Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Alarm Texalarm czy inne ustroństwo - jak to ogarnąć?  (Przeczytany 1438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Alarm Texalarm czy inne ustroństwo - jak to ogarnąć?
« dnia: Styczeń 09, 2014, 21:34:12 »
Witam
Mam w swojej cytrynie bodajże texalarm (ale to muszę się upewnić), na pewno jest to fabryczny alarm montowany w salonie, tyle że obecnie w ogóle nie działa. Jak kupiłem auto też nie dawał żadnych znaków życia, nie wnikałem w to bo prawdę mówiąc nie zwróciłem nawet na to uwagi.
Posiadam czujniki ruchu we wnętrzu auta, i sprawdzając czy działają okazało się że nie działają. Przy zamykaniu auta z pilota nie ma żadnych sygnałów dźwiękowych tylko mrugnięcie awaryjkami.

Niby ten alarm nie jest mi bardzo potrzebny ale kilka razy zdarzyło mi się że nie zamknąć auta bo słabo nacisnąłem przycisk na pilocie i nie stoję przy aucie i nie patrze czy mrugną światła :P Dlatego sygnał dźwiękowy byłby wskazany.

Także powiedzcie mi gdzie szukać tego alarmu, centralki bądź jakiegoś podłączenia go do zasilania? Ewentualnie jak toto ustrojstwo wywalić całkiem z auta i zamontować jakiś inny (mniej popierdzielony) alarm, bo z tego co czytałem trochę o alarmach w cytrynach to nieźle czasem świrują.

Pozdrawiam

Offline Łukasz Sapeta

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Skąd: Mysłowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0 Hdi
  • Miejscowość: Mysłowice
Re: Alarm Texalarm czy inne ustroństwo - jak to ogarnąć?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2014, 22:16:05 »
Też mam niedziałającego Texa. Centralkę znalazłem nad skrzynką z bezpiecznikami w kabinie. A syrenę po ściągnięciu przedniego lewego nadkola. Miałem kiedyś założony temat w związku z problemem z tym alarmem.


http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=91818&forum=80&post_id=899537#forumpost899537

Offline Marek Ogrodowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 546
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 138 KM exclusive
Re: Alarm Texalarm czy inne ustroństwo - jak to ogarnąć?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2014, 09:32:26 »
Zapraszam do wątku wskazanego wyżej. Wrzucałem tam schematy.

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Re: Alarm Texalarm czy inne ustroństwo - jak to ogarnąć?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2014, 20:53:30 »
A powiedzcie mi jeszcze, gdzie ewentualnie mogę znaleźć podłączenie pod +12 bo przy akumulatorze nie zauważyłem żeby jakiś dodatkowy przewód był. Gdzie szukać wpięcia alarmu w zasilanie? W bezpiecznikach gdzieś? Czy gdzieś indziej?

Offline Marek Ogrodowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 546
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 138 KM exclusive
Re: Alarm Texalarm czy inne ustroństwo - jak to ogarnąć?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2014, 21:14:08 »
To zależy tylko od Ciebie. Masz pełną dowolność, najlepiej przez jakiś bezpiecznik. Bezpiecznik możesz dołożyć nawet do alarmu i podłaczyć całość pod 12V. Im mniej standardowo tym lepiej.