Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara II -1.6 16V - zakup  (Przeczytany 3406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andrzej Waśniowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Skąd: Bochnia
  • Posiadany samochód: ZX 1.4i 1994r+LPG, XSARA (N1) 1.6 8V 2000r
  • Miejscowość: Bochnia
Xsara II -1.6 16V - zakup
« dnia: Styczeń 18, 2015, 13:19:07 »
Witam
Niestety mój ZX przeżył już swoje wiec szukam autka tak max do 10 tyś. W 99 % jestem przekonany na Xsarę II - 5 drzwi, hatchback -  raczej z silnikiem 1.6 16V (w perspektywie założenie gazu) - ewentualnie 2.0 HDI. Obejrzałem kilka - niestety opis z ogłoszenia a stan faktyczny to dwie różne bajki...
Znalazłem takie ogłoszenie:

http://otomoto.pl/citroen-xsara-exclusive-salon-polska-bezwypadkowy-C35694679.html

Niestety do Konina mam prawie 400 km więc mam kilka pytań:
- czy ktoś zna ten komis
- co sądzicie o przebiegu i o cenie autka (czy z takim przebiegiem i wyposażeniem jest warte tej ceny)
- jaka jest żywotność tego silnika - mam zamiar pojeździć 6-7 lat (średni robię 17- 18 tyś rocznie-więc wychodzi ok 130 tyś )
i PROŚBĘ
 czy ktoś jest w stanie zerknąć na to autko - gdybym się wybierał obejrzeć autko będzie okazja podziękować.
Pozdrawiam

Offline Wiesław Graban

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Zarośle Cienkie k/Torunia
  • Posiadany samochód: Był Citroen Xsara II Break 2.0 HDI 109KM automat z 2004: jest Smart Fortwo 0,8 cdi z 2000 który miał 41KM a teraz ma 59KM
  • Miejscowość: Zarośle Cienkie k/Torunia
Re: Xsara II -1.6 16V - zakup
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2015, 11:07:54 »
Niektórzy rejon Wielkopolski nazywają zagłębiem metaloplastyki, dlaczego ? wole nie wiedzieć.

Mam Xsarę II kombi 2.0 HDI 109KM w automacie, końcówka 2004 roku, najbogatsza wersja exclusive z kurtynami bocznymi i spryskiwaczami reflektorów. Mam ją od 2008 roku, sam ją sprowadzałem z Niemiec.
Najprawdopodobniej na dniach auto będzie szło do sprzedaży - ale to zależy od mojej lepszej połowy która nim jeździ od 2009 roku (ja jeździłem przez rok).  
Gdybyś jednak zmienił zdanie z coupe na kombi to pisz na priv.
Spalanie Smart Fortwo 450 cdi 59KM

Offline Andrzej Linda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 52
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 2003 1.6 16V VTR Exclusive
  • Zainteresowania: tenis
  • Miejscowość: Toruń
Re: Xsara II -1.6 16V - zakup
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2015, 18:32:35 »
Żywotnością silnika się nie przejmuj, raczej czymś innym - żywotnością belki oraz elektroniką. Moja złota X2 1.6 VTR Exclusive 2003 ma 221 tys., z czego ja przez 3 lata zrobiłem 34 tys. km. Z tej perspektywy mogę powiedzieć, że - odpowiednio utrzymany - silnik 1.6 16V jest naprawdę mocną stroną tego samochodu. Psują się elektroniczne drobiazgi, które może i są upierdliwe, ale mało kosztowne w naprawie.
p.s. w moim odczuciu cena chyba jednak trochę za wysoka. W każdym razie ja chciałbym tyle dostać za swoją, którą najpewniej w tym roku będę sprzedawał :-)

Offline Andrzej Waśniowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Skąd: Bochnia
  • Posiadany samochód: ZX 1.4i 1994r+LPG, XSARA (N1) 1.6 8V 2000r
  • Miejscowość: Bochnia
Re: Xsara II -1.6 16V - zakup
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2015, 19:50:32 »
Cytuj

Wiesław Graban napisał:
Niektórzy rejon Wielkopolski nazywają zagłębiem metaloplastyki, dlaczego ? wole nie wiedzieć.

Mam Xsarę II kombi 2.0 HDI 109KM w automacie, końcówka 2004 roku, najbogatsza wersja exclusive z kurtynami bocznymi i spryskiwaczami reflektorów. Mam ją od 2008 roku, sam ją sprowadzałem z Niemiec.
Najprawdopodobniej na dniach auto będzie szło do sprzedaży - ale to zależy od mojej lepszej połowy która nim jeździ od 2009 roku (ja jeździłem przez rok).  
Gdybyś jednak zmienił zdanie z coupe na kombi to pisz na priv.



Wielkopolska ma marną opinię w temacie komisów dlatego też pytałem czy ktoś zna tego sprzedawcę. Oferta mnie zainteresowała bo autko jest z Polski i serwisowane w ASO więc jest duże prawdopodobieństwo że licznik nie jest kręcony i będzie go można zweryfikować. Te które oglądałem ściągane głównie z Niemiec to na moje oko liczniki cofnięte były o co najmniej 100 tyś albo "bezwypadkowe" po przejściach...

Niestety kombi odpada - nie zamknę drzwi garażowych... kilka cm więcej a jednak robi różnice :-) ale dzięki za oferte



Cytuj

Andrzej Linda napisał:
Żywotnością silnika się nie przejmuj, raczej czymś innym - żywotnością belki oraz elektroniką. Moja złota X2 1.6 VTR Exclusive 2003 ma 221 tys., z czego ja przez 3 lata zrobiłem 34 tys. km. Z tej perspektywy mogę powiedzieć, że - odpowiednio utrzymany - silnik 1.6 16V jest naprawdę mocną stroną tego samochodu. Psują się elektroniczne drobiazgi, które może i są upierdliwe, ale mało kosztowne w naprawie.
p.s. w moim odczuciu cena chyba jednak trochę za wysoka. W każdym razie ja chciałbym tyle dostać za swoją, którą najpewniej w tym roku będę sprzedawał



belka no cóż - mam tego świadomość, w ZX-ie regenerowali mi w Antałex-ie jakieś 5 lat temu, zrobione prawie 80 tyś i jak na razie nic się nie dzieje więc chyba jeszcze wytrzyma zanim coś zakupię. Tak jak piszesz: elektronika dość kapryśna ale w miarę tania w naprawie - dużo można zrobić samemu i jak gdzieś wyczytałem na forum znika większość problemów po: wyczyszczeniu, zregenerowaniu, polutowaniu itp :-)


Może ktoś będzie miał możliwość obejrzenia i napisze czy warto jechać i sprawdzić :),
albo wie czy gdzieś nie stoi taka godna uwagi Xsara do sprzedania

Offline Andrzej Waśniowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Skąd: Bochnia
  • Posiadany samochód: ZX 1.4i 1994r+LPG, XSARA (N1) 1.6 8V 2000r
  • Miejscowość: Bochnia
Re: Xsara II -1.6 16V - zakup
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2015, 13:36:19 »
Temat zamknięty
Trafiła się w miarę zadbana więc zakupiłem Xsarę N1 1.6 z 2000 roku.
Pozdrawiam