Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkII] Czujnik ABS/ESP  (Przeczytany 1905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jan Gajos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 205
  • Posiadany samochód: C5 MkII | C3 MkI
[MkII] Czujnik ABS/ESP
« dnia: Styczeń 14, 2015, 19:16:36 »
Koledzy, proszę o pomoc.

Pojawił mi się błąd czujnika ABS/ESP przedniego prawego koła. Lexia wyrzuca błąd (dokładnie nie zapisałem): "Zestyknięcie, zwarcie do plusa, zwarcie do masy". Po zdjęciu koła okazało się, że mam przerwany jeden z kabli. W środku niego idą dwa cieńsze brązowy i zielony. Polutowałem, ale nadal mam błąd jak miałem. Różnica jest tylko taka w błędzie, że wcześniej było zwarcie do plusa albo zwarcie do masy. A teraz jest bez słowa "albo". I chyba wcześniej nie było, że "zestyknięcie". Poradźcie, co robić.

Czujnik do wymiany?
Jakiej firmy kupić? ATE czy NTY? Ma ktoś jakiś opis wymiany czujnika?

Offline Paweł Malinowski

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 2 255
  • Skąd: Ełk
  • Posiadany samochód: Same Peugeoty
  • Zainteresowania: SPORT MECHANIKA ŻEGLARSTWO
  • Miejscowość: Ełk
Re: [MkII] Czujnik ABS/ESP
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2015, 20:33:21 »
Wymiana jest bardzo prosta. Odkręcasz śrubę mocującą czujnik do piasty i próbujesz wyciągnąć. Zdarza się często, że czujnik jest zapieczony i bez zniszczenia nie da się go wyjąć. Z drugiej strony przewodu masz kość którą musisz rozpiąć i po sprawie.

Jeśli nie jesteś pewny diagnozy a czujniki nie są zapieczone (da się w miarę łatwo je wyjąć) to zamień je lewy na prawy i zobacz czy błąd pojawia się z drugiej strony  - roboty stosunkowo mało a pewność będziesz miał
Nasze Cytyny :
Mój Zx v6, był i nie ma....

Obecnie Peugeot 308 oraz 407 coupe v6

Offline Jan Gajos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 205
  • Posiadany samochód: C5 MkII | C3 MkI
Re: [MkII] Czujnik ABS/ESP
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2015, 22:16:40 »
Dzięki kolego. Zobaczę na dniach, jak piszesz.

Offline Sławek Szatanek

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 176
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: AUDI Q3 (2016r) 2.0 TDi 150 KM S-Line automat Citroen C5 II 2.0 HDI MR'05 [ RT3 PL ]
  • Miejscowość: Legnica
Re: [MkII] Czujnik ABS/ESP
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2015, 21:11:57 »
Witam  :devil: jeżeli przewody dobrze polutowane , to moim zdaniem odkręć czujnik , przemyj WD-40 ( nie jest to reklama płynu ) zamontuj z powrotem ( tylko dobrze zamontuj - na czujniku jest mała wypustka a w piaście wgłębienie - razem mają być spasowane ) i przekręć kilka razy kołem nim czujnik załapie . Odpal auto i zobacz czy dalej Masz awarię ABS .
Ja źle zamontowałem czujnik , do tego upaprałem w smarze ( robiłem półosie ) założyłem koło , jazda i błąd ABS . Znowu auto do góry , czyszczenie i posłuchałem rady kolegi , że trzeba kołem kilka razy obrócić - jak ręką odjął . Czujnik działa - ABS też  :devil:
diablo2 dla kolegów diabeł  :evil: