Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk 2] Osłona przeciwsłoneczna  (Przeczytany 1530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Kaszycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Skawina
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2005 1.6 HDI SX
  • Miejscowość: Skawina
[Mk 2] Osłona przeciwsłoneczna
« dnia: Czerwiec 08, 2015, 14:26:23 »
Przez przypadek uszkodziłem sobie osłonę przeciwsłoneczną (wyłamałem obydwie łapki w uchwycie). W związku z tym mam pytanie: Czy osłony z Mk 1 pasują do Mk 2?
Chodzi mi nie tylko o przednią osłonę po stronie kierowcy, ale też o osłonki boczne -- wydaje mi się to ciekawym dodatkiem, ale u siebie tego nie mam. Nigdy też nie miałem w żadnym samochodzie, ale ciekawi mnie, czy ktoś, kto ma, jest z nich zadowolony? Gdzie się je montuje? W miejscu uchwytu nad drzwiami? Czy mogę prosić o podzielenie się zdjęciem, jak to rozwiązanie wygląda?

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Odp: [Mk 2] Osłona przeciwsłoneczna
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2015, 14:39:00 »
Osłony boczne montowane były w MkI nad "daszkiem". Obstawiam, że w MkII są takie same jak w MkI.

Offline Marek Kaszycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Skawina
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2005 1.6 HDI SX
  • Miejscowość: Skawina
Odp: [Mk 2] Osłona przeciwsłoneczna
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2015, 15:38:03 »
Były przykręcone zamiast rączek nad drzwiami, pod nimi, czy jeszcze jakoś inaczej? Podsufitka w Mk 2 nie jest w żaden sposób wyprofilowana w tym miejscu, nie wiem, jak było w Mk 1, czy było jakieś zagłębienie dla bocznej osłony?
Ta osłona rzeczywiście coś daje, czy jest tylko ciekawym dodatkiem? Wydaje się duża, ale jeśli jest montowana 20 cm od górnej krawędzi drzwi, to będzie może jakieś 5 cm dodatkowej zasłonki z boku. Czy może jest lepiej?

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: [Mk 2] Osłona przeciwsłoneczna
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2015, 19:29:55 »
W MkII osłonkę możesz opuścić i potem ją obrócić w stronę drzwi. W MkI jest ona podwójna i możesz mieć przysłonięte jednocześnie przednią szybę i boczną. Są one montowane standardowo w podsufitce. Znajdź jakąś na aukcjach i zobaczysz to rozwiązanie.

Offline Marek Kaszycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Skawina
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2005 1.6 HDI SX
  • Miejscowość: Skawina
Odp: [Mk 2] Osłona przeciwsłoneczna
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2015, 23:54:43 »
Ciekawe, że wspominasz odwracanie osłonki -- to właśnie w ten sposób urwałem zaczepy osłonki >:(
Znalazłem na aukcjach samą osłonę -- przednia jest taka sama, jak w Mk2 (przynajmniej tak się wydaje), ale boczna to coś zupełnie innego. Widzę dwa otwory na śruby i nie wiem, gdzie w podsufitce była montowana -- zamiast uchwytu, poniżej uchwytu, czy jako podstawa pod uchwyt. Nie mogłem znaleźć wśród ogłoszeń żadnego zdjęcia wnętrza C5 Mk1 z pokazaną osłoną przeciwsłoneczną. Czy była we wszystkich wersjach, czy tylko Exclusive? Czy da się ją zamontować w Mk2?

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: [Mk 2] Osłona przeciwsłoneczna
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 10, 2015, 20:49:23 »
W MkII pod osłoną przeciwsłoneczną jest uchwyt na dokumenty i to zamiast niego w MkI jest drugi "słonecznik".

Offline Marek Kaszycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Skawina
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2005 1.6 HDI SX
  • Miejscowość: Skawina
Odp: [Mk 2] Osłona przeciwsłoneczna
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 10, 2015, 22:20:06 »
To jest ta osłona, tak?
http://allegro.pl/citroen-c5-oslona-przeciwsloneczna-slonecznik-l-p-i5082201674.html
Nie bardzo wyobrażam sobie, jak ona działa, bo oś obrotu wydaje się być prostopadła do bocznej szyby, ale mniejsza o to, bo i tak nie bardzo mi to leży -- używam uchwytu na dokumenty do okularów przeciwsłonecznych (na zmianę z korekcyjnymi), więc z niego nie zrezygnuję.
Znalazłem jeszcze taką aukcję:
http://allegro.pl/citroen-c5-kombi-oslona-przeciwsloneczna-prawa-i5394308364.html
Dobrze rozumiem, że pierwszą osłonę (tę samą, która jest w Mk 2) odsłania się i przestawia na boczną szybę (czyli robi się to, co u mnie wyrwało zaczepy), a druga osłona (której nie ma w Mk 2) służy wtedy do zasłonięcia szyby przedniej?

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: [Mk 2] Osłona przeciwsłoneczna
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 11, 2015, 19:45:24 »
Brawo. Właśnie tak one działają.