Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu  (Przeczytany 103769 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Gawik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2011r. 2.0 HDI 140km + FAP 185tys. Wersja - Bieda Edyszyn :)
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 04, 2017, 18:07:25 »
Odświeże trochę temat, ponieważ zauważyłem że na zimnym silniku piszczy mi pasek albo rolka. Jak się rozgrzeje to przestaje. Od osprzętu lub rozrządu, zbliżam się do wymiany na liczniku zaraz 180tyś.
Pytanie brzmi czy warto zainwestować w oryginał jak i tak tylko dają 2 lata gwarancji, koszt to 1300-1400zł
Czy może jakiś dobry zamiennik, dzwoniłem do mechanika koszt kompletnego rozrządu z pompą wody to 500zł + 200zł-300zł tylko czy na zamienniku również pojeżdżę 180tyś albo chociaż 100-120tyś?

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 04, 2017, 18:31:05 »
Pojeździsz śmiało 120 tys. Jak napisał wyżej Rafał paski Gates mają tą samą jakość na pierwszy montaż co na zamianę. Ja na pewno miałem na pierwszy montaż Gates, wbrew temu co napisał ktoś parę wpisów wyżej, że Gatesa nie montują fabrycznie. Pasek wytrzyma, nie ma żadnych powodów aby nie wytrzymał. Rolki na zamienniki też trzymają jakość, a nawet gdyby coś nie tak, to słychać najpierw, że popiskują na zimno.
Pozdrawiam,
Lech

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 05, 2017, 03:01:57 »
Ja przy 150 tys wymieniam rozrząd - raczej ze względu na wiek. Akurat w bieżącej chwili auto stoi w warsztacie samochodowym i nie szukałem tutaj oszczędności.  Dodatkowo wymiana napinacza paska osprzętu  doszła bo już zużyty - u mnie też na zimnym popiskiwal.  W tym roku troszkę trzeba zainwestować. Nie ma co oszczędzać na rozrzadzie,  bo ile tutaj możemy zaoszedzic?
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Paweł Otwinowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Posiadany samochód: Audi A4
  • Zainteresowania: nie chcielibyście wiedzieć...:)
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 07, 2017, 11:00:34 »
Koledzy jaki koszt rozrządu w 2.0 HDI 163 km? Na jakich częściach i co wymieniać? Rozrząd będzie robiony w UK, ale jeśli znacie ceny w Polsce to chociaż orientacyjnie podajcie, poproszę :)Pozdrawiam.

Offline Marcin Kaminski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: UK
  • Posiadany samochód: C5 MKIII
  • Miejscowość: UK
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 07, 2017, 14:27:54 »
Z mojego doświadczenia z tym silnikiem to paski zaczynają pękac po 160 tyś mil (ok 260 tyś km), ale bierzcie też pod uwagę wiek auta (wymiana co max 10 lat) oraz użytkowanie auta bardziej niż przebieg. Na przykładzie C8 gdzie woda z podszybia dostawała się na osłonę rozrządu powodując rdzewienie łożysk i parcenie paska i w konsekwencji jego przedwczesne uszkodzenie.
Wg mnie to krotkie przejazdy a z nimi związane obciążenia paska oraz skraplanie wilgoci przy wychladzaniu silnika powodują skrócenie okresu trwałości paska.
Osobiście wymieniam paski maksymalnie przy przebiegu 240 tyś jeśli auto jezdzilo na długich trasach, 180 jeżeli było to miasto i w okresie do 8 lat.

Sent from my E6853 using Tapatalk

Offline Łukasz Gawik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2011r. 2.0 HDI 140km + FAP 185tys. Wersja - Bieda Edyszyn :)
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 07, 2017, 19:14:25 »
Więc polecacie zamiennik, oczywiście z wyższej pułki. Np. pasek Gates, Pompa Valeo, a rolki skf. I następne 150 - max 180 śmiało można śmigać.
Bo zastanawiam się czy jeździć i serwisować czy sobie odpuścić, i jechać do mechanika na wymianę i przegląd.

Offline Waldemar Kruszka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Posiadany samochód: citroen C4 Picasso1,6HDI
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 07, 2017, 19:45:45 »
Łukasz , jeżeli masz wątpliwości co do stanu bo coś tam piszczy w rozrządzie to wymieniaj komplet. U mnie w 1,6HDI  rozrząd wymieniałem przy 130kkm ale po 10 latach i widać już było że pompa wody zaczynała delikatnie puszczać. Nadmienię że eksploatacja głównie w mieście na krótkich odcinkach.

Offline Łukasz Gawik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2011r. 2.0 HDI 140km + FAP 185tys. Wersja - Bieda Edyszyn :)
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 07, 2017, 21:24:00 »
Waldku, a na jaki rozrząd się zdecydowałeś?
Wymieniałeś w Aso czy w jakimś innym warsztacie. Co do wymiany to zamierzam na pewno wymienić, tylko waham się czy u Mietka w garażu lub w Aso. :)

Offline Paweł Otwinowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Posiadany samochód: Audi A4
  • Zainteresowania: nie chcielibyście wiedzieć...:)
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 07, 2017, 21:37:32 »
Panowie a płyn chłodzący jeszcze jaki polecacie-co tam się leje? i ile?

Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 08, 2017, 08:33:23 »
Prestigo jest ok.

Wyklepane z urządzenia zdalnego nadawczego Xiaomi

znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)

Offline Rafał Morawski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 66
  • Skąd: Słupsk
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0 HDI 136KM 2008 HA3+
  • Miejscowość: Słupsk
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 08, 2017, 08:56:48 »
własnie wczoraj wymieniałem rozrzad w swojejk cytrynie - na alledrogo za 400 kupiłem cały zestaw skf a pasek byl contitecha, za montaż wraz z wymiana oleju 5w30 castrola, plus filtry oleju, paliwa, powietrza i pasek alternatora zapłaciłem 730zł wiec jeste w sumie zadowolony. Czasowo niestety zeszło bardzo długo bo dostep nie jest rewelacyjny

Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 08, 2017, 11:21:28 »
Łańcuch też wymieniłeś na walkach? ☺

Wyklepane z urządzenia zdalnego nadawczego Xiaomi

znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)

Offline Rafał Morawski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 66
  • Skąd: Słupsk
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0 HDI 136KM 2008 HA3+
  • Miejscowość: Słupsk
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 08, 2017, 13:58:00 »
co? łańcuch?

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 08, 2017, 14:27:35 »
A co taki zdziwiony? Jeden wałek od drugiego jest napędzany łańcuszkiem, a i owszem z biegiem czasu się rozciąga i potrafi "pobrządkiwać".
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 08, 2017, 16:30:47 »
Ja też jestem po wymianie , przy 150tk pasek,  oraz cała reszta w bardzo dobrym stanie. Wymieniłem tez napinacz paska osprzętu.  Wymieniałem ze względu na wiek.  Łańcuch rozrządu nie ruszany bo nie ma żadnych objawów zużycia,  w każdym bądź razie akustycznych :). Wymieniłem tez sprzęgło z dwumasa,  w sumie tylko przez to że uszczelniacz puszczał olej. Dwumasa w bardzo dobrym stanie natomiast sprzęgło już niedługo dałoby mi znać o sobie.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 08, 2017, 21:04:18 »
Marek to akurat nie problem ☺

Wyklepane z urządzenia zdalnego nadawczego Xiaomi

znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)

Offline Łukasz Gawik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2011r. 2.0 HDI 140km + FAP 185tys. Wersja - Bieda Edyszyn :)
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 09, 2017, 15:01:45 »
Dowiadywałem się w serwisie koszt wymiany rozrządu to 1550zł kompletny rozrząd, pasek chyba z rolkami akcesoriów i wymiana płynu chłodniczego. A sam rozrząd to 1300-1400zł.
Przegląd przy 180tyś przebiegu, koszt 1100 zł lub 500zł ze swoimi filtrami i olejem, w tym jest wliczona wymiana płynu hamulcowego.
Co o tym sądzicie, czy warto? U mechanika to koszt przegląd 750zł i rozrząd 700-800zł + pewnie 100-150 za pasek akcesoriów.




Offline Łukasz Gawik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2011r. 2.0 HDI 140km + FAP 185tys. Wersja - Bieda Edyszyn :)
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 09, 2017, 20:40:13 »
Co o tym sądzicie, czy warto?

Serio pytasz ? :)


Pytam całkiem serio.
Co osoba to różne opinie jedni mówią że oryginalne części mają inną trwałość, np. rozrząd. Inni że na zamienniku z wyższej półki można śmigać tyle co na oryginale. Znajomy z hurtowni motoryzacyjnej mówi że zakłada zamienniki, nie pamiętam w jakim aucie i zmienia max co 85-90tyś.
Wiem że ceny jeśli chodzi o zamiennik są tańsze, ale czy warto? Serwisując auto można brać pod uwagę że przy odsprzedaży będzie droższe niż inne, ale z drugiej strony wiele osób nie zapłaci więcej tylko dlatego że jest serwisowane i ma 250tyś na licziku jak jest masa po 180tyś i na wypasie.
Dlatego zastanawiam się czy warto?
Ja na nie lubie płacić więcej za coś co nie jest tego warte. Ale jeśli jest to rzeczywiście lepsze, bardziej trwałe i niesie to za sobą pewne korzyści to warto.

wowo13

  • Gość
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 09, 2017, 20:54:45 »
Gdy 10 lat temu pracowałem w automotive, częsci na pierwszy motnaż były testowane. Do sklepów nie. Linia produkcyjna ta sama.

Cała tajemnica.

Najlepsze jest to, że nie wiem czy ASO dostaje części bezpośrednio od producenta (czyli w jakości na pierwszy montaż), czy też inną drogą od producenta, ale samej części.

A sam proces produkcyjny, jak jest dobrze ustawiony, powoduje że części testowane i nie testowane są identyczne. Oczywiście można mieć pecha.

Offline Łukasz Gawik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2011r. 2.0 HDI 140km + FAP 185tys. Wersja - Bieda Edyszyn :)
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 09, 2017, 21:17:19 »
Gdy 10 lat temu pracowałem w automotive, częsci na pierwszy motnaż były testowane. Do sklepów nie. Linia produkcyjna ta sama.

Cała tajemnica.

Najlepsze jest to, że nie wiem czy ASO dostaje części bezpośrednio od producenta (czyli w jakości na pierwszy montaż), czy też inną drogą od producenta, ale samej części.

A sam proces produkcyjny, jak jest dobrze ustawiony, powoduje że części testowane i nie testowane są identyczne. Oczywiście można mieć pecha.


Czyli sugerujesz że korzystanie z usług Aso jest bezsensu, skoro części w sumie są te same, tylko na pierwszy montaż są testowane.


Dostałem namiar od dobrego mechanika ale nie korzysta z lexii, gdzie w cytrynie jest ona bardzo przydatna chociażby do zdiagnozowania w jakiej kondycji jest Fapa.
Choć można przyjąć że w Aso mają większą wiedzę niż jakiś tam mechanik który robi różne marki.

Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 09, 2017, 21:23:04 »
Pracowałem w Magnetti gdzie produkuje się amortyzatory.. Tam było wiadomo na co idzie konkretną partia jeśli było w zamówieniu after market to szły nawet te które wybijała maszyna na czerwono. Były one niepelnowartosciowe lecz bezbieczne. Natomiast jak szło coś do fabryk na zachód tj Opel itp. to musiało być wszystko ideał, nawet farba bez najmniejszej ryski. Amortyzatory wizualnie takie same niezależnie gdzie szly.

Wyklepane z urządzenia zdalnego nadawczego Xiaomi
znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)

Offline Łukasz Gawik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2011r. 2.0 HDI 140km + FAP 185tys. Wersja - Bieda Edyszyn :)
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 09, 2017, 21:43:57 »
Tak wiec mamy dwie różne opinie.
Chciałoby się rzec co fabryka to obyczaj. :)
Jednak wydaje mi się że muszą jakoś segregować te produkty, i te jakościowo lepsze części dają do Aso.
Aczkolwiek warto sobie zadać pytanie na czym warto oszczędzać, i np. o ile na filtrach można to na niektórych podzespołach chyba nie warto.
Tak jak do hurtowni samochodowej też mogą trafić różne elementy, również te bardziej wybrakowane.

wowo13

  • Gość
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 09, 2017, 23:02:57 »
Ja tam nie widzę różnych opinii.  Do fabryk najlepsze i sprawdzone. After market zależy od szczęścia. Ale też by trafić coś wadliwego trzeba by mieć ogromnego pecha.

Offline Przemysław Pochyły

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 2.0 HDI (2007/2008)
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 10, 2017, 09:35:55 »
A jakiej firmy rozrząd szedł na pierwszy montaż w C5 II 2.0 HDi?

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 10, 2017, 09:39:29 »
Raz Dayco a raz Gates.Nie ma reguły.