Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jakie żarówki do oswietlnia zegarów?  (Przeczytany 1290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Jakie żarówki do oswietlnia zegarów?
« dnia: Sierpień 28, 2013, 23:11:49 »
Nigdzie nie mogę dobrać żarówki do oświetlenia swoich zegarów. Czy da się w ogóle wyciągnąć te żarówki z oprawek czy tylko z oprawkami się kupuje? Jedną żarowke z oprawka wymontowałem ale nie moge wyjąć samej żarowki. Byłem w paru sklepach i nie umieją dobrać nic. Chcę zamówić na allegro ale nie jestem pewny czy będą pasować.
http://allegro.pl/zarowki-deski-rozdzielczej-osram-12v-1-3w-bx8-4d-i3438012814.html

Offline Jan Wróblewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 275
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Psiakrew VAG Ibiza 6L
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Jakie żarówki do oswietlnia zegarów?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2013, 08:14:34 »
Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale tam chyba idą T5 całoszklane bez oprawek?
Była Xsara NFU

Offline Jozef Kowalski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 368
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: xsara II 1.6 16v.exclusive 2002r.
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Re: Jakie żarówki do oswietlnia zegarów?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2013, 14:33:59 »
orginalnie 1,2W  12V  nie powinno  być problemu z kupnem koszt,  kilka zł  bez oprawek, można spokojnie wyjąć z oprawki pomagając sobie delikatnie szczypcami. Są całoszklane, płaskie nie takie jak na foto.
:devil: ;-)

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Jakie żarówki do oswietlnia zegarów?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2013, 18:04:56 »
Wiem na pewno że u mnie są 1,3W bo sprawdziłem na oznaczeniu. Nie wiem dlaczego taka moc. Ale skoro da się to wyciągnąć to lepiej mi będzie kupić same szklane żarówki. Ale nie wiem tylko jakie oznaczenie.

Offline Marek Ogrodowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 546
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 138 KM exclusive
Re: Jakie żarówki do oswietlnia zegarów?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2013, 23:24:51 »
Niektóre żarówki są przylutowane do oprawek i ich nie wyjmiesz. Cena takiej z oprawką wcale nie jest duża. Możesz też podstawić LEDy, tylko będziesz miał problem ze ściemnianiem. LEDy powstawiałem w kontrolki które się nie ściemniają jak np światła, pasy bezp itp

http://gzz.pl/index.php?cPath=1122_1365&page=4

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Jakie żarówki do oswietlnia zegarów?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2013, 19:54:23 »
W sobote wymieniłem wszystkie żarowki uszkodzone od oswietlenia zegarów, znowu ładnie świeci :). Żarowki to T5 dokładnie, 1,2W takie były w markecie i takie wziąłem. Te stare były 1.3W ale chyba 0,1W nie będzie robiła różnicy. Zresztą została 1 stara z oswietlenia to w nocy zobaczę czy jakaś część zegarów świeci jaśniej.
Oczywiście przy wymianie nie obyło się bez problemów, 1 żarówka nowa wypadła i za nic nie mogę jej znaleźć pod fotelem ani w okolicy recznego, tak jakby się rozpłynęła. Przy okazji skorygowałem wskazówke predkosciomierza i juz minimalnie tylko zawyża jednak mi wystarczy:). Ale to juz inny temat.