Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII] wersje reflektorów przednich  (Przeczytany 3426 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
[MkIII] wersje reflektorów przednich
« dnia: Kwiecień 30, 2014, 21:51:12 »
W serwisie citroen service zwróciłem uwagę na wszystkie wersje (typy) przednich reflektorów jakie były montowane w modelach MKIII. Zauważyłem, że jedna zawierała żarnik ksenonowy jednak nie była skrętna. Co o tym sądzicie, czy rzeczywiście wszystkie te lampy były montowane w C5-tkach? Od czego zależało zamontowanie takiej a nie innej lampy?

Poniżej zrzuty wszystkich rodzai lamp.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Dariusz Gołębiowski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 041
  • Skąd: Włodawa
  • Posiadany samochód: Xantia 2.0 Hdi 2000r Millesime
  • Zainteresowania: citroeny.....
  • Miejscowość: Włodawa
Re: [MkIII] wersje reflektorów przednich
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2014, 21:59:41 »
Główne czynniki: wersja wyposażenia i zasobność portfela.
Nic nie umie.......
Ale coś umie z tymi cytrynkami...
WŁODAWA 600 665 608

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: [MkIII] wersje reflektorów przednich
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2014, 22:02:55 »
Czyli zatem lampa z żarnikiem ksenonowym, ale nie skrętna występowała?

P.S.
W zasadzie powinien też napisać po co ten temat. Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie wymiana moich lamp na wersję świateł dziennych LED. Obecnie posiadam zwykła lampę ze światłami dziennymi na żarówkę HP24W. Wygląda to mało nowocześnie, więc stąd mój pomysł. Zauważyłem jednak, że jedna z wersji reflektorów posiada żarnik ksenonowy jednak nie jest lampą skrętną co w tym przypadku było by łatwiejsze do zaadoptowania w moim aucie (mniej przeróbek w porównania ze skrętną).
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Robert Jesionczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 447
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Był: C5 MkI 2.2HDI sedan 2003, C5 MkIII 2.0 16V Exclusive BVA sedan 2008 oraz C2 1.4 Exclusive 75 KM Sensodrive 2007. Jest C5AC 1600 PureTech 2019
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, rolki, motoryzacja, aktywny wypoczynek
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MkIII] wersje reflektorów przednich
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2014, 22:35:32 »
Cytuj

Marek Bor napisał:
Co o tym sądzicie, czy rzeczywiście wszystkie te lampy były montowane w C5-tkach?

Ja nie widziałem lamp ksenonowych nie skrętnych. Może to jakaś opcja rodem z MkI, a która nigdy nie była możliwa do konfiguracji w MkIII :] Ogólnie to temat jak najbardziej nadający się do Pogaduszek

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkIII] wersje reflektorów przednich
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2014, 11:58:14 »
dziwnie wygląda też ta lampa bo nie ma soczewki, wydaje mi się że żarówka D1S jest tylko do lamp z soczewką. zastanawia mnie też wymysł Citroena odnośnie żarówek do doświetlania zakrętów, dla czego w z zwykłej lampie może być H1 a w ksenonie jakaś wymyślna żarówka za 80zł

Offline Bartek Piechocki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 407
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Skoda Superb kombi 2.0 TSI 200 KM DSG
  • Miejscowość: Katowice
Re: [MkIII] wersje reflektorów przednich
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2014, 10:30:07 »
Cytuj

Michał Władyniak napisał:
zastanawia mnie też wymysł Citroena odnośnie żarówek do doświetlania zakrętów, dla czego w z zwykłej lampie może być H1 a w ksenonie jakaś wymyślna żarówka za 80zł


W ksenonach też jest zabawna zaślepka miejsca, w którym w zwykłej lampie jest H1 - znam przypadek, w którym ona odpadła i latała sobie luźno wewnątrz reflektora. Na szczęście było to w trakcie obowiązywania gwarancji i wymieniono lampę na nową. Można było przecież zastosować rozwiązanie z MK2, w których był i ksenon i żarówka. Choć przy C5 Citroen miał wiele dziwnych  patentów - jak chociażby przednie przeciwmgłowe w MK1 :)
Były: C5 MK1 2.0 16V, C5 MK2 2.0 HDi BVA i C5 MK3 2.0 HDi BVA. Jest: Skoda Superb kombi 2.0 TSI 200 KM DSG

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MkIII] wersje reflektorów przednich
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2014, 13:45:24 »
Cytuj

Michał Władyniak napisał:
dziwnie wygląda też ta lampa bo nie ma soczewki, wydaje mi się że żarówka D1S jest tylko do lamp z soczewką. zastanawia mnie też wymysł Citroena odnośnie żarówek do doświetlania zakrętów, dla czego w z zwykłej lampie może być H1 a w ksenonie jakaś wymyślna żarówka za 80zł


He,he,właśnie dlatego by te 80 zeta zarobić :-)
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!

Offline Dariusz Wac

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7
  • Miejscowość: Tychy
Odp: [MkIII] wersje reflektorów przednich
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 14, 2022, 21:09:08 »
Dla potomnych. Teoretycznie wszystkie soczewki były skrętne tylko w niektórych reflektorach była inna wiązka i nie było w nich modułu sterującego skrętem. Ot cała tajemnica.