Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Błąd p2670 i Engine Fault  (Przeczytany 8310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Róg

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso HDi 1.6 90
  • Miejscowość: Tychy
Błąd p2670 i Engine Fault
« dnia: Listopad 06, 2013, 08:23:50 »
Witam

Kilka dni temu kupiłem moją drugą Xsarę Picasso HDI 90 KM (poprzednia została zniszczona przez zagapionego Pana który wyjechał mi z podporządkowanej).

W trakcie kupowania wszystko było w porządku . Po zakupie pojechałem na stację przy markecie Carefull i zatankowałem około 15 l.

Na drugi dzień długo nie mogłem odpalić auta i zaświeciła sie  kontrolka Check Engine a na wyświetlaczu Engine Fault. Ja już zapaliłem to silnik kilka sekund popracował po czym zgasł. Znów go uruchomiłem i efekt był taki że jego praca była "lekko" przerywana. Jakby chciał zgasnąć. Po krótkim nagrzaniu działał normalnie i w ten dzień zrobiłem ponad 60 km i auto chodziło bardzo dobrze (moc miało)

Mam silnik bez FAP i koła dwumasowego

Niemniej podłączylem go pod Lexie i wyszedł nastepujący bład który zamieściłem w linku poniżej

https://plus.google.com/u/0/photos/109471183672207738370/albums/5942089942457270177/5942089947848756002?hl=pl&pid=5942089947848756002&oid=109471183672207738370

Czy ktoś z Was ma jakiś ma pomysł od czego zacząć?

pozdrawiam

Offline Marcin Janczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 492
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi, Renault Megane Grandcoupe 1.6 sce
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Błąd p2670 i Engine Fault
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2013, 09:17:23 »
Pokazuje ci usterkę zasilania czujników - albo - o co się módl - padło coś na wiązkach, sprawdź złącza elektryczne - albo padło ECU.
Ja bym na twoim miejscu dzwonił do człowieka i zażądał zabrania trupa.
Dodatkowo - ale to już mi się wydaje - akumulator ma za niskie napięcie? - kwestia do dyskusji.

Offline Marcin Róg

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso HDi 1.6 90
  • Miejscowość: Tychy
Re: Błąd p2670 i Engine Fault
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2013, 11:46:22 »
Dzięki za odpowiedz ... też się zastanawiałem nad akumulatorem , bo rzuciło mi się to w oczy - dziś sprawdzę bo akurat mam nowy ...

pozatym jak kupowałem to auto było oki .. jeździliśmy i na stację diagnostyczną, i na nabicie klimy (której proces został przerwany ze względu na brak czasu), a także przejechałem nim 50 km  ... błąd pojawił się dopiero rano i nie chce zniknąć :-)

ostatecznie poszukam jakiegoś speca od elektryki , ale najpierw przeczyszczę styki na wiązkach

Offline Marcin Róg

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso HDi 1.6 90
  • Miejscowość: Tychy
Re: Błąd p2670 i Engine Fault
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2013, 10:25:48 »
Witam

Wczoraj byłem na diagnostyce i okazało się że poleciał czujnik na wałku rozrządu. Niestety firma nie naprawia silników PSA (specjalizują sie w JTD) więc nie potrafili określić w którym miejscu jest ten czujnik zlokalizowany. Czy któryś z kolegów ma pojęcię gdzie sie on znajduje ?

Offline Marcin Róg

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso HDi 1.6 90
  • Miejscowość: Tychy
Re: Błąd p2670 i Engine Fault
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2013, 07:25:49 »
Ciąg dalszy moich zmagań z Cytrynką :-)

Po intensywnych poszukiwaniach oddałem auto do Bosch Serwis w Tychach w celu wymiany rozrządu, czujnika wałką rozrządu oraz uszczelnienia wtryskiwaczy, a przy okazji zdiagnozowano mi przyczynę usterki. Wg. ASO Citroena błąd P2670 kwalifikuje ECU do wymiany, ale w Bosch Serwis zajmują się naprawą tego typu sterowników.

Dziś jestem umówiony na w/w usługę a przy okazji wymienię też świece żarowe. Napiszę co i jak , gdy oddadzą mi auto :-)

Offline Marcin Janczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 492
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi, Renault Megane Grandcoupe 1.6 sce
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Błąd p2670 i Engine Fault
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 02, 2013, 19:23:29 »
Pochwal się: ILE?

Offline Marcin Róg

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso HDi 1.6 90
  • Miejscowość: Tychy
Re: Błąd p2670 i Engine Fault
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2013, 17:54:05 »
cześć

dziś dzwoniłem do serwisu aby dowiedzieć się kiedy w końcu skończą i dowiedziałem sie że sterownik naprawiony, ale jest jeszcze zwarcie na wiązce które muszą zlokalizować . Podejrzewają że to może być na świecach żarowych , ale świece się zapiekły więc zalali je  chemią i czekają aż puści. Na szczęście mi się nie spieszy :-) . Gorzej jak je ukręcą, to wtedy będą jaja .

Co do ceny to całość około 600 zł

Offline Marcin Róg

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso HDi 1.6 90
  • Miejscowość: Tychy
Re: Błąd p2670 i Engine Fault
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2013, 17:33:13 »
auto odebrane , ale ...

macher w końcu doszedł co było przyczyną ... okazało się że uszkodzony jest silnik  na przepustnicy zamykający ją w momencie wygaszenia silnika (coś na styl klapy gaszącej) .. powodowało to zwarcie które "siało" na instalację .. do wymiany jest przepustnica ... w związku z tym moje pytanie : czy pasuje także przepustnica z Peugota lub Forda (w sumie ten sam silnik) lub np: Citroena C4 lub 207  ? patrzyłem na allegro to ceny od 100 -250, a przekładkę sam bym zrobił ...


pozatym wymieniony został czujnik wału korbowego i auto już nie gaśnie, a także świece żarowe które puściły w 4 dniu od zalania chemią :-)

Offline Marcin Janczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 492
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi, Renault Megane Grandcoupe 1.6 sce
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Błąd p2670 i Engine Fault
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2013, 19:43:03 »
No ładnie - aż 4 dni???? Co do przepustnicy - moim zdaniem skoro kody części się zgadzają to nie ma znaczenia czy to ford czy 207 - a poza tym to i tak te same silniki.

Offline Marcin Róg

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso HDi 1.6 90
  • Miejscowość: Tychy
Re: Błąd p2670 i Engine Fault
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2013, 20:18:48 »
mechanik myślał że to świece w końcu zerwie, ale puściły ... mi się nie spieszyło, on miał pełno innej roboty, to auto stało a chemia żarła :) ...

a co do przepustnicy to zrobię jak mówisz.. spisze kod z mojej i wysle do sprzedawców z allegro - moze uda mi sie trafic na mało zużytą

Offline Marcin Róg

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso HDi 1.6 90
  • Miejscowość: Tychy
Re: Błąd p2670 i Engine Fault
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 31, 2013, 08:56:58 »
witam

wczoraj wieczorem wymieniłem przepustnicę, wykasowałem błędy i ... DZIAŁA !!! ... sama wymiana jest dość prosta , ale dostęp do śrub mocujących uchwyt jest niewygodny ... całość zajęła mi godzinę ...

gdyby ktoś potrzebował to mam dostęp do LEXi :-)

PS: przepustnice do 1.6 HDi 90 KM są różne i ja miałem mały problem z znalezieniem właściwej do XP

temat zakończony ...