Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: FALKEN - opony wielosozonowe  (Przeczytany 2382 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: FALKEN - opony wielosozonowe
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 27, 2022, 11:34:45 »
W zeszłym roku kupiłem Dębice zimowe "made in Germany". Swoją drogą uważam je za bardzo dobre opony zimowe w segmencie budżetowym, szczególnie na śniegu.

Wysłane z mojego ASUS_I002D przy użyciu Tapatalka
Bo są bardzo dobre na śniegu. Zwyczajnie mogłyby się jeszcze nie rozpadać.  ;) Sam mam je nadal na wspomnianej Corsie. Jednak biorę poprawkę na to że mogą w każdej chwili powiedzieć dość. Swoją drogą Dębica zmieniła lekko bieżnik w Frigo 2 a opona nadal nazywa się Frigo 2....

Offline Jacek Kaleta

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 163 2012 AM6 + pełnoletnia kura na masce
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: FALKEN - opony wielosozonowe
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 27, 2022, 12:13:21 »
 No i zrobiła się dyskusja w stylu - o wyższośći świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocnymi... A miało być o falken wielosezonowa.
Wbrew pozorom są tacy co, interesuje ich pierwotna myśl wątku.  :)
Pozdrawiam z Wrocka przed 4 dniami wolnymi

Offline Krzysztof Krzyżak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 490
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: Citroen C4 GP 1.6HDi FAP, Citroen C5 (X7) tourer 2.0 HDi 138(140) KM FAP 2012r
  • Miejscowość: Polska
Odp: FALKEN - opony wielosozonowe
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 27, 2022, 16:42:35 »
W zeszłym roku kupiłem Dębice zimowe "made in Germany". Swoją drogą uważam je za bardzo dobre opony zimowe w segmencie budżetowym, szczególnie na śniegu.

Wysłane z mojego ASUS_I002D przy użyciu Tapatalka
podzielam Twoje zdanie co do opon zimowych i... letnich za to nie polecam wielosezonowych miałem je i szybko sprzedałem !

Offline Krzysztof Krzyżak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 490
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: Citroen C4 GP 1.6HDi FAP, Citroen C5 (X7) tourer 2.0 HDi 138(140) KM FAP 2012r
  • Miejscowość: Polska
Odp: FALKEN - opony wielosozonowe
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 27, 2022, 16:45:09 »
No i zrobiła się dyskusja w stylu - o wyższośći świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocnymi... A miało być o falken wielosezonowa.
Wbrew pozorom są tacy co, interesuje ich pierwotna myśl wątku.  :)
Pozdrawiam z Wrocka przed 4 dniami wolnymi
Brawo ....chodziło mi przede wszystkim o wielosezon do tego auta czy się sprawdzi a Falken-y czy też Firestony to był mój pułap finansowy i dlatego zapytałem o nie ( bo to klasa średnia wśród opon).

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: FALKEN - opony wielosozonowe
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 28, 2022, 13:43:54 »
Ja rok temu założyłem wielosezon Michelina i po roku jazdy już nie wrócę do sezonowych opon. Może jak bym robił rocznie przebiegi 2 razy większe czyli ok. 30k km to bym się jeszcze zastanowił. Cenowo w zeszłym roku płaciłem koło 2600Pln/kpl więc poziom podobny do Falkenow w tym roku. Jak jakościowo to nie wiem, ale technologia opon wielosezonowych przez ostatnie 2 lata poszła znacznie do przodu. W DE już mało kto kupuje opony sezonowe.

Offline Wojtek Konefał

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 094
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 x7 2.0 163km tourer.
  • Zainteresowania: motoryzacja wedkarstwo itd
  • Miejscowość: Lubin
Odp: FALKEN - opony wielosozonowe
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 11, 2022, 20:56:42 »
Cześć. Ja mam już trzeci sezon(trzeci rok stuknie w styczniu) goodyear 4seasons . Polecam i następne będą takie same . Na początku były głośne i słabe na mokrym ale potem minęło.  Byłem na tych oponach w zime w Harrachowie ,zero problemów na śniegu. Po mieście i na trasie bajka. Przejechane jakieś 70tys.km , przekładane co roku osiami dla równego zużycia, tak mi doradził wulkanizator. Pozdrawiam
gdy Cię d..a boli od jeżdżenia, kup Sobie citroena:))