Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Lepszy licznik, central zamek oraz wspomaganie kierownicy  (Przeczytany 2949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Edward Oczkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Citroen ZX reflex / Luaz 969M
  • Zainteresowania: Samochody, Paintball, Militaria
  • Miejscowość: Kielce
Lepszy licznik, central zamek oraz wspomaganie kierownicy
« dnia: Grudzień 27, 2014, 23:21:17 »
Jak w temacie, mam pytanie, czy jest możliwość zamontowania zegarów z obrotomierzem do zx'a? Mam wersję 1.4 reflex i w miejscu gdzie powinien być obrotomierz mam głupi zegar analogowy...
Chcę to zmienić tylko jak? Co bym musiał zrobić? Fotki krok po kroku miło widziane, oczywiście w tych zegarach z obrotomierzem jest inaczej wskaźnik paliwa czy temperatury i nie wiem ogólnie jak to zrobić...

Następnym wątkiem jest central zamek, jak zamontować i do tego dorobić autoalarm i ryglowanie drzwi z pilota.

I ostatnimmm wątkiem jest chyba rzecz najtrudniejsza czyli wspomaganie, dużo jeżdżę po mieście i mam dość tego siłowania się z kierownicą.

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam! :)

Ps: wątki były wcześniej poruszane ale nie mogę ich przeczytać, prawdopodobnie wygasły, stąd pytam ponownie :)

Offline Przemek Kamiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 530
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 3.0 V6 Break, C4 1.2 130 KM, ZX 2.0 16V
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: Lepszy licznik, central zamek oraz wspomaganie kierownicy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2015, 11:26:55 »
Nie wiem jak jest w ZX, ale całkiem możliwe, że wystarczy kupić zegary z obrotomierzem i założyć. Z 10 lat temu kolega wymieniał tak zegary w starej Mazdzie 323 BG, wystarczyło podpiąć zegary z obrotomierzem i wszystko działało jak należy.

Co do centralnego zamka, to trzeba kupić uniwersalne siłowniki, centralkę i piloty, i założyć. Dobry elektryk to ogarnie. Autoalarm chyba nie jest konieczny, ale też nie jest problemem jego założenie razem z centralnym.

Co do wspomagania, to nie wiem czy się to będzie opłacało, może byc sporo różnic w układzie kierowniczym.
Citroën C5 3.0 V6 Break manual
Citroën ZX 2.0 16V Fotki
Citroën C4 1.2 130 KM
Citroën Xsara 1.6 Prestige 599294 km i... odeszła :(
Peugeot 307 SW 1.6

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Lepszy licznik, central zamek oraz wspomaganie kierownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2015, 15:33:44 »
Wątki nie tyle wygasły co starsze są chowane. Użyj wyszukiwarki ze wskazaniem konkretnego działu/poddziału, i zaznacz żeby szukało wszystkie wątki (domyślnie jest 100ostatnich dni, podobnie wyświetlanie). Tak się składa że sporo użytecznych tematów było poruszanych dawno temu, w czasach 'świetności' ZXa ;-0
W skrócie:
zegary - nie wystarczy przełożyć, będzie brakowac cześci instalacji, w szczególności nie ma informacji dla obrotomierza (trzeba do cewki sie doczepic itp). Wskazniki inne trzeba sobie odszukać we wiązce (może zadziałąją od razu, ale może być tak że nie masz wszystkich czujników.
centralny i alarm - dowolny z rynku, praktycznie niezalezna instalacja, nie masz kabli do instalacji fabrycznej, i nie warto kombinowac. Fabrycznie byly piloty IR, mozna za nieduże pieniądze cos współczesnego znaleść.
Montaż wspomagania to rzeźba której nie warto w ogóle zaczynać.
Tak naprawde jeśli aż tyle rzeczy Ci brakuje to najzwyczajniej poszukaj lepszej wersji (Avantage i wyżej). Ewentualnie jeśli bardzo kochasz swoją sztukę to szukaj dawcy, ale wg mnie nie warto.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Edward Oczkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Citroen ZX reflex / Luaz 969M
  • Zainteresowania: Samochody, Paintball, Militaria
  • Miejscowość: Kielce
Re: Lepszy licznik, central zamek oraz wspomaganie kierownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2015, 21:37:03 »
Dziękuję za odpowiedzi :)
Pozdrawiam!