Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk 2] Spaliłem bezpiecznik pompy zawieszenia (lub pompę)  (Przeczytany 2021 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Kaszycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Skawina
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2005 1.6 HDI SX
  • Miejscowość: Skawina
[Mk 2] Spaliłem bezpiecznik pompy zawieszenia (lub pompę)
« dnia: Lipiec 19, 2015, 16:20:24 »
Przewiozłem w bagażniku siedem krawężników 6 cm (a więc 150-200 kg) i pompa wyraźnie męczyła się podnosząc tył (zresztą przyciskami w bagażniku nie dało się samochodu podnieść, podniósł się dopiero po zamknięciu klapy). Bagażnik opróżniłem w piątek rano, samochód odbił do góry, wyrównał się, ale wczoraj podczas jazdy wyskoczył komunikat uszkodzenia zawieszenia, maks. prędkość 90 km/h, przy czym był coraz sztywniejszy (i coraz niższy).
Znalazłem opis, które bezpieczniki w BSI i BSM sprawdzić, ale do Mk 1. Sprawdziłem mimo to, ale udało mi się sprawdzić tylko F11 i F12 w BSI (są dobre).

Nie potrafię dostać się do bezpieczników pod osłoną i nie mam jak otworzyć BSM.

Czy mógłbym prosić o potwierdzenie, które bezpieczniki należy sprawdzić i jak dostać się do bezpieczników, które nie są na wierzchu?
--
Poza tym mam prośbę. Czy jest tu jakiś mechanik ze Skawiny lub okolic, który mógłby podjechać i pomóc mi z tym tematem? (Zwłaszcza, jeśli pompa się spaliła.) Samochód leży na najniższym położeniu i trudno jest nim jechać, żeby nie uszkodzić. Zależy mi bardzo na czasie, bo w środę planowaliśmy wyjazd na wakacje.

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: [Mk 2] Spaliłem bezpiecznik pompy zawieszenia (lub pompę)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2015, 16:23:13 »
bezpiecznik od pompy jest tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=B1ama7PaIHQ

Offline Marek Kaszycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Skawina
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2005 1.6 HDI SX
  • Miejscowość: Skawina
Odp: [Mk 2] Spaliłem bezpiecznik pompy zawieszenia (lub pompę)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2015, 18:39:26 »
Dzięki. Problem zlokalizowany i rozwiązany. Bezpiecznik był cały, ale na jednym styku była purchla ze śniedzi. Zdrapałem ją śrubokrętem, włożyłem bezpiecznik z powrotem, pompa ruszyła od razu.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [Mk 2] Spaliłem bezpiecznik pompy zawieszenia (lub pompę)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2015, 20:48:18 »
Nie to żeby było się czym chwalić ale podczas prac budowlanych 3 lata temu przewoziłem moim wielorybem 28 worków z cementem i 2 dorosłych pasażerów... Ile ważył cement to wiadomo ile pasażerowie z kierowcą nie powiem:P Bałem się i wiem , że nie było to mądre ale cytryna dała radę i poza wyczuwalną masą pojazdu nie zdradzała żadnych niedomagań. Jeździ do dziś.
Floating on ;)