Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5x7 2010 rok przebieg!  (Przeczytany 1467 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Stawiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Posiadany samochód: Citroen C5x7 2.0 HDI 2008r Automat
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Police
C5x7 2010 rok przebieg!
« dnia: Styczeń 28, 2022, 09:27:29 »
Witam. Mam pytanko odnośnie przebiegu C 5 x7 2.0 HDI. Czy przebieg 300 tyś to dużo jak na to autko. Zastanawiam się nad kupnem z zawieszeniem hydroaktywnym? Na co zwrócić uwagę przy kupnie? Dzięki za każdą odpowiedź.

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5x7 2010 rok przebieg!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2022, 09:32:55 »
Diesel z takim przebiegiem to cykająca bomba. Bardzo dobrze musiał byś sprawdzić cały osprzęt silnika np.wtryski,egr,dwumas olej w turbo itp.

Offline Bartłomiej Jary

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III X7 2,0 HDi 163 KM AUTOMAT
  • Zainteresowania: sport, narty, siłownia, motocykle
  • Miejscowość: Przemyśl
C5x7 2010 rok przebieg!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2022, 10:29:11 »
ja mam 270k i sobie chwale nic się nie dzieje wiadomo trzeba na bieżąco robić obsługę. Przy czym ja mam automat i praca silnika nie jest żyłowana bo jeżdzę spokojnie na tyle ile w dzisiejszych czasach pozwalają przepisy. Dbam o terminowy serwis i od daty do daty procz dolania płynu do spryskiwacza nie zagladam pod maske. Ostatnio wyjałem intercooler bo chcialem sprawdzic czy czasem turbina nie puszcza oleju. Delikatny nalot taki ze go papierem wytarłem i nic poza tym. Takze sam byłem zdziwiony ze na 270k taki stan. Pali od strzala czy -15 czy 30+ nie szarpiw niw dymi no nie mam uwag. Ma swoje fanaberie w zimie gdzie np zasypie sniegiem czujniki PDC i wariuja ale to lokalne pierdoły. Hydro gora dol ino gwizd. Auto wygodne i przyjemne. Sprawdz czy podnosi do góry i dołu bez problemu czy ktoras ze stron nie siedzi powinnien miec jedna linie. Czy suche sa silowniki moga sie pocic to bajka ale gorzej jak leją bo to nie sa tanie rzeczy. Jak biegi w automacie ida czy plynnie czy sa przeskoki szarpania takie dziwne zjawiska. Ma byc plynnie i praktycznie bezobjawowo zmieniany bieg, (jak skrzynia plynni zmienia biegi z czasem zapominasz o jej istnieniu). To tez indywidualna kwestia czego Ty od tego auta oczekujesz. Tez taka ze jak to wszytsko dziala to oko cieszy ale ja sie "spsuje" to zera  z konta uciekna . Dlatego trzeba przemyslec chcec zaprzyjaznienia sie z tym "francuskim pieskiem" na dłużej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2022, 10:47:49 wysłana przez Bartłomiej Jary »

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: C5x7 2010 rok przebieg!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2022, 11:07:38 »
Wszystko zależy jak ktoś dbał wcześniej i ilu było po drodze  ;D ;) Wszystkiego nie sprawdzisz ale te podstawowe rzeczy tak. Jak auto zadbane, regularnie serwisowane, to takiego przebiegu nie trzeba się bać. Prędzej jakieś pierdoły mogą strzelać ale sam silnik będzie ok.
Najlepszy silnik można zakatować jak się nie dba, a dużo gorszy wytrzyma dłużej jeśli było wszystko na czas robione.
Takie ryzyko kupna używki.
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Bartłomiej Drużbiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 029
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 163KM FAP, C4 1.6 HDi 3D
  • Zainteresowania: HYDRO :D
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: C5x7 2010 rok przebieg!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2022, 17:35:10 »
Moj C5 X7 2.0 HDi 163KM ma 525tys... Odpukać w niemalowane śmiga aż miło, wszystko zależy od tego w jakim stanie auto kupisz, trzeba dobrze obejrzeć a niejednokrotnie auto ma 240tys w ogłoszeniu a przed ogłoszeniem 400... Wszystko opiera się na obejrzeniu zdroworozsądkowo, policzyć ewentualny wkład, nie kupować "oczami"

Offline Tomasz Stawiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Posiadany samochód: Citroen C5x7 2.0 HDI 2008r Automat
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Police
Odp: C5x7 2010 rok przebieg!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2022, 18:47:12 »
Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Podejde do zakupu z głową a nie z oczami

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5x7 2010 rok przebieg!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2022, 19:03:00 »
Witam. Mam pytanko odnośnie przebiegu C 5 x7 2.0 HDI. Czy przebieg 300 tyś to dużo jak na to autko. Zastanawiam się nad kupnem z zawieszeniem hydroaktywnym? Na co zwrócić uwagę przy kupnie? Dzięki za każdą odpowiedź.
Z tego roku to już każdy ma tyle. Niekoniecznie na liczniku... Znajomego Laguna 1.9dCi przy 800 tysiącach kilometrów dalej jeździła całkiem nieźle. Niestety została rozbita w tym roku.

 W benzynowej Corsie z 2009 roku mam niewiele mniejszy przebieg.... A przecież to diesslami się kręci kilometry.

Offline Bartłomiej Drużbiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 029
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 163KM FAP, C4 1.6 HDi 3D
  • Zainteresowania: HYDRO :D
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: C5x7 2010 rok przebieg!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2022, 21:29:19 »
Przebieg to rzecz gustu... Wszystko tak naprawdę zależy od tego jak auto było serwisowane a w autach z dużym przebiegiem dość łatwo zauważyć czy ktoś tłukł ile wlezie czy jeździł i serwisował na czas.

Oczywiście w Polsce utarło się żeby auta np 15 letnie miały 180tys. km i były w idealnym stanie... No cóż później mamy setki relacji że ktoś przy 200tys musi wymienić tyle rzeczy że aż głowa boli...

Offline Jan Malinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 091
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: 2x C5 2.0 HDI (163KM), (180KM)
  • Zainteresowania: turystyka, podróże, muzyka dawna, technika/elektronika,...
  • Miejscowość: Jaworzno
Odp: C5x7 2010 rok przebieg!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2022, 22:29:54 »
Jak wszystko było robione na bieżąco, to wg opinii na innych forach bezproblemowo jeszcze z 200tys. powinno zrobić…

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: C5x7 2010 rok przebieg!
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2022, 14:48:46 »
Jeszcze ważne, czy to przebieg autostradowy, czy w większości po mieście. Można robić 100km dziennie po mieście i 150 w trasie i wolałbym auto w tej drugiej wersji z większym przebiegiem. Ciągłe gaszenie i odpalanie, jazda na niedogrzanym silniku, stanie w korkach, to wszystko znacznie bardziej zużywa wszelki osprzęt i sam silnik niż jednostajna jazda. Na szczęście tej wielkości samochody szczególnie z dieslem na zachodzie raczej jeżdżą trasy. Dlatego sprowadzony samochód z potwierdzonym przebiegiem może spokojnie jeszcze długo posłużyć bez nadmiernej inwestycji i napraw. Podstawa to zweryfikować historię i sprawdzić czy nie był mocno bity. Dobrze też jeśli auto nie miało 10 właścicieli po drodze.
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Odp: C5x7 2010 rok przebieg!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2022, 21:21:51 »
Gadanie że diesel z tym przebiegiem to cykająca bomba to bzdury.
Każde auto z tym przebiegiem, kilku letnie to zakup podwyższonego ryzyka. Koszty pakietu startowego możesz-musisz ponieść.
Nowe są w salonie. Jedź, sprawdź i zweryfikuj. Jak dobre auto to kupuj. Można wziąć zlecić sprawdzenie pojazdu osobie która w tym siedzi. Powodzenia ;)
Pamiętaj że jakość w x7 jest już bez szału .
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)