Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara picasso - anglik i lusterka  (Przeczytany 3249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marta Gawrońska

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen BX 1.4 TGE '92, Xsara Picasso 1.6HDI 90
  • Miejscowość: Poznań
Xsara picasso - anglik i lusterka
« dnia: Lipiec 23, 2013, 22:33:09 »
Witam,

od kilku dni jestem (nie wiem czy szczęśliwą) posiadaczą Xsary Picasso 1.6 HDI. Rocznik 2007 kupiony od prywatnego właściciela - pan był bardzo miły, zachwalał itd itp. Samochód mi się podobał, bez pytań i sprawdzania kupiłam - no cóż, nie mam doświadczenia, uczę się powoli:)
Po zakupie i sprawdzeniu w warsztacie - werdykt z miejsca: mocno puknięty, lewa strona była robiona i to dość nieudolnie, hamulce do wymiany (600zł), ESP miał być, a nie ma itp. Przeżyję, trudno.
Od początku dziwne wydawało mi się ustawienie lusterek - prawe jakby za daleko (ledwo widać tył samochodu), a lewe zdecydowanie za blisko (ledwo widać cokolwiek poza samochodem) i nie da się tego bardziej wyregulować (lusterka elektryczne). Dowiedziałam się co to numer VIN i jak go sprawdzić, sprawdzam i:

STRONA KIEROWNICY (STANOWISKO KIEROWCY)    KIEROWNICA PO PRAWEJ
!!!!!!
Pan sprzedawca telefonu nie odbiera.
Mam pytanie do doświadczonych:
- czy wciśnięto mi anglika z przełożoną kierownicą?
- jeśli tak, jak bardzo to źle? Czy można zrobić to dobrze, bez wpływu na prowadzenie i bezpieczeństwo?
- czy te lusterka to po prostu efekt niedostosowania o przełożeniu? Jeśli tak, można to naprawić czy kupować nowe lusterka??

Pozdrawiam,
Marta

PS. Chyba wrócę do zasłużonego BXa:)

Offline Tomasz Kawka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 69
  • Posiadany samochód: C4GPII 2.0 HDI
Re: Xsara picasso - anglik i lusterka
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2013, 23:31:02 »
Jeżeli z numeru VIN wynika, że kierownica po prawej stronie to w 100% był to anglik, ciekawe tylko kto i jak robił przekładkę. Co do lusterek to wymiana na przystosowane do ruchu prawostronnego.

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Re: Xsara picasso - anglik i lusterka
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2013, 18:27:28 »
Niestety ktoś ładnie Cię wyciął wciskając Ci puzzle i pewnie za wysokie pieniądze. Jak można kupować auto bez oględzin??? Tyle się czyta o przekrętach sprzedawców, co gorsza jak się zgadać to wszyscy o tym wiedzą a i tak dają się wyciąć na cacy.
Zależy kto robił przekładkę,jeśli zrobiona z głową to nie powinno być źle,zależy też jak była wykonana naprawa powypadkowa.
Spróbuj do gościa zadzwonić z innego numeru, chociaż teraz marne szanse na ugranie czegokolwiek.

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: Xsara picasso - anglik i lusterka
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2013, 20:54:30 »
Marta, jesteś na forum już jakiś czas... Szkoda, że przed zakupem nie wkleiłaś linku do ogłoszenia w temacie o zakupie Picasso. Pewnie dałoby radę rozpoznać, że to eks-anglik.

Skoro kupiłaś ją od prywatnego właściciela to może warto się przejechać do gościa (chociaż nie wiem jak masz daleko..)

Odnośnie lusterek - wymiana na wersję od auta z kierownicą po lewej stronie i będzie OK.
Może być jedynie problem z wyświetlaniem temperatury zewnętrznej, ponieważ czujnik jest w lusterku od strony pasażera. Prawdopodobnie z prawej strony nie będziesz miała instalacji do tego czujnika po wymianie lusterka na wersję EU.

Offline Marcin Janczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 492
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi, Renault Megane Grandcoupe 1.6 sce
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Xsara picasso - anglik i lusterka
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 25, 2013, 09:55:27 »
Masz prawo koleżanko z panem sprzedającym się "kłócić". Niestety prawdopodobnie bez powództwa i postępowania przed Sądem się nie obejdzie. W zależności od tego czy kupowałaś od profesjonalisty - komis, czy też od osoby prywatnej - masz uprawnienia do odstąpienia od umowy lub żądania obniżenia ceny ze względu na niezgodność towaru z umową. To jest do zrobienia. Daj znać na priv

Offline Pawel Dienwebel

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Poznan
  • Posiadany samochód: Bylo: Picasso 1.8 Exclusive/2003 (LPG Sequent24 BRC)<BR> Toyota Sienna 2007
  • Miejscowość: Poznan
Re: Xsara picasso - anglik i lusterka
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 25, 2013, 14:55:20 »
Też miałem takiego XP upatrzonego w Wągrowcu - piękna sztuka, piękny kolor, z LPG - ale po sprawdzeniu VIN (wyszło ze był anglikiem) podziękowałem. Szczerze współczuję i jedyne co można to próbować sądownie dochodzić swoich praw.

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 214
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Xsara picasso - anglik i lusterka
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 26, 2013, 09:26:58 »
Cytuj

Marta Gawrońska napisał:

Mam pytanie do doświadczonych:
- czy wciśnięto mi anglika z przełożoną kierownicą?


Tak.

Cytuj
- jeśli tak, jak bardzo to źle?


Jeśli posiada już polskie papiery, to nie jest źle. :)

Cytuj
Czy można zrobić to dobrze, bez wpływu na prowadzenie i bezpieczeństwo?


Tak, pikusia w miarę ładnie przekałada się bez rzeźbienia.

http://angliki.info/threads/citroen-xsara-picasso.530/


Cytuj
- czy te lusterka to po prostu efekt niedostosowania o przełożeniu? Jeśli tak, można to naprawić czy kupować nowe lusterka??


Naprawić się nie da - co najwyżej wymienić wkłady o ile lustareka oba mają ten sam kształt/rozmiar.

PS. Sprawdź jeszcze reflektory czy są dobrze ustawione.
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91

Offline Marta Gawrońska

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen BX 1.4 TGE '92, Xsara Picasso 1.6HDI 90
  • Miejscowość: Poznań
Re: Xsara picasso - anglik i lusterka
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 26, 2013, 15:23:52 »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i porady. Po kontakcie z kilkoma radcami, biegłym i ASO sprawa jest według wszystkich właściwie oczywista i tylko upór właściciela niepotrzebnie wszystko przeciąga i naraża go na koszty...
Następnym razem na pewno skorzystam z pomocy szanownych kolegów przed zakupem.

Pozdrawiam!

Offline Artur Korpikiewicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Pruszkow
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8
  • Miejscowość: Pruszkow
Re: Xsara picasso - anglik i lusterka
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 26, 2013, 21:02:21 »
myślę (obym się mylił) ,że tak łatwo nie będzie, na pewno w umowie kupna jest magiczny punkt, że stan techniczny jest Ci znany, poza tym, Ty powiesz , że nie wiedziałaś, a sprzedawca powie, że Cię informował , że to anglik, ciężko będzie udowodnić jego umyślność i chęć oszukania Ciebie z góry, powodzenia w boju i naszym Sądownictwem