Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wyciek ze wspomagania.  (Przeczytany 17186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arkawroc

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 817
  • Skąd: wroclaw
  • Posiadany samochód: C5 1.6hdi 2006 r. ,renault grand scenic 1.6 Dci/130km 2011r.
  • Miejscowość: wroclaw
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 23, 2013, 17:19:47 »
U mnie się dzisiaj nad ranem wyjaśniło. nagle zabrakło wspomagania , dolałem oleju i wywaliło go po uruchomieniu pompy. Rano doktor zdiagnozował przewód z metalowym okuciem się spier............ Wymiana na nowy -zalany olej i wszystko wróciło do normy wspomaganie chodzi nawet jakby lepiej niż wcześniej.

Offline tomek zielenkiewicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Wałcz
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.8 benz. 2001 rok
  • Zainteresowania: wędkarstwo
  • Miejscowość: Wałcz
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 28, 2013, 13:21:35 »
Witam wszystkich posiadaczy XP.
Od roku jeżdżę Pikusiem 1.8 benzynka z 2001 roku. Do tej pory wszystko bez większych problemów. Jednak ostatnio zlokalizowałem wyciek z układu wspomagania. Okazało się, że to sławny czujnik. Kupiłem nowy w Inter Carsie (87 zl), zamontowałem i.... po przekręceniu kierownicy na maksa dalej cieknie. Jak kręcę lekko już jest ok ale na maksa cieknie tak jakby z łączenia plastikowej (niebieskiej) kostki z obudową czujnika. I stąd mój dylemat.
Czy to możliwe, że z jakiegoś powodu ciśnienie w układzie jest za duże i czujnik pełni rolę "bezpiecznika" i najsłabszego punktu który puszcza aby nie rozerwało przewodów. Może przypchał się jakiś zawór (np. zwrotny). A może czujnik jest na 20 bar a ja mam 35 i dlatego nie wytrzymuje?
Jeżeli ktoś miał podobny problem to czekam na info.
Pozdrawiam. Tomek

Offline Marcin Janczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 492
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi, Renault Megane Grandcoupe 1.6 sce
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 23, 2013, 19:39:55 »
A ktoś mógłby wrzucić zdjęcie w którym miejscu jest ten czujnik?

Offline jacek stahnke

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 96
  • Skąd: Grudziądz Wbąrzeżno
  • Posiadany samochód: xsara picasso 2.0hdi 03r
  • Miejscowość: Grudziądz Wbąrzeżno
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 08, 2013, 15:45:51 »
Witam. U mnie wspomaganie znikneło nagle a wzasadzie po godzinnej jezdzie na autostradzie. Zjechałem z autostrady i wspomagania brak.Mam wrażenie że na wysokich obrotach jak by troche działało.Wycieków brak,płyn wspomagania jest.