Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Termostat  (Przeczytany 5874 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Gąbka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 547
  • Skąd: Odolanów
  • Posiadany samochód: Peugeot 307, wcześniej Xsara II 1,4SX 2000r, Saxo 1,1i 5d 1997r i AX 1,0 TGE 5d 1991r
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Odolanów
Re: Termostat
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 09, 2014, 17:56:05 »
Po przejechaniu 12 km zatrzymałem się i zrobiłem fotkę zanim wjechałem do garażu. Chociaż dzisiaj jak było około +8degC to też nie dochodził do 90 degC w trasie. Dopiero w korku przekraczało 90 degC. Jak ciągnąłem w poniedziałek przyczepkę to oczywiście przeszło 90 i chodził wentylator. Uszczelkę pod głowicą robiłem w 2011r kompleksowo.

Offline Tomasz Gąbka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 547
  • Skąd: Odolanów
  • Posiadany samochód: Peugeot 307, wcześniej Xsara II 1,4SX 2000r, Saxo 1,1i 5d 1997r i AX 1,0 TGE 5d 1991r
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Odolanów
Re: Termostat
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 17, 2014, 21:41:38 »
Wyjąłem stary termostat i okazało się że w starym pękła uszczelka i był nieszczelny wewnętrznie co widać na pierwszej fotce w kółku. Przy wyjmowaniu rozpadł się na 2 części króciec osobno i sam termostat osobno. Nowy termostat kupiłem według katalogu i był złączony z króćcem. Po wymianie silnik znacznie szybciej się nagrzewa, co widać jak jeżdżę na krótkich odcinkach.

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Re: Termostat
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 13, 2014, 22:14:06 »
W związku z tym że znowu zrobiło się zimno pytanie do posiadaczy HDI czy powinienem wymienić termostat? zdjęcie zrobione podczas trasy przy temperaturze zew. ok 12 stopni C im zimniej tym wskazówka bliżej kreseczki 75 stopni C, lecz nigdy podczas jazdy nie spada poniżej, niezależnie od temperatury zewniętrznej.

Offline Wiesław Graban

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Zarośle Cienkie k/Torunia
  • Posiadany samochód: Był Citroen Xsara II Break 2.0 HDI 109KM automat z 2004: jest Smart Fortwo 0,8 cdi z 2000 który miał 41KM a teraz ma 59KM
  • Miejscowość: Zarośle Cienkie k/Torunia
Re: Termostat
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 13, 2014, 22:57:08 »
Od 6 lat, od chwili zakupu auta mam tak samo. Ten typ tak ma - niestety.
Jednak wyposażenie auta w podgrzewacz płynu w obwodzie nagrzewnicy daje ciepełko prawie zaraz po odpaleniu auta i wyjechaniu z garażu.
Zużycie paliwa też nie uważam za zwiększone. Mam auto ze skrzynią automatyczną i w trasie średnie spalanie schodzi poniżej 5l/100km.
Spalanie Smart Fortwo 450 cdi 59KM

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Re: Termostat
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 14, 2014, 00:21:58 »
To prawda przy 8 stopniach C po 2-3 km sprawnej jazdy miejskiej zaczyna lecieć ciepłe powietrze. a spalanie w zimie w cyklu miejskim wzrasta o około litr, przy silnych mrozach i trzymaniu auta na zewnątrz o półtora. W trasie myślę że w granicach pół litra maksymalnie

Offline Kamil Zientek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Skąd: OPO
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.4 2003
  • Miejscowość: OPO
Re: Termostat
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 15, 2014, 00:30:12 »
U mnie przy 1.4 jest to samo - wkurzało mnie to, dlatego postanowiłem wymienić czujnik temperatury (zielony przy termostacie), ale to nic nie dało, za to wymiana płynu chłodniczego spowodowała, że szybciej załącza się wentylator, choć to przypadkiem może być złudne wrażenie ;)