . W c4 Picasso ekrany też zależą od wersji . Najtańsze mają wyświetlacz mało kolorowy ;)
był Ls 430,C6 2.7 HDI, Lexus GS 430, C5 2.0 HDI Exclusive 2009, C5 1.6HDi Break 2005 oraz Activa V6 :-)

Offline Marek Kaszycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Skawina
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2005 1.6 HDI SX
  • Miejscowość: Skawina
Re: [mkIII] wymiana wyświetlacza z mono na kolor
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 11, 2014, 14:38:20 »
Cytuj

Paweł Jędrocha napisał:
Cytuj

Marcin Krysik napisał:

napisałęm koledze dokładnie to samo nie pisząc o VAN,CAN. Twoje wywody niczego już nie wnoszą od dłuższego czasu,pisanie dla pisania.


Konkretnie w czym nie wniosły,a co wniosły Twoje ?
Dla niektórych kolor to jedyna różnica w wyświetlaczu, a ja informowałem że nie jest to jedyny niuans.

Podobnie jak w przypadku Coloru ważne jest też z jakiego auta pochodzi bo są różne wtyczki :) wiedziałeś że z P508 nie pasuje do P407/P607/C5III ?

Ale P508 ma szynę CANev, więc nawet, gdybyś zrobił przejściówkę, to nie zagada.

Może ja wrzucę coś takiego:
http://www.mp3car.com/show-off-your-project/156886-citroen-c5-intelligent-in-car-computer-project.html