Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Deska z Xsary 2 do Xsary 1  (Przeczytany 3158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michal Lesicki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: Xsara
Deska z Xsary 2 do Xsary 1
« dnia: Listopad 07, 2014, 22:49:16 »
Z racji iz przelaczniki szyb elektrycznych w Xsarze 1 zrobione sa bardzo felernie i wylamuja sie mam w planie zalozyc kompletna deske od Xsary 2.
Z tego co udalo juz mi sie sprawdzic to bedzie problem z rozkladem kabli w owych przyciskach gdyz po podlaczeniu tych nowszych szyby nie dzialaja. Czy ktos ma rozpiske pinow w przelacznikach aby pozamieniac kable na wlasciwy dzialajacy uklad ?

Offline Igor Rapczewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.6
Re: Deska z Xsary 2 do Xsary 1
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2015, 21:02:37 »
Też byłbym ciekaw odpowiedzi na to pytanie. Są jakieś inne problemy przy zmianie deski?

Offline Jarosław Piecha

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Posiadany samochód: C3 III 1.4 8v Vitamin 2012, Xsara II 2.0 HDI 2002
Odp: Deska z Xsary 2 do Xsary 1
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2016, 21:31:54 »
Zrobiłem to u siebie - absolutnie no problem :-)
Problemy/różnice:
- w lewej części maskownica regulacji  świateł i lusterek w X2 jest zintegrowana więc nie da się wkręcić dwóch wkrętów, które są w X1 pod demontowalną zaślepką tych elementów,
- regulacja lusterek elektrycznych - wycięcie na "dziubek" pozycjonujący jest u góry - trzeba wypiłować na dole żeby kierunki regulacji się zgadzały,
- konieczna wymiana przycisku świateł awaryjnych - we wtyczce trzeba przełożyć dwa piny żeby działało (podświetlenie i masę jeżeli dobrze pamiętam),
- czujnik temperatury wnętrza (ten z wiatraczkiem) przechodzi z prawej na lewą i trzeba wypiłować jedno z mocowań starej deski (można zostawic kawałek plastiku i zamontować czujnik trytytką,
- kable do sterowania szybami są wystarczająco długie ale trzeba je solidnie "wyplątać" i przeciągnąć na dół,
- konieczna przeróbka przy wtyczkach sterowania szybami: trzeba przeciąć przewód od oświetlenia i na styk we wtyczce podac masę - foto poniżej,
- bardzo trudno dostać zaślepkę/ramkę wokół radia/wyświetlacza - u mnie jej brak,

Tak to wygląda w trakcie:
http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=55848.0;attach=104570;image

A tak po zakończeniu: