Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: żaróweczka w przycisku do opuszczania szyb  (Przeczytany 2327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz Stępień

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Skąd: Żory
  • Posiadany samochód: citroen xsara1,2000r 1.8i exclusiv
  • Zainteresowania: mechanika pojazdowa,wędkarstwo ekstremalne,połów największych drapierzników
  • Miejscowość: Żory
żaróweczka w przycisku do opuszczania szyb
« dnia: Marzec 03, 2015, 15:07:04 »
Witam,czy ktoś z was wie jakiej mocy jest żaróweczka w przycisku do opuszczania szyby kierowcy,jest to ten dwu stopniowy przycisk do opuszczania,żaróweczka niestety spalona a nic nie da się odczytać,nie jest to dioda tylko malutka żaróweczka.
maniek ;-)

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 214
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Re: żaróweczka w przycisku do opuszczania szyb
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2015, 18:43:50 »
Jeśli to żarówka to jest to 1.2W 12V "z długimi wąsami".
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91

Offline Mariusz Stępień

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Skąd: Żory
  • Posiadany samochód: citroen xsara1,2000r 1.8i exclusiv
  • Zainteresowania: mechanika pojazdowa,wędkarstwo ekstremalne,połów największych drapierzników
  • Miejscowość: Żory
Re: żaróweczka w przycisku do opuszczania szyb
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2015, 19:09:02 »
No i super,dzięki za szybką odpowiedź,niby detal w aucie a jednak dokucza mi coś co nie działa,heehhe
sama żaróweczka taniocha,1,50zł,ale wymiana dość skomplikowana jak na moje łapy płytkarza,ale dałem rade i znów świeci.
maniek ;-)

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Re: żaróweczka w przycisku do opuszczania szyb
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2015, 20:11:36 »
Pytanie z innej beczki - czy dwustopniowe sterowanie szybą kierowcy odbywa się w samym przycisku (ma on jakiś mini moduł do tego czy co) czy jest on tylko przyciskiem, a sterowanie opuszczaniem szyby do końca i po trochu odbywa się poza przyciskiem?

Już mówię o co mi chodzi - co by było gdybym zastosował taki dwustopniowy przycisk dla szyby pasażera? >:)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Re: żaróweczka w przycisku do opuszczania szyb
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2015, 21:08:43 »
Przycisk kierowcy różni się od przycisku pasażera. Ma też inną kostkę z tego co pamiętam, bo kiedyś jak rozbierałem konsole środkową to wyjąłem obydwa przełączniki i się różniły, bo sam miałem w planach żeby podmienić i mieć szybę pasażera na automatyce.
W ogóle to nie wiem kto i po co zrobił szybę pasażera bez automatu jak to jest w stronie kierowcy. Tylko trzeba trzymać przycisk tym bardziej że przyciski są w konsoli środkowej a pasażera bardziej z prawej strony.

Offline Tomasz Gąbka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 547
  • Skąd: Odolanów
  • Posiadany samochód: Peugeot 307, wcześniej Xsara II 1,4SX 2000r, Saxo 1,1i 5d 1997r i AX 1,0 TGE 5d 1991r
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Odolanów
Re: żaróweczka w przycisku do opuszczania szyb
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2015, 16:48:38 »
A jak w Xsarze II są takie same przyciski bez automatu dla kierowcy i pasażera to idzie zamienić na automat choćby przycisk kierowcy? Czy trzeba robić jakieś zmiany.

Offline Mariusz Stępień

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Skąd: Żory
  • Posiadany samochód: citroen xsara1,2000r 1.8i exclusiv
  • Zainteresowania: mechanika pojazdowa,wędkarstwo ekstremalne,połów największych drapierzników
  • Miejscowość: Żory
Re: żaróweczka w przycisku do opuszczania szyb
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 12, 2015, 22:34:03 »
już wam panowie opisuję,przycisk z automatem jest dosyć skomplikowany,po zdjęciu przycisku ukazuje nam się płytka,u góry jest jeden styk do podnoszenia szyby,do opuszczania są  dwa styki ,i na samym przycisku jest taki mały podłużny plastik na zawiasie co jak mocniej się przyciśnie to oba styki wciska i wtedy szyba automatycznie jedzie w dół,cała płytka ze stykami jest przylutowana na 5 nóżek,po rozlutowaniu tego  odessaniu cyny i zdjęciu płytki ze stykami pod spodem jest następna płytka,dalej nie zaglądałem bo bym tego nie poskładał hehehe.sprawa druga to cały knif automatu jest wbudowany w przycisku,po przełożeniu go na wtyczkę pasażera szyba również działa w automacie,więc nie trzeba nic przerabiać i kombinować,sprawdzone u mnie i działa.
maniek ;-)