Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Znane Engine Fault  (Przeczytany 3836 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Błażej Grotowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 721
  • Skąd: Radomsko
  • Posiadany samochód: C3 mk III 1.2T
  • Zainteresowania: fotografia, motoryzacja, podroze, zegarki, historia
  • Miejscowość: Radomsko
Znane Engine Fault
« dnia: Luty 03, 2014, 20:48:41 »
25 stycznia wybrałem się do Warszawy, a wstępnie do Baniochy więc trasa ponad 200 km. Piękna, słoneczna pogoda na jedynce i ósemce, asfalt suchy więc korzystałem jadąc sobie płynnie. Co prawda było -12 stopni ale autko odpala przy dużych mrozach bez problemów, a ogrzewanie działa sprawnie tak jak i termoregulacja silnika. Dojechałem do Baniochy i po kilku (około 3) godzinach ruszyłem do stolicy. Padał już śnieg ale mróz był nadal 12-13 na minusie. W okolicach centrum Warszawy -pik pik-, pomarańczowa kontrolka i komunikat "Engine Fault". Jednak żadnych innych objawów typu gaśnięcie, większe spalanie, nierówna praca, limit obrotów- nic z tych rzeczy.
Dojechałem gdzie miałem dojechać i znów kilka godzin minęło gdy auto odpoczywało. Wracam. Niestety kontrolka i komunikat są nadal. Na drugi dzień wyjeżdżam z Baniochy i nadal bez mian. Dojeżdżam do Piaseczna. Staję pod Lidlem. Wracam do auta i cud- zniknęło. Do dziś kontrolka się nie pojawiła ani żaden "fault".
Powinienem się cieszyć ale wolę wiedzieć (tu pytania do was) czy mam się bać, że to nie koniec tego problemu? Czy to mogło być spowodowane mrozami? Czy coś profilaktycznie wymienić (np. filtr paliwa)?
Był GSA 1.2. Była Xantia 1.9 TD Hydractive. Jest Xsara Picasso 1.6 HDI& C3 mkIII

Offline Marcin Janczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 492
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi, Renault Megane Grandcoupe 1.6 sce
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Znane Engine Fault
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2014, 08:48:21 »
Przede wszystkim podłączyć komputer i sprawdzić o co chodziło. Potem będziemy się zastanawiać.

Offline arkawroc

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 817
  • Skąd: wroclaw
  • Posiadany samochód: C5 1.6hdi 2006 r. ,renault grand scenic 1.6 Dci/130km 2011r.
  • Miejscowość: wroclaw
Re: Znane Engine Fault
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2014, 20:56:05 »
A u mnie wczoraj lekkie szarpnięcie i zaświecił się CHECK , ale auto jeździło normalnie , podpiąłem skaner diagnostyczny wyskoczył błąd p0230i p0903. Błędy zostały wykasowane. Dzisiaj znowu szarpnięcie i strasznie kulawo chodził,przerywał na wysokich obrotach aż zgasł i umarł.Skanerek pokazywał  znowu p0230 , znowu wykasowany a auta nie można uruchomić.

Offline Marcin Janczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 492
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi, Renault Megane Grandcoupe 1.6 sce
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Znane Engine Fault
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2014, 07:20:50 »
A pompa paliwowa działa? Zapewne nie działa :)

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Re: Znane Engine Fault
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2014, 09:55:02 »
No to 73 zł + kilka minut wymiana i auto bedzie pracować jak ta lala :)

Offline arkawroc

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 817
  • Skąd: wroclaw
  • Posiadany samochód: C5 1.6hdi 2006 r. ,renault grand scenic 1.6 Dci/130km 2011r.
  • Miejscowość: wroclaw
Re: Znane Engine Fault
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2014, 10:34:10 »
pompa działa , bardziej stawiam na regulator ciśnienia paliwa może syf się zebrał w siteczku, bo wlałem srodek do czyszczenia wtrysków, czekam na diagnozę doktora.

Offline arkawroc

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 817
  • Skąd: wroclaw
  • Posiadany samochód: C5 1.6hdi 2006 r. ,renault grand scenic 1.6 Dci/130km 2011r.
  • Miejscowość: wroclaw
Re: Znane Engine Fault
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2014, 19:31:39 »
Doktor wyczyścił regulator i czujnik, wymienił filtr paliwa i chodził. Chodził bo po 10km znowu to samo i co teraz?

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Re: Znane Engine Fault
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2014, 10:08:14 »
Masz kod P230, masz internet. http://www.obd-codes.com .
I tyle w temacie.
Naprawisz sam.

Offline arkawroc

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 817
  • Skąd: wroclaw
  • Posiadany samochód: C5 1.6hdi 2006 r. ,renault grand scenic 1.6 Dci/130km 2011r.
  • Miejscowość: wroclaw
Re: Znane Engine Fault
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2014, 16:12:44 »
I własnie wczoraj zupełnie przypadkowo z doktorem zauważyliśmy że z wiązki kabli za filtrem paliwa coś zaczyna sie dymić po rozwineciu kabli okazał się że 2 kable są przetarte co powodowało zwarcie i stąd cały cyrk. Kable zaizolowane i jak ręką odjął.  Ta wiązka ma kable do pompy i wtryskiwaczy. A podejrzewałem już i pompę i wtryski, bo pompka w zbiorniku bardzo ładnie pracuje cicho i nie ma w filtrze opiłków.