Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: paliwo  (Przeczytany 1086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur Kołodziej

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Kostomłoty
  • Posiadany samochód: Xantia 2.0 HDI kombi 109 KM
  • Miejscowość: Kostomłoty
paliwo
« dnia: Listopad 12, 2014, 22:04:05 »
Witam, to znów ja
Mam pytanko przed zimą : czy warto/można stosować dodatki/uszlachetniacze do paliwa?
I przy okazji - co powoduje zaślepienie zaworu EGR? Czy jest to bezpieczne dla funkcjonowania silnika i czy można to zrobić w warunkach domowych (w jaki sposób)?
Dziękuję i pozdrawiam. ;)

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Re: paliwo
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2014, 21:57:41 »
Cytuj

Artur Kołodziej napisał:
Witam, to znów ja
Mam pytanko przed zimą : czy warto/można stosować dodatki/uszlachetniacze do paliwa?


Ja nie stosuje żadnych dodatków, ale myślę że dolanie raz na jakiś czas pewnie nie zaszkodzi.

Cytuj

I przy okazji - co powoduje zaślepienie zaworu EGR? Czy jest to bezpieczne dla funkcjonowania silnika i czy można to zrobić w warunkach domowych (w jaki sposób)?
Dziękuję i pozdrawiam. ;)


Zaślepienie EGRa powoduje zablokowanie przepływu spalin do komory spalania w celu "dopalenia" ich. Niby ma to za zadanie zmniejszenie emisji zanieczyszczeń. Ponoć zaślepienie zaworu EGR dodaje kilka koni więcej - czy to prawda, nie wiem, nie zaślepiałem.

Właściwie coś się dzieje że chcesz go zaślepić?

Offline Krzysztof Olczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Posiadany samochód: BMW 316Ti
Re: paliwo
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2014, 19:19:24 »
Jak masz sprawny egr to nic z nim nie rób, jak zaślepisz silnik odczuwalnie dłużej się nagrzewa. Ja żadnych dodatków nie stosowałem nigdy. Starałem się lać dobrej jakości paliwo i mieć go trochę więcej niż 10 litrów w zbiorniku
N46B18A