Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: ZX Aura Swap na 2.0i  (Przeczytany 3592 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

crprog

  • Gość
ZX Aura Swap na 2.0i
« dnia: Październik 12, 2013, 16:46:06 »
Dziś wsadziliśmy silnik do Aury :) nie obyło się bez przygód ale ogólnie jest plug&play mechanicznie, gorzej z elektryka :P

Czy ktoś posiada jakieś schematy wiązki fabrycznego ZX 2.0i 122ps ? z uwagi na trudno dostępną wiązkę próbujemy przystosować wiązkę z 405 2.0i w automacie jednak jest parę kabelków których analogicznie miernikiem nie da rady ogarnąć i puki co prace stoją :(

Komputer/wtrysk MagnetiMarelli 8

Prosił bym o jakieś schematy jeśli ktoś posiada najlepiej 2.0i automat jeśli takie były??? ewentualnie schemat wiązki od 405 2.0i automat też był by pomocny.

crprog

  • Gość
Re: ZX Aura Swap na 2.0i
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2013, 09:23:49 »
Poszukuję pilnie podstawy alternatora jednej z tych jak na zdjęciu

Offline Marcin Jankowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Sulejówek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 08`, Jumpy 2.0 HDI 15`
  • Miejscowość: Cyganka
Re: ZX Aura Swap na 2.0i
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2013, 11:52:13 »
ehhh...
tą z wersji od klimy wywiozłem miesiąc temu na złom :/

crprog

  • Gość
Re: ZX Aura Swap na 2.0i
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2013, 14:25:41 »
my akurat mieliśmy na silniku numer 1 ale gdzieś zaginęła... nie wiadomo gdzie :/

a może ma ktoś wiązkę z 1.8/2.0 Magneti Marelli wersja z automatem :)? gdyż puki co męczę się z dosztukowaniem wiązki z Peugeot 405 od tego silnika ale sporo się różni... Ewentualnie nawet wersja bez Automatu mnie uratuje...

crprog

  • Gość
Re: ZX Aura Swap na 2.0i
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2013, 00:00:54 »
Aura odpaliła i jeździ ! :) jeszcze tylko musimy poszukać odpowiedniej podstawy pod alternator i pompę wspomagania i poukładać ładnie wiązkę i ogólnie ogarnąć pod maską.

Z uwagi na brak dostępności na rynku wiązek od ZX'a 2.0 MM 20P musiałem przystosować do pracy wiązkę z Peugeot 405 2.0 co nie było proste...

Jak by ktoś był zainteresowany mogę przesłać ładnie opisane schematy instalacji elektrycznych silników 1.6/1.8/2.0 Magneti Marelli do ZX'a, na ich podstawie przy odrobinie pojęcia o elektronice można przerobić chyba dowolną wiązkę PSA pod dany silnik z wtryskiem Magneti Marelli

crprog

  • Gość
Re: ZX Aura Swap na 2.0i
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2013, 12:08:08 »
ZX już śmiga :) silniczek w tej budzie daje sobie rade nawet w automacie :) ładnie się zbiera i płynnie przyśpiesza, pierwsza jazda w pełni poskładanym ZX Aura 2.0i Automatic

Jak będzie czas to zrobię w dzień jakiś film i fotki, po swapie jesteśmy mega zadowoleni z efektu, autem można normalnie wyprzedzać bez obaw że się nie zdąży, przy 130 km/h ma niecałe 3tys obr a 1.6 miał 3 tys przy 100... przez co jazda nim po ekspresówkach/autostradach nie była zbyt przyjemna, zdrowa dla silnika i portfela... Spalanie z wczorajszej trasy przy załadunku 5 osób + bagażnik pełny gratów około 7L Pb, tyle samo palił 1.6...

Offline Paweł Malinowski

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 2 255
  • Skąd: Ełk
  • Posiadany samochód: Same Peugeoty
  • Zainteresowania: SPORT MECHANIKA ŻEGLARSTWO
  • Miejscowość: Ełk
Re: ZX Aura Swap na 2.0i
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2013, 12:13:40 »
Gratuluję pomysłu i wykonania. Mało u nas takich projektów więc tym bardziej warto takie rzeczy robić. Fajny silnik + automat to jest to  :-]
Nasze Cytyny :
Mój Zx v6, był i nie ma....

Obecnie Peugeot 308 oraz 407 coupe v6

crprog

  • Gość
Re: ZX Aura Swap na 2.0i
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2013, 12:07:23 »
Puki co Aura śmiga bezproblemowo, dostała nową instalację: komp LPG-tech, + wtryski barracuda, spalanie LPG z tras świątecznych 9-9,5/100, pełny załadunek 5 osób, prędkości 100-120 dość dynamicznie :)