Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Citroen XM MK1- remont  (Przeczytany 55599 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Dominik Szychta

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: XM mk1 3.0 12v / Focus mk2
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #125 dnia: Listopad 30, 2016, 10:17:25 »
Cześć,


na Twoim blogu znalazłem taką instrukcję:
Aby zaprogramować kluczyk, należy wykonać następujące czynności:
Włożyć kluczyk do stacyjki, włączyć zapłon, ale nie uruchamiać silnika.
Przytrzymać przycisk na pilocie przez 10 sekund.
Wyciągnąć kluczyk ze stacyjki, zamknąć samochód przyciskiem na pilocie
Kluczyk powinien się prawidłowo zaprogramować.

Kupiłem swojego XMa bez kluczyka z pilotem do centralnego. Dokupiłem używanego pilota (wydaje się, że działa, dioda mruga po wciśnięciu) ale powyższa metoda nie działa. Jakieś sugestie co poszło nie tak? Co sprawdzić?


Offline Przemysław Wyderka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 472
  • Skąd: Siemianowice Śląskie
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD Aut. 92' + XM 2.9 Aut. 99' + XM 2.0i 92'; Były: BX 1.4 92'; XM 2.1TD Man. 91;
  • Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #126 dnia: Listopad 30, 2016, 11:04:55 »
Ja taką informację znalazłem gdzieś w sieci, ale najwidoczniej faktycznie, to nie działa. Kilku użytkowników już mi o tym pisało. Jak wróćę do domu, zdejmę artykuł z witryny.


PS. Może ktoś zna skuteczną metodę na dogranie pilota w przypadku XMa MK1 oraz MK2?

Offline Robert Mulewicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 784
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Nissan Terrano 3.0, C4 1,6HDI coupe Były:MG TF 1.8 16v ,XM V6 Zender,Saxo VTS, Renault Laguna GT 2.0 16v. CX25TRD Turbo II 1987 oraz wiele innych citroenów
  • Zainteresowania: szerokie
  • Miejscowość: Kraków
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #127 dnia: Listopad 30, 2016, 19:53:20 »
Nie ma takiej metody.W XM-ie nadajnik jest zaprogramowany razem z odbiornikiem.Trzeba kupić komplet.Kluczyk i odbiornik z jednego auta
2,5 td-najgorszy parch wśród XM-ów

Offline Sławomir Cabała

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 619
  • Skąd: Garwolin
  • Posiadany samochód: . .Czytaj podpis
  • Miejscowość: Garwolin
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 01, 2016, 05:20:47 »
Odpowiem tylko że powyższa metoda była zaprezentowana w programie 101 napraw i tyczyła się BMW tak się składa że ogladałem akurat program ;)

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

XM 91r 2.0 I LPG orga 5324 zmienił właściciela
XM 90r 3.0 V6 automat LPG orga 4903
XM 92r 2.1 turboD12 automat orga 5852

Offline Krzesimir Dębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 469
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen CX 25 TRD 2, XM 2.0 TCT
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 02, 2016, 00:12:33 »
Problem w tym, że czasem jeden z pilotów przestaje działać (z powodu nie używania przez lata i wyczerpanych baterii) i wtedy ta metoda działa. Ja tak miałem w jednym ze swoich XM-ów. Wystarczyło "przypisać " pilota i było OK. Oczywiście mówimy o pilotach radiowych. BTW, jak ktoś ma odbiornik i pilota nie od kompletu, to jestem w stanie zaprogramować pilota pod dany odbiornik.

Offline Przemysław Wyderka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 472
  • Skąd: Siemianowice Śląskie
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD Aut. 92' + XM 2.9 Aut. 99' + XM 2.0i 92'; Były: BX 1.4 92'; XM 2.1TD Man. 91;
  • Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 02, 2016, 18:13:36 »
Mi właśnie padł pilot na podczerwień i będę musiał coś szybko podziałać, bo jak mi zamarznie wkładka to będzie kiepsko...

Offline Dominik Szychta

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: XM mk1 3.0 12v / Focus mk2
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 07, 2016, 09:11:22 »
Problem w tym, że czasem jeden z pilotów przestaje działać (z powodu nie używania przez lata i wyczerpanych baterii) i wtedy ta metoda działa. Ja tak miałem w jednym ze swoich XM-ów. Wystarczyło "przypisać " pilota i było OK. Oczywiście mówimy o pilotach radiowych. BTW, jak ktoś ma odbiornik i pilota nie od kompletu, to jestem w stanie zaprogramować pilota pod dany odbiornik.


Hmm szkoda, że Lublin... W życiu tam nie byłem:P

Offline Michał Parzęcki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 189
  • Posiadany samochód: CITROËN XM 3.0 V6 1991 Exclusive
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #132 dnia: Luty 04, 2017, 13:01:02 »
Super temacik ;) Na pewno przydadzą się Twoje doświadczenia do moich zmagań z XM-ami.

Zauważyłem, że miałeś identyczną tapicerkę w tym szarym XM na początku tematu jak u mnie w V6 Exclusive. Tylko, że u mnie ktoś założył skóry a oryginalną tapicerkę dostałem z autem ale niestety jedynie siedziska tylnej kanapy, fotel pasażera i boczki - reszty brak. I wszystkie były podgrzewane.

A jak wyglądał VIN w tych MK1 ? U mnie w jednym XM-ie kompletnie zgnity i nabity zastępczy, w drugim jeszcze się trzyma. Zauważyłem, że producent sam zauważył błąd, bo MK2 mają już na fartuchu prawego błotnika nabity.

Offline Przemysław Wyderka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 472
  • Skąd: Siemianowice Śląskie
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD Aut. 92' + XM 2.9 Aut. 99' + XM 2.0i 92'; Były: BX 1.4 92'; XM 2.1TD Man. 91;
  • Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #133 dnia: Luty 04, 2017, 14:30:57 »
U mnie ta tapicerka jest niestety dosyć zniszczona, a szkoda :( Żeby ją odratować,  musiałbym dać do zrobienia podsufitkę, bo materiał odpada przy przedniej szybie i cała się odkleja ogólnie. Podłokietnik do zrobienia. fotel kierowcy też. Auto ma przejechane 300 tys, ale żadna tapicerka w moich XMach nie jest tak zajechana jak w szarym, mimo, że inne MK1 też mają ponad 200 na zegarze. W srebrnym MK1 i granatowym mam welur, który wygląda jak nowy...

Miałem 3 MK1. W dwóch z nich mam totalnie zardzewiały numer VIN i na najbliższy przegląd mam zamiar udać się na okręgówkę i popytać co panowie diagności myślą. Pewnie będzie trzeba zlecić nabicie nowego. Natomiast w tym szarym mam numer jak nowy, bo poprzedni właściciel zakleił go jakąś super mocną taśmą (ciężko było ją ruszyć) i chyba odklejał tylko w dniu przeglądu. Numer zachował się w prawie idealnym stanie. W MK2 już nie ma tego problemu.

Może wiesz jak wygląda procedura nabicia nowego numeru VIN?

Offline Michał Parzęcki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 189
  • Posiadany samochód: CITROËN XM 3.0 V6 1991 Exclusive
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 04, 2017, 16:18:54 »
To nie wyrzucaj tych foteli, bo może razem z moimi udałoby się dobry komplet złożyć ;) A wydaje mi się, że to są właśnie oryginalne od mojego, a tą skórę co mam obecnie ktoś zamontował i nie wiem czy nie wrócić do oryginału, bo skóra i tak zniszczona dosyć mocno a te nie są wcale takie złe. Te fotele po bokach mają alcantarę, która jest delikatniejsza od welurowych foteli. Co ciekawe powinna być wytrzymała, ale nie do końca tak jest. Mam jeszcze Puga 206 RC i tam też są fotele z alcantarą - najczęściej mocno zajechane :P
Podsufitka u mnie też się odkleiła przy przedniej szybie, ale nie ma jeszcze tragedii (musiałem go przykryć, żeby woda przez zimę nie zrobiła większych szkód, bo mam czarną podsufitkę z szyberdachem i własnie z szyberdachu trochę cieknie).

Co do VINu to nie wiem, bo już był nabity jak go kupiłem. I jest nabity zastępczy przynajmniej od 2003 roku, bo z tego roku mam dowód rejestracyjny, w którym ten VIN jest nabity. Czyli po około 12 latach oryginalny musiał być już nieczytelny. I jeszcze taki minus tego, że nie mogę sprawdzić historii samochodu, bo zastępczy VIN ma chyba 9 znaków, a na historiapojazdu.gov.pl chcą abym wpisał 17-znakowy. Jak by tego było mało na nowej tabliczce nabili rok produkcji 1992, gdzie po numerze ORGA wyszło, że to jest 1991.

Ostatnio kupiłem jeszcze jednego V6 z 1990 z trochę biedniejszym wypasem, który ma oryginalny VIN czytelny, ale nie mam dokumentów do niego, a jest naprawdę w dobrym stanie, jedynie od stania około 5 lat pokrył się mchem i uszczelki sparciały, natomiast silnik, skrzynia automatyczna i blacha są w bardzo dobrym stanie. Przebieg oryginalny około 200 tys. km. I zastanawiam się nad rejestracją jego na zabytek, bo wtedy można obejść brak dokumentów, ale to jeszcze do przemyślenia.

A jeszcze pytanie czy jesteś zarejestrowany w PZM, żeby mieć zniżki na OC ? Ja właśnie planuję się zarejestrować, bo normalnie to są jednak niemałe koszty a moje oba mają już ponad 25 lat, więc się łapią na te zniżki to wtedy jeszcze trzeciego mógłbym sobie dokupić, bo już nie byłoby to tak duże obciążenie finansowe :P Pozdrawiam.

Offline Przemysław Wyderka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 472
  • Skąd: Siemianowice Śląskie
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD Aut. 92' + XM 2.9 Aut. 99' + XM 2.0i 92'; Były: BX 1.4 92'; XM 2.1TD Man. 91;
  • Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #135 dnia: Luty 04, 2017, 16:33:46 »
Nie nie jestem zarejestrowany, ale zamierzam być :)
Mi się właśnie ta czarna podsufitka bardzo podoba, tylko te fotele... Jeszcze nie wiem co zrobię. Chciałbym tą ciemną podsufitkę razem z welurowymi fotelami. Po moim pierwszym XMie został mi komplet całej tapicerki welurowej, która ma znacznie ciemniejszy odcień niż np welur w moim obecnym 2.1td. Pewnie będę kombinował, żeby coś z tego złożyć. Tj ciemna podsufitka + welur z tamtego, ale jeszcze na 100% nic nie wiem. Tapicerka to dla mnie obecnie najmniejszy problem. Zanim doprowadzę auto do stanu, w którym będę montował fotele, kanapę itp minie jeszcze sporo czasu. Mam jeszcze mnóstwo pracy przed sobą, a niestety ostatnio mam trochę pod górkę jeśli chodzi o XMy, dlatego temat trochę ucichł. Z tym, że mam nadzieję -tymczasowo.

Offline Przemysław Wyderka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 472
  • Skąd: Siemianowice Śląskie
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD Aut. 92' + XM 2.9 Aut. 99' + XM 2.0i 92'; Były: BX 1.4 92'; XM 2.1TD Man. 91;
  • Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwiec 04, 2017, 15:15:42 »
Dla zainteresowanych info. Nie, brak działających zdjęć w tym temacie przez ostatni czas to nie śmierć projektu, tylko problem techniczny.
Już powinny wszystkie działać. Projekt ma na razie status "oczekuje". Muszę się uporać z innymi sprawami. których mi się trochę nazbierało, a doba ma tylko 24 godziny niestety :(

Także... stay tuned.

Offline Przemysław Wyderka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 472
  • Skąd: Siemianowice Śląskie
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD Aut. 92' + XM 2.9 Aut. 99' + XM 2.0i 92'; Były: BX 1.4 92'; XM 2.1TD Man. 91;
  • Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #137 dnia: Luty 07, 2018, 20:06:28 »
Przypominam się w 2018, gdyż XMy nadal żyją i czekają na lepsze czasy. Tak dokładnie, to ja czekam na wiosnę, tj cieplejsze dni i zaczynam w końcu coś działać :)

Udało mi się zdobyć nóweczki  8)
   

Offline Zbigniew Patelski

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: XM 2.1 TD 1995
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 07, 2018, 21:11:02 »
Udało mi się zdobyć nóweczki  8)
   

Skąd to wypadło?
ja: XM 2.1TD [XUD11ATE] BVA 95'
XM Break V6 24V [ES9J4] BVA 97' (trwa remont blach)
ojciec: XM V6 12V [ZPJ] BVM 96'

Offline Wojtek Sidor

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Skąd: Elbląg
  • Posiadany samochód: Była xantia,XM, jest BX 1.6 91r TOP,C6 2.7, c5 2.0 hdi
  • Zainteresowania: mechanika
  • Miejscowość: Elbląg
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 07, 2018, 21:13:24 »
Amortyzator schowka?

Offline Przemysław Wyderka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 472
  • Skąd: Siemianowice Śląskie
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD Aut. 92' + XM 2.9 Aut. 99' + XM 2.0i 92'; Były: BX 1.4 92'; XM 2.1TD Man. 91;
  • Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 07, 2018, 21:21:02 »

Skąd to wypadło?


W którymś klubie/grupie na Facebooku pewien gość ogłosił, że ma takie siłowniki. Moja reakcja była natychmiastowa i udało się. Z radości trzymam je w szafie, w domu, zamiast w nieogrzewanym garażu :D


Amortyzator schowka?
...  :D

Offline Wojtek Sidor

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Skąd: Elbląg
  • Posiadany samochód: Była xantia,XM, jest BX 1.6 91r TOP,C6 2.7, c5 2.0 hdi
  • Zainteresowania: mechanika
  • Miejscowość: Elbląg
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 08, 2018, 09:04:03 »
Dobra przecież to siłowniko na przód. Zdjęcie zrobione tak ze ciezko określić skalę:p

Offline Przemysław Wyderka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 472
  • Skąd: Siemianowice Śląskie
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD Aut. 92' + XM 2.9 Aut. 99' + XM 2.0i 92'; Były: BX 1.4 92'; XM 2.1TD Man. 91;
  • Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 08, 2018, 09:05:40 »
Tak na przód. Ja myślałem, że sobie żartujesz hehe :D

Offline Zbigniew Patelski

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: XM 2.1 TD 1995
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 08, 2018, 20:46:06 »
Zakładasz, czy trzymasz?
ja: XM 2.1TD [XUD11ATE] BVA 95'
XM Break V6 24V [ES9J4] BVA 97' (trwa remont blach)
ojciec: XM V6 12V [ZPJ] BVM 96'

Offline Przemysław Wyderka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 472
  • Skąd: Siemianowice Śląskie
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD Aut. 92' + XM 2.9 Aut. 99' + XM 2.0i 92'; Były: BX 1.4 92'; XM 2.1TD Man. 91;
  • Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 08, 2018, 21:08:12 »
Docelowo mają trafić do XMa, którego remontuję. Jednak nie wiem jeszcze czy od razu, czy dopiero jak padną te używane, które mam. Sprzedawać na pewno nie zamierzam ;)

Offline Zbigniew Patelski

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: XM 2.1 TD 1995
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 08, 2018, 22:30:13 »
Pytam z ciekawości czy masz tak jak ja, że mi szkoda zakładać nowych części, które z trudem upolowałem.
ja: XM 2.1TD [XUD11ATE] BVA 95'
XM Break V6 24V [ES9J4] BVA 97' (trwa remont blach)
ojciec: XM V6 12V [ZPJ] BVM 96'

Offline Przemysław Wyderka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 472
  • Skąd: Siemianowice Śląskie
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD Aut. 92' + XM 2.9 Aut. 99' + XM 2.0i 92'; Były: BX 1.4 92'; XM 2.1TD Man. 91;
  • Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 08, 2018, 22:37:36 »
Mam dokładnie tak samo. Z jednej strony chciałbym je jak najszybciej założyć i zobaczyć jak to będzie pracować, a z drugiej... Przydałby się jeszcze jeden komplet "na zapas", wtedy nie było by tak szkoda założyć tego pierwszego hehe :).

PS. Nie bez powodu trzymam je głęboko w szafie w domu, a nie w nieogrzewanym garażu. Szkoda, żeby tak na mrozie leżały... :D

Jeszcze jakby tak dorwać nowe na tył + zawór hamulcowy...

Offline Dominik Szychta

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: XM mk1 3.0 12v / Focus mk2
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 09, 2018, 16:42:34 »
Podaj mi proszę na PW adres Twojej szafy.

Offline Wojciech Gliniak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 270
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: CX 25 GTI '86, CX 25 GTI '88, BX 19 TZD, XANTIA Turbo C. T., Berlingo
  • Zainteresowania: turystyka
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #148 dnia: Luty 09, 2018, 19:18:03 »
A myślałem że tylko ja mam tę przypadłość że cudem zdobyte nowe części trzymam na zapas. Nazbierało się tego trochę, ale ruszyć żal... Pozdrawiam. Wojtek

Offline Przemysław Wyderka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 472
  • Skąd: Siemianowice Śląskie
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD Aut. 92' + XM 2.9 Aut. 99' + XM 2.0i 92'; Były: BX 1.4 92'; XM 2.1TD Man. 91;
  • Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Odp: Citroen XM MK1- remont
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 09, 2018, 19:44:13 »
Podaj mi proszę na PW adres Twojej szafy.

Haha, co to, to nie! :D

Cieplej się na serduchu robi, gdy człowiek się dowiaduje, że nie jest sam w tym szaleństwie Citroenowym :)