Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKIII] Tryb Economy mode  (Przeczytany 67911 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tomek Wasilewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 95
  • Skąd: Chorzów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V PB+LPG (2008) / Skoda Roomster MY08 1.6 16V PB+LPG
  • Zainteresowania: Elektryka i mechanika
  • Miejscowość: Chorzów
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 13, 2017, 20:37:50 »
Mnie tez bardzo wkurza tryb Economy Mode.
Odpinałem akumulator i naładowałem. Badałem go testerem do aku i wszystko z nim w porządku. Prąd rozruchu nawet powyżej znamionowego. Aku to Bosch 60 Ah.
Po dwóch dniach od ładowania EM active....Nie wiem o co kaman. Nie mam Lexii / DB. Ktoś ze śląska może to wyłączyć??


matil80

  • Gość
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 13, 2017, 20:53:43 »
Może trzeba spróbować wypiąć ten różowy kabelek od klemy + co kolega Tomek pisał w poście #86 stronę wcześniej .

Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 13, 2017, 23:01:51 »
Nie wiem czy to coś wniesie do tematu ale opowiem o moim ostatnim "doświadczeniu".
Akumulator ma już kilka lat, ale działa bardzo dobrze. Nie ma problemów z zapalaniem w zimie. Tryb EM włączał się bardzo rzadko.
Ostatnio grzebałem w instalacji audio (podłączanie zasilania modułu BT z BSI) i na wszelki wypadek odłączyłem klemę.
Po zakończeniu podpiąłem akumulator. EM wskoczył praktycznie od razu. Zapaliłem auto, przejechałem kilka km. Za chwilę otwieram bagażnik (podnoszenie elektryczne) i już przy próbie opuszczenia EM. Trochę mnie to wkurzyło. Myślałem, że może zwarcie czy coś. Przejrzałem wszystko jeszcze raz. Rano auto zapaliło bez problemu. Po powrocie z pracy (kilka km) robiłem coś przy aucie. EM wskoczyło po 2ch minutach. Zacząłem szukać na forum info  i znalazłem wzmianki o wyłączeniu DB odpowiedniej opcji żeby wydłużyć czas bez EM. W między czasie trafił mi się wyjazd około 300km. Po przejechaniu tego odcinka wszystko wróciło do "normy". :) Wygląda na to, że po odpięciu aku - BSI na nowo adoptuje akumulator i trochę mu z tym "schodzi".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2017, 05:45:25 wysłana przez Adam Szydłowski »

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 13, 2017, 23:39:42 »
Widzę że juz "starzy" forumowicze nie mają sił na wałkowanie wciąż tego samego no bo ileż mozna.
ECO MODE NIE DA SIĘ WYŁĄCZYĆ

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 14, 2017, 08:51:29 »
Widzę że juz "starzy" forumowicze nie mają sił na wałkowanie wciąż tego samego no bo ileż mozna.
ECO MODE NIE DA SIĘ WYŁĄCZYĆ
da się tylko opóźnić jego działanie wypinając wtyczkę czujnika na klemie - lub wyłączając mierzenie napięcia w DB
i tym optymistycznym akcentem można zamknąć ten temat :D 

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 14, 2017, 09:33:09 »
Potwierdzam. Po ingerencji Michała DB w mój samochód problem EM zniknął bezpowrotnie. Dziękuję.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Patryk Pawelec

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: pomorskie
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mk III tourer 2010
  • Miejscowość: pomorskie
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 13, 2017, 01:54:57 »
Widzę że juz "starzy" forumowicze nie mają sił na wałkowanie wciąż tego samego no bo ileż mozna.
ECO MODE NIE DA SIĘ WYŁĄCZYĆ
da się tylko opóźnić jego działanie wypinając wtyczkę czujnika na klemie - lub wyłączając mierzenie napięcia w DB
i tym optymistycznym akcentem można zamknąć ten temat :D


witam
a w jakiej zakladce w DB mozna wylaczyc mierzenie napiecia ?
znalazlem tylko fukcje oszacowania stanu naladowania aku, w BSI które wyłączylem ale w dalszym ciagu wywala eco mode.
http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/968bfeea50e116bf
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2017, 02:09:25 wysłana przez Patryk Pawelec »

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 13, 2017, 09:11:58 »
witam
a w jakiej zakladce w DB mozna wylaczyc mierzenie napiecia ?
znalazlem tylko fukcje oszacowania stanu naladowania aku, w BSI które wyłączylem ale w dalszym ciagu wywala eco mode.
http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/968bfeea50e116bf

jeśli zmieniłes na BRAK i telekodowanie sie powiodło czyli zapamiętało tą zmiane to zostaje juz tylko wymiana akumulatora.Ja po takiej zmianie od kilku lat juz nie miałem EM.

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 13, 2017, 09:43:44 »
Dając na Brak szacowania daje nam tylko tyle że BSI nie bierze tego pomiaru pod uwagę, natomiast zegar wewnętrzny w BSI i tak limituje nas na max 30min bez EM pod warunkiem że alternator działał przez 15 min. Przejście (pozostały czas) do EM można podpatrzeć w zasilaniu głównym BSI.

Offline Patryk Pawelec

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: pomorskie
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mk III tourer 2010
  • Miejscowość: pomorskie
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwiec 13, 2017, 13:09:44 »
A czy wypięcie wtyczki na klemie coś zmieni w moim wypadku ? Aku jeszcze dobrze kręci i chciałbym go wymienić dopiero na Zimę

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwiec 13, 2017, 14:31:25 »
A czy wypięcie wtyczki na klemie coś zmieni w moim wypadku ? Aku jeszcze dobrze kręci i chciałbym go wymienić dopiero na Zimę
Nic nie da a może przypałetać sie błąd sieci LIN

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 17, 2017, 22:54:05 »
Też mam problem z EM, szału można dostać. Dzisiaj dziecko do mnie pod apteką - ty idź a ja poczeka i posłucham radia, nie posłuchało bo musiałbym zostawić 7 latkę w aucie z włączonym silnikiem, zostawiłem Huawei'a z androidem i YT :D Generalnie porażka, gdyby jeszcze klucz w pozycji zapłonu odblokowywał szyby czy radio ale nie, nic nie działa. Auto może stać kilka dni a odpala bez problemu, do pracy mam 2 x 15km po mieście czyli ok  2 x 40min jazdy w korkach a i tak EM wywala, ładowanie 14,4V, niby wszystko ok ale EM irytuje - nic mnie tak jeszcze w aucie/autach nie wqrzało, nawet wyjącą skrzynia w C5 można zaakceptować.

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 18, 2017, 10:00:20 »
Też mam problem z EM, szału można dostać. Dzisiaj dziecko do mnie pod apteką - ty idź a ja poczeka i posłucham radia, nie posłuchało bo musiałbym zostawić 7 latkę w aucie z włączonym silnikiem, zostawiłem Huawei'a z androidem i YT :D Generalnie porażka, gdyby jeszcze klucz w pozycji zapłonu odblokowywał szyby czy radio ale nie, nic nie działa. Auto może stać kilka dni a odpala bez problemu, do pracy mam 2 x 15km po mieście czyli ok  2 x 40min jazdy w korkach a i tak EM wywala, ładowanie 14,4V, niby wszystko ok ale EM irytuje - nic mnie tak jeszcze w aucie/autach nie wqrzało, nawet wyjącą skrzynia w C5 można zaakceptować.
czemu nie wyłaczysz jak piszą w temacie?

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 18, 2017, 12:46:57 »
Też mam problem z EM, szału można dostać. Dzisiaj dziecko do mnie pod apteką - ty idź a ja poczeka i posłucham radia, nie posłuchało bo musiałbym zostawić 7 latkę w aucie z włączonym silnikiem, zostawiłem Huawei'a z androidem i YT :D Generalnie porażka, gdyby jeszcze klucz w pozycji zapłonu odblokowywał szyby czy radio ale nie, nic nie działa. Auto może stać kilka dni a odpala bez problemu, do pracy mam 2 x 15km po mieście czyli ok  2 x 40min jazdy w korkach a i tak EM wywala, ładowanie 14,4V, niby wszystko ok ale EM irytuje - nic mnie tak jeszcze w aucie/autach nie wqrzało, nawet wyjącą skrzynia w C5 można zaakceptować.
czemu nie wyłaczysz jak piszą w temacie?

Faktycznie, dobre pytanie :D Wczoraj poszedłem na skróty i przeskoczyłem dwie strony gdzie padła podpowiedź co zrobić, rozumiem że muszę coś odpiąć przy aku? Co dokładniej bo ktoś pisał o +, inny o - klemie. Może jakaś fota? 

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 18, 2017, 12:53:30 »
Odpinając ten moduł będziesz miał błąd z nim związany.
Wyłaczasz w BSI opcje oszacowania stanu naładowania akumulatora.A tak dokładnie to telekodujesz na BRAK.

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 18, 2017, 22:41:58 »
Odpinając ten moduł będziesz miał błąd z nim związany.
Wyłaczasz w BSI opcje oszacowania stanu naładowania akumulatora.A tak dokładnie to telekodujesz na BRAK.

Czy błąd będzie widoczny tylko po podłączeniu kompa czy wywali też na liczniku checka? Jeśli nie wywali to chętnie odepnę ten przewód od aku żeby mieć spokój z EM a do BSI najchętniej zaangażuję jakiegoś dobrego samarytanina z Wrocławia/okolic który za dobre piwo mógłby to ogarnąć, po starej, klubowej znajomości. 

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 19, 2017, 08:40:08 »
Odpinając ten moduł będziesz miał błąd z nim związany.
Wyłaczasz w BSI opcje oszacowania stanu naładowania akumulatora.A tak dokładnie to telekodujesz na BRAK.

Czy błąd będzie widoczny tylko po podłączeniu kompa czy wywali też na liczniku checka?
Może zaświecić kontrolkę akumulatora (niekoniecznie), błędy w BSI to np. FFF2, F066 a te np. ograniczją komfort termiczny czyli zabraniają załączenia nagrzewnicy

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 19, 2017, 08:46:16 »
Ok, dziekuje panowie za wskazówki, w takim szukam kogoś od Nas z Wrocławia kto ma sprzęt i łeb na karku ;)

Offline Olaf Tomczynski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 304
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Volvo S70, Citroen C5 X7
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 19, 2017, 11:15:49 »
Czy Economy Mode może "wyłączać" ogrzewanie postojowe? Czyli zaprogramuję sobie o której ma się włączyć i jak długo działać, a ten EM je wyłączy np po 5 minutach ?

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 19, 2017, 22:46:44 »
Czy Economy Mode może "wyłączać" ogrzewanie postojowe? Czyli zaprogramuję sobie o której ma się włączyć i jak długo działać, a ten EM je wyłączy np po 5 minutach ?
Prawidłowo założone pomija ten system.
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Olaf Tomczynski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 304
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Volvo S70, Citroen C5 X7
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 20, 2017, 10:12:32 »
Prawidłowo założone pomija ten system.
Mam fabryczne, nawet pilot ma logo Citroen - więc domyślam się że powinno działać jak trzeba :)

Offline Adam Kej

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Wro
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Miejscowość: Wro
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 14, 2018, 14:04:35 »
BSI -> telekodowanie ->Informacje dla kierowcy -> Funkcja szacowania stanu naładowania akumulatora. Mamy tu trzy opcje:
 -Brak
 -Obecna, realizowana przez moduł stanu naładowania akumulatora
 -Obecna, realizowana przez inteligentny moduł sterujący
Wybieramy Brak i mamy spokój.Oczywiście nie trzeba się obawiać,że rozładujemy akumulator.Wszystko tzn radio i oświetlenie wnętrza wyłącza się czasowo tak jak powinno.
Witam Kolege. Dzis wlasnie ustawilem sobie opcje BRAK i zobaczymy jak bedzie gdyz do tej pory co chwile wywalalo mi ten komunikat "Economy mode activated" >:( . Mam tylko pytanie i moze Kolega zna odpowiedz. czym sie roznini opcja 2 od opcji 3? Pierwotnie zanim ustawilem opcje 1 tj. "brak" aktywna byla opcja 2. Czy opcja 3 nie wydluzylaby pracy na akumulatorze? P.S. Wczoraj wrocilem z parugodzinnej trasy a dzis sprawdzalem stan naladowania aku i bylo 75% wiec cos na pewno nie tak z tym sterowaniem ladowania jest. Po ustawieniu opcji "Brak" akumulator jest ladowany. Aku jest sprawny gdyz robilem test podczas przegladu okresowego a problem z Economy mode wystepuje u mnie od samego poczatku odkad kupilem nowe auto. W serwisie ASO jak mialem auto jeszcze na gwarancji mowili mi ze wszystko jest OK z tym Eco-mode'm.

Offline Patryk Kaniewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 502
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 2.0HDI 163KM Tourer Exclusive
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpień 14, 2018, 21:26:22 »
Pytanie do osób, które wyłączały w DB moduł stanu naładowania aku: czy Wam też po tym pojawił się błąd U1218 w sterowniku wtrysków/zapłonu? :D Błąd ten jest opisany jako błędne informacje wysyłane przez BSI.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 17, 2020, 12:42:15 »
Trochę odkopię temat. 2 dni temu wyłączyłem w BSI moduł ładowania akumulatora (z obecne na nieobecne) i przez jeden dzień było ładowanie 14,5V a wczoraj wszystko wróciło do normy czyli 13V w czasie jazdy i do 15,2V podczas hamowania. Ki czort ;)? Dzisiaj zmieniłem w BSI moduł ładowania na obecny i w informacjach dla kierowcy ustawiłem szacowanie ładowania na brak. Napięcie po tym 14,3V. Zobaczymy co będzie za 2 dni... Kupiłem nowy aku (poprzedni Kozak padł po 2,5 roku jazdy na włączonym module) i nie chciałbym, aby z nowym też były takie problemy. Z drugiej strony w sklepie gdzie kupowałem obecną amege 7 sprzedawca powiedział, że te kozaki to w hurcie kosztują po 100PLN i to najgorszy badziew, którego nawet nie sprowadza do siebie (w sklepie było ze 300szt aku różnych marek plus pewnie drugie tyle w magazynie i 3 takie sklepy w Kielcach, więc trochę różnych aku mu się przewija, więc chyba wie co mówi. Na necie te kozaki nawet cieszyły się dobrą opinią, ale to było prawie 3 lata temu :) jak kupowałem swojego, więc teraz mogło się zmienic, bo słyszałem, że temu i tamtemu po 2-3 latach już padł w dieslu. Odnosnie ekonomy mode to na nowym aku włacza się tak po około 30 minutach, więc ten tryb raczej zależy tylko od sprawności aku, bo stary jak padł to eco od razu się właczało po kilku minutach i zanim kupiłem kozaka tak samo było na oryginalnej varcie.

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 686
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: [MKIII] Tryb Economy mode
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 17, 2020, 20:02:08 »
Faktycznie na forum niedawno jeszcze chwalono Kozaka. Oczywiście jest to klasa budżetowa więc nie ma co narzekać.