Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: poziom oleju  (Przeczytany 2657 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Bieniek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 66
  • Skąd: Witnica Chojeńska
  • Posiadany samochód: citroen xsara
  • Miejscowość: Witnica Chojeńska
poziom oleju
« dnia: Listopad 15, 2014, 21:28:58 »
Mam pytanie dotyczące poziomu oleju w silniku.Jaki powinien być poziom oleju na bagnecie citroen xsara Picasso 1.6hdi,byłem na kontroli w serwisie przed zimą i dolali mi oleju tak ze prawie caly bagnet jest w oleju brakuje do max może 0,5cm i stwierdzili mi ze to jest ok.Potym dopełnieniu przecieka mi uszczelniacz przy wtrysku,ale przed tym miałwm na połowie bagnetu olej i było ok.Teraz niema winnego i za naprewe musze zapłacić,ale sam to zrobie.Może ktoś podpowiedzieć co z taką sprawą mogę sam zrobić,chociaż teraz im nie udowodnię jak było przed dolewka.Mówiłem ze to za dużo a oni że ok,może trochę spuszczę oleju żeby było napołowie?

Offline Arkadiusz Chyżyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 89
  • Skąd: Płock
  • Posiadany samochód: Citroën Xsara Picasso 1,6HDI 90KM 2006 r.
  • Zainteresowania: Miłośnik autobusów
  • Miejscowość: Płock
Re: poziom oleju
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2014, 04:33:34 »
Olej zawsze powinien być na poziomie pomiędzy min a max. Najlepiej pośrodku. Teoretycznie ciut większy poziom (ale poniżej max) nie powinien wpływać na jakieś wycieki z uszczelniaczy. Chyba, że masz niewymiarowy bagnet i źle Ci wskazuje poziom oleju.
Memory, find... Siara. I wszystko jasne! :evil:

Offline Piotr Bieniek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 66
  • Skąd: Witnica Chojeńska
  • Posiadany samochód: citroen xsara
  • Miejscowość: Witnica Chojeńska
Re: poziom oleju
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2014, 12:34:33 »
Nie bagnet jest orginalny jaki powinien być,tylko przed tym dolaniem miałem zawsze po srodku stan a oni jak mi dolali to poziom wynosi 0.5cm poniżej max czyli za dużo a oni stwierdzają ze jest ok.I od tego momentu zaczelo lac się spod wtrysku.

Offline Marcin Janczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 492
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi, Renault Megane Grandcoupe 1.6 sce
  • Miejscowość: Warszawa
Re: poziom oleju
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2014, 22:10:26 »
Różnica między min i max w tym silniku to bodajże litra albo 1.5 litra - nie pamiętam już. Nigdy, ale to przenigdy nie powinno być za dużo. No i wcale ... :) Nie przejmuj się taką pierdołą. Jest olej - to dobrze. Gorzej będzie jak zacznie ci "brać".

Offline Krzysztof Tomala

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 73
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
Re: poziom oleju
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2014, 21:59:28 »
Cytuj

oni jak mi dolali to poziom wynosi 0.5cm poniżej max czyli za dużo a oni stwierdzają ze jest ok.I od tego momentu zaczelo lac się spod wtrysku.


Nie za dużo. Poziom oleju dla poprawnej pracy silnika ma być MIĘDZY MAX i MIN.
Pozdrawiam