Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe  (Przeczytany 150593 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 11, 2014, 06:28:30 »
stare lampki mają przyciski wciskane on/off ruchem prostopadłym do powierzchni lampki,nowe lampki włącza się na "boki"  przeznaczenie kabli jest bankowo inne bo kiedyś chciałem taką lampkę od mk1 podłączyć do auta gdzie była lampka nowsza i nie poszło. trza by zmieniać piny,ale zaświecić się musi. Probówka 12v do łapki i do przodu. Jak się chce to się zrobi. Wg mnie możesz śmiało łykać lampkę,pokombinować i już, No chyba że wewnętrznie nie godzisz się by lampka nie działała "soft touch" :-)
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 11, 2014, 10:20:00 »
Jeszcze jedno: lampki z tym otworkiem wszystkie mają to podświetlenie? Zadzwoniłem do jednego sprzedawcy (to co na zdjęciu) i on twierdzi, że nie ma takiego podświetlenia. No chyba, że się nie zna.

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 11, 2014, 11:03:29 »
Cytuj

Irek Bommersbach napisał:
Jeszcze jedno: lampki z tym otworkiem wszystkie mają to podświetlenie? Zadzwoniłem do jednego sprzedawcy (to co na zdjęciu) i on twierdzi, że nie ma takiego podświetlenia. No chyba, że się nie zna.


nie zna się,albo jest ślepy, otworek jest właśnie na diodę led
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 11, 2014, 11:14:21 »
OK. Kupuję, w sumie to nie duże pieniądze a może się uda. Najwyżej podjadę do znajomego elektryka. Jak wyjdzie to wstawię foto (mam zamiar na razie z przodu - jak się uda to potem z tyłu). Dzięki i pozdro.


Kupione... :)

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 13, 2014, 00:08:38 »
I jak temat lampki?montuje się?pytam bo mi się też spodobała.

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 13, 2014, 00:34:12 »
Jeszcze nie dotarła, ale już czuję problemy, bo wtyczki nie takie same i cztery a nie trzy. Będzie niezłe kombinowanie. Z tego co rozeznałem temat to jest możliwość podpięcia tak aby po przekręceniu stacyjki ten bajer zadziałał. Najlepiej żeby włączało się razem ze światłami i gasło razem z nimi lub po włączeniu funkcji "dark". Taaa, marzenie...

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 14, 2014, 18:48:06 »
e tam marzenie.....dasz rade. plus weż od słoneczników i podłącz go własnie do tej czwartej kostki ktorej nie ma w starej lampce. w tej kostce jest tylko jeden pin wlasnie pod "plus po zmroku". ja wziąłem stały plus,nie przeszkadza mi że podświetlenie "rżnie" non stop  ;-)
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!

Offline Paweł Kempiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 192
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: Był C5 Hatchback 2.0 Hdi 2003r; C5 Hatchback 2.0 Hdi 2007r, Excl. Jest: C5 X7 Tourer '10 2.0 163KM
  • Miejscowość: Kalisz
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 15, 2014, 18:54:37 »
Witam,
Bardzo spodobał mi się ten pomysł. Z niecierpliwością czekam na efekty szanownych kolegów. Fajnie byłoby dodać taki bajer do swojej C5 mkII.
Czekam na relacje z funkcjonowania lampki oraz na zdjęcia.

Offline Paweł Kempiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 192
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: Był C5 Hatchback 2.0 Hdi 2003r; C5 Hatchback 2.0 Hdi 2007r, Excl. Jest: C5 X7 Tourer '10 2.0 163KM
  • Miejscowość: Kalisz
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 22, 2014, 11:52:52 »
Witajcie koledzy,

Czy udało się Wam coś zdziałać w temacie tej lampki? Bardzo mnie zaciekawił ten temat i czekam z niecierpliwością na jakieś efekty.

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 22, 2014, 12:00:07 »
u mnie siedzą dwie. jedna z przodu,druga z tyłu.
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!

Offline Paweł Kempiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 192
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: Był C5 Hatchback 2.0 Hdi 2003r; C5 Hatchback 2.0 Hdi 2007r, Excl. Jest: C5 X7 Tourer '10 2.0 163KM
  • Miejscowość: Kalisz
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 22, 2014, 13:15:46 »
No właśnie, gdybym miał C5 MKIII to bym się nawet nie zastanawiał. Posiadam MKII i chciałbym się dowiedzieć czy faktycznie uda się coś podziałać z tą lampka.
Czekam na relację kolegi Irka.

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 22, 2014, 15:09:39 »
A ja kupiłem ale towar jeszcze nie dotarł. Po komentarzach od kupujących jest mnóstwo negatywów za nie wysłanie towaru. Całe szczęście, że za pobraniem. Chyba będę musiał kupić gdzie indziej. Też się nie mogę doczekać :)

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 27, 2014, 22:25:11 »
Panowie,bądźcie uprzejmi podać oryg.nr z lampki bo na zdjęciu nie widać a po tym podanym wcześniej nie idzie znaleźć.

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 27, 2014, 23:21:43 »
Ja numerem nie dysponuję - i samą lampką też nie. Sprzedawca to niezły kanciarz do tej pory brak przesyłki (3 tygodnie od zakupu). Brak z nim kontaktu, nie odbiera tel, nie odpisuje na mejle i smsy. Po komentarzach nie jestem sam. Będę musiał szukać gdzie indziej.

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 28, 2014, 06:56:30 »
Cytuj

joanna luty napisał:
Panowie,bądźcie uprzejmi podać oryg.nr z lampki bo na zdjęciu nie widać a po tym podanym wcześniej nie idzie znaleźć.


co to znaczy nie idzie znależć?

części PSA W 90% nie mają na sobie podanego numeru oryginalnego tylko 10-cio cyforwy numer techniczny,który może się róznić jedna cyfra co może oznaczać inny numer serri,inną date prod itp itd. Tym się nie sugerujcie. Ważny jest tylko numer oryginalny z opakowania.

numer oryginalny na ta lampkę ( taki po ktorym można ją kupić w aso) to 6362.V0

poniżej dokładne zdjęcie lampki z zaznaczeniem( sorry że tak ordynarnie) samej diody świecącej. Każda lampka posiadająca zaznaczoną diodę jest lampką której szukacie,niezależnie od tego co będzie mówił sprzedawca. Ta lampka występuje w niektórych modelach peugeotów 308/3008/5008. i tyle

Lampka ze zdjęcia ma dodatkowo całą obudowę,tym się nie sugerujcie,bo to akurat jest od peugeota

cena tej lampki w ASO to w tej chwili około 76zł +vat
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!

Offline Marcin Łuczak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 267
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen DS5 2.0 HDI Sport Chic Automat
  • Miejscowość: Warszawa
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 28, 2014, 12:34:41 »
Marcin to rozumiem że ta lampka w mk III wkłada się bez żadnych przeróbek z tyłu i z przodu?
Była Xsara
Była C4
Była C5
Jest DS5

Ciągle wierny szewronom.

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 28, 2014, 12:59:56 »
Cytuj

Marcin Łuczak napisał:
Marcin to rozumiem że ta lampka w mk III wkłada się bez żadnych przeróbek z tyłu i z przodu?


nie do konca bez żadnych przeróbek....1 kabelek załatwia sprawę,zgodnie ze zdjęciem które udostępniłem na początku posta. tam pokazałem jak zrobic by lampka świeciłą,z tym,że takie podłączenie spowoduje że dioda i ideogramy będą świeciły nawet w dzień. Doprowadzenie plusa uzależnionego od czujnika zmierzchu spowoduje rzecz jasna działanie zgodnie z czujnikiem. Wg mnie nie ma to żądnego znaczenia.
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 28, 2014, 18:04:00 »
Marcinie,jeśli możesz podaj proszę ten techniczny nr z lampki bo nie będę kupowała w aso a innej hurtowni(która bierze niektóre części z aso)i właśnie tam nie znajdują(nie zamienia im)tego nr w ich katalogach,zresztą twierdzą,że oryg nr części jest 6cyfrowy.Poprosili o nr ,który jest na lampce

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 28, 2014, 18:10:01 »
Cytuj

joanna luty napisał:
Marcinie,jeśli możesz podaj proszę ten techniczny nr z lampki bo nie będę kupowała w aso a innej hurtowni(która bierze niektóre części z aso)i właśnie tam nie znajdują(nie zamienia im)tego nr w ich katalogach,zresztą twierdzą,że oryg nr części jest 6cyfrowy.Poprosili o nr ,który jest na lampce


Na lampce droga moja nie ma żadnego numeru...podałem własnie numer 6-cyfrowy  6362V0(numer części w nomenklaturze PEUGEOT) Ktoś w tej "hurtowni " albo jest praktykantem ,albo nie ma bladego pojęcia o co chodzi w tym interesie. Podając ASO numer techniczny z części spowodujesz opadnięcie szczęki po same kostki i zrobią oczy jak u małego Henia gdy nie dostanie cukiereczka.Operują tylko numeracją katalogową części,czyli takim który podaję ja... Pracuję w tym interesie 20 lat,też w częściach PSA OE i RENAULT-wiec wiem co mówię z całą pewnością.

Podjedź do ASO i powiedz ze chcesz kupic lampkę o numerze 6362V0-Pan Cię poinformuje,ze będzie do odebrania w następnym dniu-wydasz stówkę i będziesz miała lampkę. W hurtowni zaoszczędzisz max 10%-warto się bujać z kimś bez wiedzy? A jak powesz w ASO że chcesz rabat bo kupujesz ( i tu dasz nazwę hurtowni) to też go dostaniesz.bo teraz jak to się mówi: OTWOREM DO KLIENTA :-)

jeszcz jedno-nie znajduje w ich katalogach bo nie ma zamioennikow,ale to powinni wiedziec bez sprawdzania w swoich papierkach

ps.napisz na priva z jakiego miasta jesteś to Ci dam "odpowiedni " namiar.
a jesli ta hurtownia jest od frnacuzów to zapewne znam-z ciekawosci napisz na priv o kim mowimy...
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 28, 2014, 18:48:22 »
nie wiem czemu nie wysyła mi na priv.Problemem jest podjazd do aso w godzinach otwarcia.Hurtownia to IC Kraków.

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 28, 2014, 18:52:45 »
jedź na ul.Podskale-firma SQAD-powołaj sie na moje dane . w stopce masz dane miejsca gdzie pracuje-pomogą i beda wiedziec co mowią
;-)
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 28, 2014, 22:17:08 »
Dziękuję.w pn spróbuje jeszce raz w Ic,może inny konsultant sobie poradzi.W tym wypadku mam tą wygodę,że przesyłkę dostaje do domu.Szkoda mi trochę specjalnie organizować wolne  by jechac po lampke.Może sie uda w IC a jak nie to skorzystam z Twojej porady jak będę przy okazji w krk w dziennych godzinach.

Marek_S

  • Gość
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 28, 2014, 23:17:29 »
no a w moim mozna ? nawet sie nie przygladałem , mozna czasówke zrobic zeby sobie gasły , teraz juz kilka miesiecy czeka na zrobienie podswietlanie LED w navi z kontroja jasnosci zalezna od oswietlenia ale ... to pozniej bo ostanio nie bardzo z czasem i checiami ...

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 01, 2014, 01:54:21 »
z diodą chodzi o to by właśnie nie gasła a robiła delikatne podświetlenie wnętrza jak np w audi(tylko tam jest red)jdeałem byłoby wziąźć prąd z czegoś(np podświetlenie zapalniczki,zegarów)co zapala sie po włączeniu świateł ale ze słoneczników też będzie ok bo prądu nie naciągnie a będzie zapalona po "kluczyku"

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
Re: MK III i inne... dodatkowe oświetlenie nastrojowe
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 01, 2014, 07:07:19 »
Cytuj

joanna luty napisał:
z diodą chodzi o to by właśnie nie gasła a robiła delikatne podświetlenie wnętrza jak np w audi(tylko tam jest red)jdeałem byłoby wziąźć prąd z czegoś(np podświetlenie zapalniczki,zegarów)co zapala sie po włączeniu świateł ale ze słoneczników też będzie ok bo prądu nie naciągnie a będzie zapalona po "kluczyku"


W dzień nie będziesz tego wogóle widzieć. To nie szperacz :-).

Po zmroku jest fajnie,ja mam juz fabrycznie zamontowane u góry 2 punkty świetlne,po dodaniu tej lampki jest deko jakby jaśniej,ale bardzo przyjemnie. Z tyłu natomiast światło pada na środkowy podłokietnik i deczko rozjaśnia skórę na siedziskach. Naprawdę fajnie to wygląda.
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!