Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK2] amortyzatory  (Przeczytany 1883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
[MK2] amortyzatory
« dnia: Wrzesień 11, 2013, 11:57:02 »
Witam, po jakich przebiegach wymienialiście amortyzatory przód i tył?
Sytuacja jest taka że moja xsara delikatnie pływa, mam przebieg 265k km i niby amortyzatory i tak mają sprawność z przodu bdb a z tyłu db. Poza tym zawieszenie jest jak "polski gangster";D znaczy się nie ma luzu, a to że xsara rusza się jak wóz z węglem to już temat na inną dyskusje ale przydało by się trochę polotu i finezji w tym smutnym jak p**** aucie, nie jest tak... Koledzy? ;D
Po prostu chciałem poglądowo wiedzieć ile wytrzymują te febryczne amortyzatory;)

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Re: [MK2] amortyzatory
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2013, 10:24:34 »
widzę że na prawdę trwałe te amortyzatory skoro nikt nie wymieniał :)

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [MK2] amortyzatory
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2013, 20:30:16 »
Przy 250 kkm tylne oryginalne amortyzatory u mnie już nie istniały (wylane, brak tłumienia). Próba reanimacji skończyła się założeniem Recordów – i jest fatalnie (tłumienie tylko w jedną stronę działania). Za kilka chwil przyjdą na tył KYB, zobaczymy co będzie, jak się sprawdzą.

Przód wymieniłem chwilę wcześniej, teraz już nie pamiętam – chyba bliżej 200 kkm. Ale to była nadgorliwość, wymieniałem pęknięte sprężyny i zatarte łożysko kolumny, przy okazji wziąłem też nowe amortyzatory KYB. I wtedy padło też na KYB, które zaraz skończą na śmietniku (nie polecam, nie wiem czemu na tył takie montuję). Niedługo na przód wpadną oryginały z ASO – uważam że warto zapłacić. Auto dziś ma w okolicy 270 kkm i u mnie przejechało ponad 200.
 
Xsara
 

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Re: [MK2] amortyzatory
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2013, 18:40:20 »
Czyli jak by nie było to trafiłem na jakieś lepsze w fabryce, albo po prostu jeżdżę po równiejszych drogach. Bo jakimmś cudem wytrzymały już 265k km i maja się dobrze.