Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Kontrolka świateł pozycyjnych  (Przeczytany 2412 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hubert Szelest

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 16v '05, C4 Picasso 1.6 HDi '12
  • Miejscowość: Szczecin
Kontrolka świateł pozycyjnych
« dnia: Maj 01, 2014, 16:57:20 »
Witam, mam mały problem, mianowicie kiedy otwieram samochód z centralnego zamka jednocześnie zapala się kontrolka świateł pozycyjnych. Kontrolka świeci się cały czas podczas jazdy (mam włączone światła dzienne i wtedy powinna się świecić tylko kontrolka świateł mijania a święcą obie). Kontrolka gaśnie jakiś czas bo zamknięciu samochodu. Zauważyłem również że kiedy przekręcę kluczyk w stacyjce i zapalają się wszystkie kontrolki delikatnie świecą się również kontrolki świateł mijania i drogowych. W czasie jazdy kontrolka świateł drogowych również delikatnie się świeci. Wszystko zaczęło się po wymianie przepalonej kontrolki świateł  pozycyjnych. Co może być tego przyczyną?

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Re: Kontrolka świateł pozycyjnych
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2014, 14:47:40 »
Zaraz ,bo nie rozumiem- masz dzienne czy na mijania jeździsz? Jeśli masz dzienne to raczej żadna kontrolka na desce nie świeci -no chyba ,że coś modzone.Jeśli na mijania jedziesz to świecą kontrolki postojowych i mijania. Co do problemu -po wymianie żarówki dobrze wpiąłeś kostki od zegarów? Zacznij może od tego. Drugą kwestią może być padający przełącznik zespolony.

Gachu

  • Gość
Re: Kontrolka świateł pozycyjnych
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2014, 17:31:18 »
typowy objaw po grzebaniu przez nie elektryka w licznikach bądź w Bsi np. przy cofaniu licznika :) udaj się do elektryka bo sam tego nie naprawisz

Offline Hubert Szelest

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 16v '05, C4 Picasso 1.6 HDi '12
  • Miejscowość: Szczecin
Re: Kontrolka świateł pozycyjnych
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2014, 01:15:43 »
W liczniku ani w bsi nie było nic grzebane bo jestem pierwszym właścicielem samochodu od nowości. Mam włączone światła dzienne w lex czyli tak naprawdę działają światłą mijania ale nie muszę pamiętać żeby je włączyć. Świeci się wtedy tylko kontrolka świateł mijania, a gdy zrobi się ciemno i czujnik wykryje zapala się podświetlenie deski rozdzielczej i kontrolka pozycyjnych, problem w tym że ona pali się ciągle.

Offline Błażej Grotowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 721
  • Skąd: Radomsko
  • Posiadany samochód: C3 mk III 1.2T
  • Zainteresowania: fotografia, motoryzacja, podroze, zegarki, historia
  • Miejscowość: Radomsko
Re: Kontrolka świateł pozycyjnych
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2014, 18:20:51 »
Co prawda nie pomogę ci bo nie wiem co się u ciebie może dziać ale zaciekawiło mnie to, że czujnik sam u ciebie włącza podświetlenie przycisków i normalny tryb świateł mijania po zmierzchu. U mnie jest czujnik i mam także na stałe włączone światła "dzienne" (czyli mijania bez kontrolek i bez możliwości włączenia długich) uruchamiane po uruchomieniu silnika.  Niestety czujnik nic nie włącza i muszę ręcznie je uruchamiać. Ciekawe od czego to zależy?
Był GSA 1.2. Była Xantia 1.9 TD Hydractive. Jest Xsara Picasso 1.6 HDI& C3 mkIII

Offline Hubert Szelest

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 16v '05, C4 Picasso 1.6 HDi '12
  • Miejscowość: Szczecin
Re: Kontrolka świateł pozycyjnych
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2014, 18:37:30 »
Na końcu manetki od świateł masz przycisk (taki jak od komputera pokładowego na manetce wycieraczek). Przekręć kluczyk w stacyjce do pozycji żeby włączyło się radio ale nie świecił lewy wyświetlacz i kontrolki i przytrzymaj ten guzik aż usłyszysz gong.