Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Rozrusznik kręci nie łapie bendix  (Przeczytany 3762 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Walkiewicz Józef

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Skarżysko-Kamienna
  • Posiadany samochód: Był ZX 1,4i 1996r. Jest XSARA II 1,6 16v 2004r
  • Zainteresowania: Zegarmistrzostwo, modelarstwo, mechanika
  • Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Rozrusznik kręci nie łapie bendix
« dnia: Marzec 10, 2015, 12:04:34 »
Problem jak w temacie. Sprawdziłem rozrusznik wygląda jak nówka, wyczyszczony i przesmarowany, sprawdziłem stacyjkę jest ok brak popalonych styków wszystko łączy. Czasami rozrusznik łapie i wtedy odpala. Pytanie mam o ten cienki kabelek, który idzie do elektromagnesu gdzie on idzie bo do stacyjki dochodzą kable takie grube, a on jest cienki. Czy czasami nie dochodzi do jakiegoś przekaźnika?.

Offline Filip Walkowiak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 144
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: 91' BX 1.4, 03' Saxo 1.1i, 05' C4 1.6i V16
  • Zainteresowania: architektura, motoryzacja i wiele innych
  • Miejscowość: Poznań
Re: Rozrusznik kręci nie łapie bendix
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2015, 21:44:54 »
Akurat jestem trochę w temacie, bo też zmagam się ze swoim rozrusznikiem. Grudy kabel idzie do akumulatora, a cienki łączy się ze stacyjką na bank. Którędy? Tego nie sprawdzałem, musiałbyś sam dojść. Teoretycznie wg. Haynesa kabel powinien bezpośrednio iść ze stacyjki do rozrusznika (patrz załącznik) i nie ma tam żadnych dodatkowych historii. Ew. może ktoś bardziej ogarnięty ma to przerobione.
Jest: BX TGE 1991 1.4, Saxo 2003 1.1i, C4 2005 1.6i V16  Był: ZX Break 1997 1.4i

Offline Walkiewicz Józef

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Skarżysko-Kamienna
  • Posiadany samochód: Był ZX 1,4i 1996r. Jest XSARA II 1,6 16v 2004r
  • Zainteresowania: Zegarmistrzostwo, modelarstwo, mechanika
  • Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Re: Rozrusznik kręci nie łapie bendix
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2015, 22:46:32 »
Chyba doszedłem w czym rzecz podejrzewam, że uszkodzony jest elektromagnes. Musi gdzieś mieć przebicie albo uszkodzone uzwojenia i nie "dopycha" bendixu do zębatki koła zamachowego. Tak jakby nie miał siły. Jak mu "odbije" to załapie jak nie to tylko uruchamia sam rozrusznik i się kręci. Innego wytłumaczenia nie widzę. Sądziłem, że może jest gdzieś przekaźnik ale jednak chyba go nie ma.