Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: odczuwanie nierówności na kierownicy  (Przeczytany 917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Sopiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 339
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V
  • Miejscowość: Warszawa
odczuwanie nierówności na kierownicy
« dnia: Czerwiec 26, 2014, 23:27:00 »
Witam

zastanawiam się nad takim problemem a może to nawet nie problem tylko jestem przewrażliwiony i ten typ tak ma. Chodzi mianowicie o to iż w xsarze da się odczuć na kierownicy większośc nierówności na naszych, jakby nie było, wspaniałych drochach. Zwłaszcza zauważam to na jakiś tarkach czy groszku na drodze. Kierownica wtedy potrafi sama kręcić się w lewo i w prawo a wydaje mi się że tak być nie powinno w porównaniu do innych samochodów którymi jeździłem. Tak na prawde w zawieszenieu nie robiłem nic od 70tys które przejechałem oprócz 2x wymiany drążków stabilizatora ale je odrazu słychać poprzez głuche stuki w kabinie. Nie robiłem z powodu gdyż co zajade na warsztat (nie zawsze ten sam) to odpowiadają że zawieszenie jest sztywne i nic nie kwalifikuje się do wymiany.
Która część odpowiada za sztywność kierownicy na nierównościach, da się to jakoś zlokalizować?

Offline Marian Czapski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 353
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4, 1,6 eHDI, 2014; Subaru Forester 2014
  • Miejscowość: Warszawa
Re: odczuwanie nierówności na kierownicy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2014, 06:39:30 »
Zaletą Xsary jest raczej miękkość zawieszenia. Po co szukasz sztywności? Jeśli nie wykrywasz luzów to daj sobie spokój. A jeśli jeździsz po polnych drogach to raczej odpuść sobie ten pojazd. Spory wpływ na tzw jakość prowadzenia mają opony i ciśnienie powietrza w nich.