Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: ECU albo Immobiliser, kręci ale nie odpala!!  (Przeczytany 4107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz Lalik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Będzin
  • Posiadany samochód: XI coupe 1,9TD 1998
  • Miejscowość: Będzin
ECU albo Immobiliser, kręci ale nie odpala!!
« dnia: Październik 26, 2013, 16:00:06 »
Wiatm wszystkich

Mam problem z odpaleniem samochodu takiego jak w opisie (Xsara [MkI] '98 1,9td), pojechałem na zakupy i już nie wróciłem. Mruga kontrolka immo (taka z kluczykiem)po przekręceniu kluczyka, rozrusznik kręci ale nic więcej się nie dzieje. Po dłuższm odczekaniu ikonka "kluczyka" znika a nastepnie jest sygnał dźwiękowy aktywacyjny/dezaktywacyjny alarmu (alarm jest nieaktywny? odłączony).
3 kluczyki z kompletu też nie poprawiają sytuacji. Aku sprawny bo odpalił z innym samochodem. Bezpieczniki sprawne. Brak możliwości podłączenia samochodu pod komputer i sprawdzenia błędu, czemu? nie mam pojęcia ale to nie spowodowało usterki bo połączenie z komputerem padło 2 lata temu.
Sprawdziłem przewody masowe bo miałem podobny problem kiedyś ale to nie podziałało. Wymieniłem cewkę na stacyjce sczytującą kod z kluczyka ale niestety bez zmian.
Kupiłem też używany moduł/sterownik TEXTON, podłączyłem go ale też nic, teraz nie wiem czy muszę mieć kluczyk zgodny z używanym TEXTONem?
Czy możliwe, że padł główny komputer sterujący silnikiem a może coś innego? Czy opłaca sie kupować kolejne części i naprawiać ten samochód?
Bardzo proszę o waszą pomoc.

Offline Tomasz Gąbka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 547
  • Skąd: Odolanów
  • Posiadany samochód: Peugeot 307, wcześniej Xsara II 1,4SX 2000r, Saxo 1,1i 5d 1997r i AX 1,0 TGE 5d 1991r
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Odolanów
Re: ECU albo Immobiliser, kręci ale nie odpala!!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2013, 22:09:58 »
Miałem przypadek, że skorodowane połączenie masy do karoserii i silnika powodowało podobne problemy.

Offline Bartosz Lalik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Będzin
  • Posiadany samochód: XI coupe 1,9TD 1998
  • Miejscowość: Będzin
Re: ECU albo Immobiliser, kręci ale nie odpala!!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2013, 10:52:11 »
Tak jak wspomniałem miałem podobny problem że samochód nie odpalał, kręcił i wszystkie wskazówki "świrowały" (obracały się o 360 stopni) i wtedy własnie miałem skorodowane połączenie masy z karoserią albo z blokiem silnika, teraz dokładnie nie pamiętam. Jednakże po sprawdzeniu tych przewodów i wyszczerzeniu połączeń problem nie zniknął, więc to nie to jest przyczyną no a wskazówki nie "świrują"

Offline Wiesław Graban

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Zarośle Cienkie k/Torunia
  • Posiadany samochód: Był Citroen Xsara II Break 2.0 HDI 109KM automat z 2004: jest Smart Fortwo 0,8 cdi z 2000 który miał 41KM a teraz ma 59KM
  • Miejscowość: Zarośle Cienkie k/Torunia
Re: ECU albo Immobiliser, kręci ale nie odpala!!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2013, 18:30:36 »
Na trzy dni przed tym jak padł mi akumulator przestał działać pilot (scyzoryk), ale sam kluczyk działał i można było auto odpalać.
Trzy lata wcześniej jak padł poprzedni akumulator, to przestał działać kluczyk zapasowy. Akumulator kręcił ale auto nie odpalało, gdy na "scyzoryku" było wszystko OK, i pilot i odpalanie.  
W obydwu przypadkach niezbędne okazało się odwiedzenie serwisu z kartą kodową i programowanie kluczyków.  
Może BSI "pogubiło" dane kluczy ?
Spalanie Smart Fortwo 450 cdi 59KM

Offline Bartosz Lalik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Będzin
  • Posiadany samochód: XI coupe 1,9TD 1998
  • Miejscowość: Będzin
Re: ECU albo Immobiliser, kręci ale nie odpala!!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2013, 11:29:38 »
No zobaczymy co to będzie, samochód musi iść w takim razie do elektryka niech coś wykombinuje.

Offline Kamil Zientek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Skąd: OPO
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.4 2003
  • Miejscowość: OPO
Re: ECU albo Immobiliser, kręci ale nie odpala!!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2013, 11:58:13 »
Mi się kontrolka imo zapalała gdy miałem słabe aku i gdy nie mogłem odpalić fury, kręcił ale nie zakręcał, oprócz tego gong i brzęczące wskazówki. Wymieniłem aku i wszystko odeszło w niepamięć.

Offline Bartosz Lalik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Będzin
  • Posiadany samochód: XI coupe 1,9TD 1998
  • Miejscowość: Będzin
Problem z immo już jakiś czas temu rozwiązany, okazało się, że elektrozawór do wymiany.

Pojawił się problem natomiast z nawiewem, bo dział tylko na max (klima półautomatyczna). Regulator obrotów nadmuchu wymieniłem ale wtedy dmuchawa nie działa w ogóle ;/ Co jeszcze jest dziwne iż dmuchawa działa tylko wtedy jak się ją wyłączy przed zgaszeniem silnika, gdyby zostawiło się ją włączoną i zgasiło silnik to nie zaskoczy?
Ma ktoś jakiś pomysł? przejrzałem forum i nie znalazłem rozwiązania niestety tego problemu, a panowie elektrycy mówią mi, że dmuchawa do wymiany bo silnik spalony a przecież działa.

Offline Wiesław Graban

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Zarośle Cienkie k/Torunia
  • Posiadany samochód: Był Citroen Xsara II Break 2.0 HDI 109KM automat z 2004: jest Smart Fortwo 0,8 cdi z 2000 który miał 41KM a teraz ma 59KM
  • Miejscowość: Zarośle Cienkie k/Torunia
Cały długi wątek jest na ten temat. Wymiana tranzystorów jest lekarstwem na Twój problem (też to przerabiałem).
Użyj wyszukiwarki - nie gryzie :)
Spalanie Smart Fortwo 450 cdi 59KM

Offline Bartosz Lalik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Będzin
  • Posiadany samochód: XI coupe 1,9TD 1998
  • Miejscowość: Będzin
Re: ECU albo Immobiliser, kręci ale nie odpala!! ROZWIĄZANY!!
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 13, 2014, 18:03:17 »
Tak dzięki szukałem i wszystko znalazłem ale nie chciałem się bawić w lutowanie :) kupiłem na szrocie dmuchawę i wszystko już działa.
Tak więc wątek uważam za zamknięty :)