Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Komunikat dźwiękowy bez informacji tekstowej na desce  (Przeczytany 2545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej Drelak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso, 1.6 HDi (109 KM) 2007 r.
  • Miejscowość: Toruń
Komunikat dźwiękowy bez informacji tekstowej na desce
« dnia: Sierpień 10, 2013, 13:28:31 »
Od wczoraj coś dziwnego zaobserwowałem. Otóż podczas jazdy słychać niekiedy krótki dźwięk, taki sam jak się pojawia np. przy komunikatach typu niezamknięte drzwi lub niski stan paliwa. Tyle tylko, że teraz jest to tylko sam dźwięk a komunikatu na desce brak.

Dźwięk usłyszałem już np. przy ruszaniu, przy hamowaniu, kiedy przyspieszałem np. ze 70 do 100 km/h, kiedy jadę jednostajnie np. po mieście ok. 50 km/h, ogólnie nie ma reguły. A na desce, żadnych zapalonych kontrolek, komunikatów, tylko to co jakiś czas powoli coraz bardziej już niepokojące „pikanie”. Raz nawet „piknęło” dwa razy pod rząd przy ruszaniu a innym razem przejechałem 40 km i ani razu nie było tego dźwięku.

Znacie ten problem? Szukałem na forum i nic.

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Re: Komunikat dźwiękowy bez informacji tekstowej na desce
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2013, 18:56:24 »
Cytuj

Maciej Drelak napisał:
Od wczoraj coś dziwnego zaobserwowałem. Otóż podczas jazdy słychać niekiedy krótki dźwięk, taki sam jak się pojawia np. przy komunikatach typu niezamknięte drzwi lub niski stan paliwa. Tyle tylko, że teraz jest to tylko sam dźwięk a komunikatu na desce brak.

Dźwięk usłyszałem już np. przy ruszaniu, przy hamowaniu, kiedy przyspieszałem np. ze 70 do 100 km/h, kiedy jadę jednostajnie np. po mieście ok. 50 km/h, ogólnie nie ma reguły. A na desce, żadnych zapalonych kontrolek, komunikatów, tylko to co jakiś czas powoli coraz bardziej już niepokojące „pikanie”. Raz nawet „piknęło” dwa razy pod rząd przy ruszaniu a innym razem przejechałem 40 km i ani razu nie było tego dźwięku.

Znacie ten problem? Szukałem na forum i nic.


Na początek standardowa procedura-odłączenie aku na kilka minut.

Offline Dominik Stępień

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: csara picasso 1.6 hdi 2005
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: Komunikat dźwiękowy bez informacji tekstowej na desce
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2013, 20:20:24 »
nawiąże do tego wątka
mianowicie chodzi mi o wyeliminowanie piskliwego komunikatu na temat zmiany temperatury na zewnątrz.

Jede z dzieckiem cicha hula mi radyjko a tu nagle piiiiii piiiii piiiii z deski rozdzielczej, tak z lewej strony. No tak mnie to irytuje że brak słów.

Może ktoś coś podpowie ?

Offline Bohdan Czempiel

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
Re: Komunikat dźwiękowy bez informacji tekstowej na desce
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2013, 00:17:57 »
Mam to samo, ale zauwazylem, ze gdy slychac dzwiek, to dodatkowo na ulamek sekundy mrugnie kontrolka nad predkosciomierzem (nie wiem dokladnie ktora). Mam lekko za wysoki poziom plynu hamulcowego i podejrzewam, ze to moze byc przyczyna. Komputer (AutoCom) nic nie wykazal, bo nie mogl polaczyc sie z deska rozdzielcza.

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Re: Komunikat dźwiękowy bez informacji tekstowej na desce
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2013, 22:10:39 »
Cytuj

Dominik Stępień napisał:
nawiąże do tego wątka
mianowicie chodzi mi o wyeliminowanie piskliwego komunikatu na temat zmiany temperatury na zewnątrz.

Jede z dzieckiem cicha hula mi radyjko a tu nagle piiiiii piiiii piiiii z deski rozdzielczej, tak z lewej strony. No tak mnie to irytuje że brak słów.

Może ktoś coś podpowie ?

No nie wiem ale u mnie nic nie piszczy przy spadku temp.-pojawia się tylko komunikat "risk...."
Natomiast podczas rozruchu (nie zawsze) pojawia się pojedynczy dźwięk,ale nie "piii" tylko takie jak gong do drzwi i też nie wiem o co idzie.

Offline Grzegorz Żebrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: .
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 8V 95 KM Pb '05
  • Miejscowość: .
Re: Komunikat dźwiękowy bez informacji tekstowej na desce
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2013, 11:14:10 »
Natomiast podczas rozruchu (nie zawsze) pojawia się pojedynczy dźwięk,ale nie "piii" tylko takie jak gong do drzwi i też nie wiem o co idzie.[/quote]
Może masz włączone automatyczne blokowanie drzwi?