Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu  (Przeczytany 103848 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Gawik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2011r. 2.0 HDI 140km + FAP 185tys. Wersja - Bieda Edyszyn :)
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 10, 2017, 21:02:30 »
Czyli wszyscy jeździcie na zamiennikach z wyższej półki np. dayco gates, skf, ina. I wymieniacie w niezależnym warsztacie, bądź u mechaniora.
Nikt z was nie jeździ przy takim przebiegu do ASO.

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 10, 2017, 21:16:40 »
Czyli wszyscy jeździcie na zamiennikach z wyższej półki np. dayco gates, skf, ina. I wymieniacie w niezależnym warsztacie, bądź u mechaniora.
Nikt z was nie jeździ przy takim przebiegu do ASO.
właśnie to jest w kartoniku Citroena.Przecież Citroen nie produkuje części mechanicznych.

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 10, 2017, 21:27:48 »
Ja jeżdżę na pasku Gates, kupionym poza ASO. Gates był też na fabryczny montaż w moim c5. Przez pewien okres jeździłem na pasku Conti, a że mam w osłonie paska otwór na endoskop, to zaglądałem tam czasem, testując możliwości endoskopu. Nie chcę mówić, który pasek jest lepszy, bo nie wiem. Ale zauważyłem, że Gates jest stabilniejszy temperaturowo - i na zimnym i na gorącym silniku wskazówka napinacza była zawsze w polu prawidłowego napięcia. Conti zachowywał się dziwnie: na zimno wydłużał się i wskazówka napinacza wychodziła z pola optimum, a na gorąco - paradoksalnie - kurczył się i wskazówka miała tendencję do wychylania w kierunku nadmiernego napięcia. Tyle moich własnych obserwacji, bez uogólnień, bo trudno silić się na uogólnienia na podstawie obserwacji pracy jednej pary pasków.
Pozdrawiam,
Lech

Offline Waldemar Kruszka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Posiadany samochód: citroen C4 Picasso1,6HDI
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 11, 2017, 13:05:15 »
Waldku, a na jaki rozrząd się zdecydowałeś?
Wymieniałeś w Aso czy w jakimś innym warsztacie. Co do wymiany to zamierzam na pewno wymienić, tylko waham się czy u Mietka w garażu lub w Aso. :)

 Łukaszu, wymieniałem poza ASO. Pasek Gates, rolka Ina, pompa: marki nie widziałem ale wiem że nie z plasteliny. Mechanik:mój bardzo dobry znajomy ( nie lubię określenia przyjaciel). Całość z robocizną 750PLN. Ponad rok od wymiany- bez problemów.   

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 11, 2017, 16:34:56 »
Pompa wody dolz , rolki ina,  pasek dayco to założono u mnie, koszt 380 części 250 robocizna, dodatkowo wymieniono napinacz paska osprzętu i sam pasek,
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Waldemar Kruszka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Posiadany samochód: citroen C4 Picasso1,6HDI
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 11, 2017, 21:41:59 »
Waldku, a na jaki rozrząd się zdecydowałeś?
Wymieniałeś w Aso czy w jakimś innym warsztacie. Co do wymiany to zamierzam na pewno wymienić, tylko waham się czy u Mietka w garażu lub w Aso. :)

 Łukaszu, wymieniałem poza ASO. Pasek Gates, rolka Ina, pompa: marki nie widziałem ale wiem że nie z plasteliny. Mechanik:mój bardzo dobry znajomy ( nie lubię określenia przyjaciel). Całość z robocizną 750PLN. Ponad rok od wymiany- bez problemów.   
Pamięć jest zawodna. Pomyłka o 100 PLN. Zgodnie z moimi zapiskami było 650PLN

Offline Marek Brzeziński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 342
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5II, 2.0 Hdi, 2006, ASB, exclusive <=250 kkm
  • Zainteresowania: fotografia, wideo
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 12, 2017, 00:25:57 »
A jaki warsztat polecacie na wymianę w Warszawie? Ja miałem wymieniany rozrząd w 2012 roku przy przebiegu 137 tys. teraz jest 164, ale nie mam pewnosci co i czy oby na 100% zostało wymienione.
youtube.com/wedkarskiedylematy

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 13, 2017, 21:15:35 »
Kompletny rozrząd ASO Kraków Wielicka - 763zł (tylko części) C5 X7 2.0 HDI

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 15, 2017, 14:02:37 »
Ja będąc w ASO w innej sprawie podpytałem o rozrząd. Otóż z wypowiedzi mechaników wynikało, że zdażały się autka z przebiegiem lekko ponad 160 tkm w których strzelił pasek, że osobiście to jakby jeździli takim autkiem to wymiana z oryginału byłaby na 150 tkm. Ja tydzień wcześniej wymieniłem właśnie przy takim przebiegu - zdaniem mechanika  (nie ASO) pasek i reszta w całkiem dobrym stanie a rzekłby nawet bardzo dobry) - jedynie napinacz paska osprzętu dawał znaki zużycia.
Koszt wymiany w ASO z częściami około 1500 PLN taką uzyskałem odpowiedz, ja zrobiłem za 600 z mała górką w niezależnym warsztacie.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Łukasz Gawik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2011r. 2.0 HDI 140km + FAP 185tys. Wersja - Bieda Edyszyn :)
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 24, 2017, 12:59:26 »
Jakiej firmy kupić pompę wody?
Oryginalna jaka była montowana?


W Aso mówili że jeszcze jakieś 2 uszczelki wymieniają na wale i jeszcze gdzieś już nie pamiętam.
Też wymienialiście te uszczelki?

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 24, 2017, 13:32:36 »
Ja wymieniałem oba simeringi. Koszty niewielkie a dostęp do nich tylko po zrzuceniu rozrządu

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Łukasz Gawik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2011r. 2.0 HDI 140km + FAP 185tys. Wersja - Bieda Edyszyn :)
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 24, 2017, 13:54:25 »
Michał gdzie kupowałeś te simernigi?

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 24, 2017, 15:02:56 »
W normalnym sklepie motoryzacyjnym, tam gdzie kompletny rozrząd. Sprzedawca sam zaproponował ich zakup i wymianę (jeden na wał, drugi na wałek, jak dobrze pamiętam), chyba były firmy Corteco, oba kosztowały coś ok 60-70zł.
FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Łukasz Gawik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2011r. 2.0 HDI 140km + FAP 185tys. Wersja - Bieda Edyszyn :)
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 27, 2017, 12:18:57 »
Dokładnie, właśnie się dowiedziałem. Symering na Wale rozrządu i wale korbowy.
W niezależnym serwisie za wymianę rozrządu z robocizną powiedzieli mi 900 zł z wymianą płynu chłodniczego. Sygnowane części citroena oprócz pompy wody. Na cześci 2 lata gwarancji i 3 lata na robociznę.
W drugim warsztacie powiedzieli 1100zł. I facet mówi że wymiana co 5lat lub 150tyś.
A w aso z wymianą Paska osprzętu, koszt to 1620zł w aso mówią 10lat lub 180tyś.

Offline Łukasz Gawik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2011r. 2.0 HDI 140km + FAP 185tys. Wersja - Bieda Edyszyn :)
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 27, 2017, 12:21:10 »
Kompletny rozrząd ASO Kraków Wielicka - 763zł (tylko części) C5 X7 2.0 HDI


Taką samą cene uzyskałem w niezależnym warsztacie, tylko + 250zł robocizna netto.

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 27, 2017, 13:01:54 »
900zł to uczciwa cena za części z simeringami i robotę. Zwłaszcza jak wymienią płyn chłodniczy
FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Dawid Guz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Radzyń Podlaski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDi 2005 r. Exclusive
  • Miejscowość: Radzyń Podlaski
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 27, 2017, 13:02:05 »
Dokładnie, właśnie się dowiedziałem. Symering na Wale rozrządu i wale korbowy.


A za co dokładnie odpowiadają te dwa simeringi? Dziękuję za odpowiedz.

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 27, 2017, 13:05:05 »
Za szczelność układu. U mnie z jednego się lało i całe szczęście że bylem przed wymianą rozrządu.
FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Dawid Guz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Radzyń Podlaski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDi 2005 r. Exclusive
  • Miejscowość: Radzyń Podlaski
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 28, 2017, 09:26:26 »
Yhy,  dziękuję za odpowiedź. A czy ktoś z Was Drodzy forumowicze miał do czynienia z zestawem paska rozrządu + pompa wody firmy Dayco? Jakieś doświadczenia? Zbliża się wymiana rozrządu i chciałbym zakupić coś dobrego a akurat ten pośród innych jest najdroższy, chciałbym wybrać coś dobrego. Dziękuję za cenne uwagi. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka


Offline Łukasz Gawik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2011r. 2.0 HDI 140km + FAP 185tys. Wersja - Bieda Edyszyn :)
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 01, 2017, 19:54:25 »
Dayco z tego co chłopaki mówią to na pierwszy montaż paski również szły, wiec ten zestaw powinien być ok.
Pytałem mechanika to mówił że do swojego subaru założył dayco i nie narzeka.

Z tego co wyszperałem, to każdy chwali co innego, skf, gates, dayco, conti, ina, to możliwe że jeden ciort tylko w innym opakowaniu.
Jak trafisz na kiepską partie to każdy się zerwie nawet ten najdroższy , albo jeśli jakiś mechanik że Ci ustawi rozrząd.


Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 01, 2017, 20:25:51 »
Czy 150 tys km to już czas? DW10

Wyklepane z urządzenia zdalnego nadawczego Xiaomi

znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)

Offline Dawid Guz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Radzyń Podlaski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDi 2005 r. Exclusive
  • Miejscowość: Radzyń Podlaski
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 02, 2017, 19:36:44 »
Dayco z tego co chłopaki mówią to na pierwszy montaż paski również szły, wiec ten zestaw powinien być ok.
Pytałem mechanika to mówił że do swojego subaru założył dayco i nie narzeka.

Z tego co wyszperałem, to każdy chwali co innego, skf, gates, dayco, conti, ina, to możliwe że jeden ciort tylko w innym opakowaniu.
Jak trafisz na kiepską partie to każdy się zerwie nawet ten najdroższy , albo jeśli jakiś mechanik że Ci ustawi rozrząd.
Dziękuję za podpowiedź, tutaj chyba masz rację bo dziś e warsztacie polecili mi firmę Ina, a więc każdy chwali co innego a wszystko zależy na jaki egzemplarz się trafi. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka


Offline Łukasz Gawik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2011r. 2.0 HDI 140km + FAP 185tys. Wersja - Bieda Edyszyn :)
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 06, 2017, 07:47:19 »
Nie dość że każdy chwali to jeszcze mówi co innego, obdzwoniłem Aso i 4 warsztaty. Każdy mówi co innego jeśli chodzi o następną wymianę. Aso mówi że na oryginale, 10lat lub 180tyś. 1 warsztat specjalizujący sie w cytrynie nissanie i peugocie, mówi że na 2rógim oryginalnym rozrządzie to 150 tyś lub 5 lat, 2 specjalizujący się w reno, peug i cytrynie, że też zakładają oryginał tylko wymiana co 90tyś lub 5lat. 4 warsztat chcieli mi założyć rozrząd INA wymiana co 60-70tyś.
A jeszcze jeden warsztat w Stojadłach specjalizujacy się też w reno, pegot i cytrynie, mówił że wymiana co 100tyś.

Także niezły meksyk, i bądź tu mądry.
Wydaję mi się że najmądrzejszym rozwiązanie to ten 3 warsztat, i tak rocznie robie góra 15-20 tyś. A za 900 zł z wymianą to niezła cena.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2017, 09:40:26 wysłana przez Łukasz Gawik »

Offline Roman Kłosiński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 382
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manu; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan; BX 1,6, ....... użytkownik marki od 89r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 09, 2017, 11:41:16 »
Ja kiedyś wyczytałem że to zależy od obciążenia silnika i kraju eksploatacji.
Z tego co pamiętam były podane dwa przebiegi pierwszy chyba 180tkm i 240tkm.
Ja u siebie wymieniłem po 235tkm ale po zakupie (przy 167tkm) obejrzałem jak wygląda pasek.
Po wymianie rozrządu pasek nadal wg mnie wyglądał dobrze.
Swego czasu pracowałem w ASO i trochę się nawymieniałem tych pasków więc jakieś rozeznanie mam jak wygląda pasek po określonym przebiegu i jak zerwany. ( i na tym się opieram wg mojej oceny paska)
Co do wymiany kolejnego rozrządu to wg mnie trzeba wymienić po tylu km ile przewiduje producent paska, gdyż ciężko jest powiedzieć który jest o takich samych parametrach jak "oryginał" lub tzw. pierwszy montaż.
Piszę o mkII (mkI lift - 2004-2008)
-----------------------------------------------------------------
C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manual; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan aut;   BX 1,6 ....były C5 2,0 HDI mkII; Xantia 2,0 16V mkII; Xantia 1,6 mkI; BX 1,4e, TGE .... z citroenem od 89r

Offline Łukasz Gawik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2011r. 2.0 HDI 140km + FAP 185tys. Wersja - Bieda Edyszyn :)
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: [MKII] 2.0 HDI Ile km do bezpiecznej wymiany rozrządu
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 18, 2017, 14:41:35 »
Mam oryginalne pudełko po założonym rozrządzie, dokładnie takie https://www.eurofrance.pl/pl/p/Rozrzad-Komplet-C4-C5-C8-307-308-407-2.0HDI-0831T5-Oryginal-Citroen-Peugeot/20132
Nr. 0831 T5

Tylko tu jest napisane że C5 od 2001- do 2008, a ja mam C5 z 2011r.
Czy oryginalny rozrząd do C5III jest sygnowany jakim innym numerem oem?
Do tego założyli pompę wody Valeo. Simerigow nie wymienili, ponieważ nie ciekły. I powiedzieli że wymiana rozrządu co 90tyś.
Mi to wygląda że to może być oryginalny rozrząd do C5II który oryginalnie ma interwał wymiany co 120tyś lub 160tyś.

Kazałem im wrzucić stary rozrząd do pudełka i oryginalny pasek Gates w bardzo dobrym stanie, rolka, pompa wody i napinacz również. Nie stwierdziłem żadnych niepokojących objawów zużycia.
Nie pamiętam ale rolka albo napinacz firmy NTN, a pompa wody nie miała żadnego logo tylko numery seryjne.

A tak ogólnie to nie polecam tego warsztatu, MJG w Siedlcach.
Przekazałem im wszystko co chciałem by zrobili. A facet który przyjmował zlecenie nic nie przekazał mechanikowi.
Tylko żeby rozrząd wymienił, jak poszedłem do mechanika to nawet nie wiedział że w bagażniku jest mój olej i filtry.
Płyn chłodniczy też nie wymieniony bo trzyma parametry. Mechanik stwierdził że nie jest jeszcze taki brudny.
Dodatkowo przegląd zrobiony po łebkach. Jak ktoś ma starego złoma to można do takich partaczy jeździć na druciarstwo.