Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych  (Przeczytany 33165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Gąsior

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 61
  • Skąd: Pawłów
  • Posiadany samochód: Citroen c5 2009 2.0 136km
  • Miejscowość: Pawłów
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 28, 2018, 08:41:58 »
Witam są jakieś zamienniki Hp24w czy tylko sposób na g4 Led?

Offline Janusz KLANN

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 HDI X7 exclusive 2009 r. 140 KM
  • Miejscowość: Żagań
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 13, 2018, 07:48:10 »
Ludzie, wymiana żarówki od strony pasażera to tragedia :( poddałem się po godzinie walki :( Ręka ledwo się mieści pomiędzy zbiornikiem LDS a reflektorem ??? Co z tego, że ręką wymacałem oprawkę żarówki jak nie mogę przekręcić torxa, nie mówiąc o wyjęciu oprawki z żarówką. Nie chcę demontować zderzaka. Zacząłem kombinować z odkręceniem  zbiornika LDS ale coś go trzyma od spodu ( to chyba pompa LDS ) a nie chcę na siłę :( Siedzą tam ledy a chcę założyć  VALEO. Chyba jednak zdejmę zderzak i wymienię obydwie  >:( podpowiedzcie jak szybciej i bez nerwów: demontaż zderzaka i odkrecenie całym lamp czy kombinacja ze zbiornikiem LDS  ? Dodam, że jestem "niesamowicie spokojny"  :-[ i gotuję się >:( po paru minutach

Offline Włodzimierz Nowak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Cz-dź
  • Posiadany samochód: Byly Polonezy, Ford Citroen MK I od 2017 C5 (X7)
  • Miejscowość: Cz-dź
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 13, 2018, 09:35:45 »
Ubierz dobrze dopasowaną rękawiczkę i da radę. Trochę cierpliwości. Ze zderzakiem narobisz sobie kupę roboty.

Offline Janusz KLANN

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 HDI X7 exclusive 2009 r. 140 KM
  • Miejscowość: Żagań
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 13, 2018, 11:24:04 »
W czwartek i piątek mam czas to zrobię drugie podejście :-\ Wszystko czytałem, nawet wersję z kropelką na torxie >:( Jak się uda to wymienię obydwie ledy na normalne HP24W Valeo ( już zakupione ) :P Jak zrobię to dam znać , chyba że wcześniej mnie szlag trafi >:( Siema

Offline Tomasz Szczurek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) 2010 2.0 HDI 140KM
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 13, 2018, 12:11:25 »
W czwartek i piątek mam czas to zrobię drugie podejście :-\ Wszystko czytałem, nawet wersję z kropelką na torxie >:( Jak się uda to wymienię obydwie ledy na normalne HP24W Valeo ( już zakupione ) Jak zrobię to dam znać , chyba że wcześniej mnie szlag trafi >:( Siema
skoro teorię już znasz , to teraz czas na praktykę
- o torxsie wiesz - nim zwalniasz żarówkę
- a potem wykorzystaj coś takiego:

tym chwytasz żarówkę, zaciskasz i blokujesz, a potem ją wyciągasz
z takim narzędziem robisz całość w max 10 min/storne :-)

Offline Łukasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 3.0 V6 HDI Tourer CHIP 282 KM, 532 Nm, Poprzednio: C5 MkI 2.0 Pb, C5 MkIII 2.0 Pb
  • Zainteresowania: Fotografowanie
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 13, 2018, 12:54:24 »
Ostatnio przerabiałem ten temat, po prostu jakaś maskara. Po jakichś 4 godzinach walki w 2 osoby udało się wyciągnąć te żarówki, oczywiście ręce pokaleczone. Nie wiem kto to wymyślił, jakby nie można było zrobić tych żarówek wkładanych do przodu tak jak pozostałe tylko od dołu.
Ja mocowałem się z żarówką od strony kierowcy, mój ojciec od strony pasażera. Pierwsza rzecz to skonstruowanie klucza (torx), który tam podejdzie. My zrobiliśmy to z klucza płaskiego oczkowego, w to włożyliśmy torxa w postaci bita i to okręciliśmy taśmą tak, żeby się to trzymało. Oczywiście trzeba wymacać ręką tą śrubkę od żarówki, włożyć jedną ręką klucz, no bo dwie w życiu tam nie wejdą, nacelować i przekręcić. Obrót rzeczywiście nie jest duży. Z tym poszło dość szybko. Cała walka to wyciągnięcie oprawki z żarówką. Od strony pasażera dostęp jest rzeczywiście tragiczny, ale u mnie w 3.0 od kierowcy też nie jest łatwo, bo nie ma tam akumulatora, który można wyciągnąć tylko obudowa komputera, bezpieczników.
Od strony kierowcy udało mi się to wyciągnąć ruszając oprawka na prawo i lewo, podważając paznokciem za takie wypustki, skrzydełka w oprawce. Trzeba tylko uważać, bo jak się popchnie te skrzydełka to oprawka zakręca się z powrotem i trzeba znowu torxem odkręcać. Jakimś cudem po tym podważaniu wyszła.
Po stronie pasażera jednak był dramat. Próbowaliśmy ten patent z kropelką, ale nic z tego nie wyszło. Ostatecznie zastosowaliśmy patent ze śrubką, który ktoś opisywał w którymś z wątków i powiem, że chyba ten patent jest najskuteczniejszy. Cała sztuka jednak w tym, żeby jedną ręką (a nawet dwoma palcami, bo trzy raczej nie wejdą) włożyć tam śrubkę (chyba 6 albo 8, taka na którą wchodzi nakrętka 10), postawić ją pionowo, nacelować na otwór z torxem i ją trochę wkręcić. Jak to się już uda to tylko wystarczy poruszać na boki i oprawka wychodzi.
Na koniec operacji zastosowaliśmy patent na przyszłość, który też ktoś opisywał, że przepaliliśmy dziurki w oprawce i nałożyliśmy na nie kółka od kluczy, dzięki czemu w przyszłości będzie już łatwiej przekręcić kołka i za nie pociągnąć.
Satysfakcja jest, ale jakaś paranoja jak to ktoś wymyślił.
W pewnym momencie już mieliśmy zamiar zdejmować lampy, no ale jeszcze się trochę pomęczyliśmy i się udało.

Offline Sławomir Kornek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 tourer 2010 2.0 HDI 140 KM
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 13, 2018, 12:56:08 »
Ja tydzień temu też wymieniałem obie strony, poprzedni właściciel zrobił rzeźbę i wsadził w oprawki zwykłe żarówki halogenowe do reflektorków domowych. O ile do jednego wsadził 25W to do drugiego 40W, zanim się spostrzeglem, wypaliło mi dziurę w kloszu tym wewnętrznym rozpraszającym. A wymieniłem za pomocą torxa t45 tylko wyciąłem z niego ten promień i pospawałem żeby go skrócić z wysokości, t45 jest o tyle lepszy że jak już trafiłem w gniazdo i przekręciłem to łatwiej jest nim wychuśtać żarówkę z reflektora. Bez demontażu niczego zajęło mi to może 10 min. na stronę.

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 15, 2018, 10:56:49 »
Chłopaki, ja wiem że jak cos jest to trzeba z tego korzystać, ale ja osobiście wyłaczyłem w opcjach komputera automatyczne załączanie dziennych a i włacznik świateł tez nie mam na "auto" tylko ręcznie włączam. Wolę częściej wymienić żarówki mijania, które kosztują parę zł i całą procedurę wykonam w 5 min, niż się bawić i kaleczyć po kilka godzin.

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 15, 2018, 11:12:21 »
To jeszcze się dowiedz czy nie będzie problemu na przeglądzie, kiedyś było tak ze wszystko światła zamontowane na aucie maja być sprawne. Oczywiście w przypadku jeśli zostawiłeś dziennie niesprawne.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 15, 2018, 12:08:26 »
Dzienne mam sprawne, tylko z nich nie korzystam. U mnie na przeglądzie ich nie sprawdzają. Ogólnie chyba w przepisach nie ma wymogu montowania czy korzystania z takich świateł, więc nie powinni się czepiać.

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 15, 2018, 12:47:54 »
Przy okazji tego wątku: czy holując przyczepę mogę jechać na światłach dziennych, tak skonfigurowanych, że świeci tylko holownik przód, a tył i przyczepa nie świecą. Tzn. wiem, że mogę, ale czy to zgodne z przepisami?
Pozdrawiam,
Lech

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 15, 2018, 12:55:26 »
Dzienne mam sprawne, tylko z nich nie korzystam. U mnie na przeglądzie ich nie sprawdzają. Ogólnie chyba w przepisach nie ma wymogu montowania czy korzystania z takich świateł, więc nie powinni się czepiać.
Nie ma wymogu posiadania i korzystania. Ale jak są zamontowane to powinny sprawne. Skoro są to nie ma problemu.
Ewentualna różnica przy światłach mijania jest taka że świecisz również tył. Co oczywiście niczemu nie przeszkadza. Ale w kontekście wymiany żarówek potencjalne zużywasz tez tylne ;-)
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Łukasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 3.0 V6 HDI Tourer CHIP 282 KM, 532 Nm, Poprzednio: C5 MkI 2.0 Pb, C5 MkIII 2.0 Pb
  • Zainteresowania: Fotografowanie
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 15, 2018, 22:49:06 »
Oczywiście każdy robi jak uważa za stosowne. I jeśli komuś nie przeszkadza jazda na światłach mijania w dzień to nie ma problemu.
Osobiście uważam, że jeśli coś jest, a jest niesprawne to trzeba to naprawić, ale to taki mój pogląd :) bo lubię jak mam wszystko sprawne.
Co do samej jazdy na światłach to osobiście myślę, że nie ma takiej potrzeby. Po co w dzień jeździć na światłach, przecież widzę inny pojazd, jeśli jest jasno. Gdybym miał z tym problem to chyba trzeba by się zgłosić do okulisty. Kiedyś były przepisy, że jeździło się w dzień bez świateł i nie wiem komu to zaczęło przeszkadzać. Kierowca kierował się zdrowym rozsądkiem, jeśli chodzi o używanie świateł mijania, czy to deszcz czy kiedy zapada już zmrok. Potem wprowadzili obowiązkową jazdę na światłach mijania po 1 listopada, co moim zdaniem też jest bez sensu i powinna była obowiązywać zasada zdroworozsądkowości, bo nie każdy dzień po 1 listopada jest mglisty czy szary i nie wymagał jazdy na światłach, żeby być widocznym. No a potem jak wszyscy wiemy wprowadzono obowiązek ciągłej jazdy na światłach.
No ale oczywiście jak wszędzie coraz więcej socjalizmu, bo ktoś uznaje, że tak będzie bezpieczniej. Nie wiem czemu miałoby być bezpieczniej, nie wiem z czego to wynika, bo tak jak mówię, jeśli ktoś w dzień nie widzi drugiego pojazdu to chyba powinien się udać do okulisty. Jeśli ktoś jedzie w mgłę czy rzęsisty deszcz bez świateł to dostanie mandat, ale zakładam, że jak ktoś siada za kierownicę to stara się dbać o bezpieczeństwo swoje i innych i myśli zdroworozsądkowo i jak ewidentnie spada widoczność to zapala światła mijania żeby i samemu lepiej widzieć, a i oświetlić swój pojazd, żeby ktoś inny na niego nie wpadł. Oczywiście zawsze znajdą się idioci, którzy nie zapalą świateł podczas jazdy we mgle czy rzęsistym deszczu, ale nie znaczy to, że z tego powodu trzeba nakazywać wszystkim jazdę na światłach mijania na okrągło, bo to i tak nie wykluczy idiotów, którzy nie zapalą tych świateł wtedy, kiedy trzeba. 
No ale na istniejące przepisy nic się nie poradzi, ale jeśli prawo dopuściło używanie świateł dziennych no to wolę jeździć na dziennych niż na mijania wtedy kiedy jest dobra widoczność. Zużycie prądu jest wtedy mniejsze i nie chodzi mi o zużycie paliwa tylko ogólnie o bezsensowny pobór prądu. Jeszcze o ile żarówki świateł mijania H7 nie są jakieś mega drogie (chociaż ja w poprzednim MkIII używałem zawsze lepszych, bo oświetlały lepiej drogę, a szybciej się paliły od standardowych, więc wydatek większy), ale jeśli chodzi o ksenony to wolę zachować ich używanie tylko na jazdę nocą kiedy spełniają swoją funkcję, a nie bez sensu świecić je w dzień. Żarniki to już nie taka tania sprawa, więc tutaj wolę zachować je jak najdłużej, a nie bez sensu świecić w dzień. Więc wolę się pomęczyć i mieć sprawne dzienne, a mieć satysfakcję, że nie zapłaciłem w ASO kilka stówek za wymianę żarówek, tylko zrobiłem to samodzielnie za cenę samych żarówek i oczywiście nie tych za cenę z ASO :)
No ale to moje zdanie, każdy ma prawo sądzić inaczej niż ja i to szanuję.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2018, 00:29:07 wysłana przez Łukasz Wiśniewski »

Offline Daniel Bakiera

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 HDi 140KM 2009r, były Citroen C5 2.0 HDi, Citroen Xantia 1.9 TD 1994
  • Zainteresowania: motoryzacja, muzyka
  • Miejscowość: Pruszków
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 16, 2018, 07:41:04 »
Trochę się dziwię, że część z forumowiczów stosuje różne triki, kaleczy dłonie itd., zamiast w 15 minut poodkręcać śruby i odchylić zderzak, mieć łatwy dostęp. Tym bardziej, że nie ma konieczności zwalania całego zderzaka. Przy okazji można skontrolować części, które lubią płatać figle, jak wężyki do spryskiwaczy, zbiornik płynu czy też pompkę tegoż zbiornika. Naprawdę, po co utrudniać sobie życie, wymawiać magiczne zaklęcia, można zrobić to szybko i bez nerwów. Myślę, że większość sobie z tym poradzi beż większych problemów.

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 16, 2018, 17:35:31 »
A czy z poziomu kanału jest łatwiejszy dostęp do tych żarówek, bez demontażu zderzaka?


Co do jazdy na światłach, to jednak chyba pojazd jest trochę lepiej widoczny, nawet w słoneczny dzień. Problem jest taki, że już tak bardzo przyzwyczailiśmy się żeby zwracać uwage na oświetlone pojazdy, że jak jedzie rower, skuter czy motor bez świateł to juz Nam to może umknąć w gąszczu innych pojazdów. Kiedyś jak nie było tego wymogu kierowca chyba trochę bardziej skupiał się na innych użytkownikach drogi.

Offline Janusz KLANN

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 HDI X7 exclusive 2009 r. 140 KM
  • Miejscowość: Żagań
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 20, 2018, 08:36:44 »
Ludzie wymieniłem :P Drugie podejście w sobotę i sukces :P Podszedłem do sprawy na spokojnie :-X Skoro inni piszą , że się da , no to dlaczego ja mam nie dać rady >:(
Użyłem mikrogrzechotki - tylko zamiast torxa 45 użyłem bita płaskiego pasującego do gniazda grzechotki :-\ Od strony kierowcy zdemontowałem wcześniej akumulator i poszło sprawniej jak z lewej strony :P Zeszło ze dwie godziny :-\ Były wsadzone ledy ale dałem HP24W Valeo. Teraz widać, że świecą ,bo ledy to może i bajer ale ciągle mi migali, że jadę bez świateł >:( no normalnie Grzesiu Duda :D ale szczerze mówiąc wolałbym już tego ponownie nie robić :( Siema

Offline Tomasz Baranowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) 2.) HDI 138KM Aut.
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 20, 2018, 23:49:24 »
Cześć wszystkim,
Ja też ostatnio miałem przyjemność wymieniać żarówki do jazdy dziennej. Wcześniej miałem LED-y a teraz wymieniłem obie na zwykłe hp24.
Udało mi się ten zabieg wykonać bez demontażu zderzaka i dorabianiu torxów .
Jedyne, co zdemontowałem to plastiki nad lampami, dekielki od lamp i halogeny. Przez otwór w miejscu halogenów jest dobre dojście do tych żarówek.
Jedną rękę włożyłem od spodu z torxem a drugą od góry sobie nakierowywałem na żarówkę. Żeby żarówka wyszła musiałem nią trochę pomerdać na prawo i lewo żeby wyszła .
Sekwencja wkładania podobna, od spodu torx z żarówką a od góry druga ręka do naprowadzania .
Pozycja mało wygodna, ale wymiana żarówki zajęła mi 5-10 min.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka


Offline Janusz KLANN

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 HDI X7 exclusive 2009 r. 140 KM
  • Miejscowość: Żagań
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 22, 2018, 09:31:51 »
Tomasz tak z ciekawości ;) do halogenów jak się dobrałeś :(

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 22, 2018, 10:20:57 »
Tomasz tak z ciekawości ;) do halogenów jak się dobrałeś :(
pod zaślepką jest jedna śrubka Torx

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 22, 2018, 11:39:15 »
Też kiedyś myślałem o dojściu od strony halogenow ale nikt wcześniej o tym nie pisał więc stwierdziłem że dojścia nie ma:D

Offline Tomasz Baranowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) 2.) HDI 138KM Aut.
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 22, 2018, 22:12:57 »
Dokładnie, tam pod zaślepką jest wkręt lub dwa na torxa i się go wysuwa. A też tego nigdzie nie znalazłem a zanim to wykombinowalem to straciłem trochę kluczy, które chyba do dziś mi gdzieś jeżdżą w zderzaku hehe

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka


Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 11, 2018, 11:50:18 »
Dzisiaj ja się z tym zmierzyłem. O ile torxem bez problemu poradziłem sobie to wyjęcie tragedia. Szczypce, cążki, szarpanie, dopiero wkręcenie śrubki bodajże 6 (klucz 10) w miejsce torxa pomogło - poszarpałem za śrubkę i wyszło - około godziny walki od strony kierowcy.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 11, 2018, 12:01:50 »
No to długo. Ja od strony kierowcy robiłem może 15 minut z wyjęciem aku.

Ale teraz mnie czeka strona pasażera i tam będzie pewnie walka

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka


Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 11, 2018, 12:46:08 »
Ja wymieniałem te żarówki 2 tyg. temu. Poprzedni właściciel wpakował tam nieszczęsne LEDy i postanowiłem wrócić do oryginalnego rozwiązania.
Generalnie, jako wysoki gość , dłonie mam raczej "grabiaste" :) Lekko nie było i przyznam, że wiele brzydkich słów padło podczas wymiany ale czytając niektóre opisy chyba i tak poszło mi całkiem nieźle.  Trochę sobie dłonie pokaleczyłem ale najbardziej ucierpiał mój ... kręgosłup bo pozycje jakie przyjmowałem do wymiany zaliczyłbym do cyrkowych :)
Floating on ;)

Offline Marek Banasiak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Skąd: Koło
  • Posiadany samochód: Citroen C 5 X 7 2.0 HDI 136 exclusive
  • Miejscowość: Koło
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 11, 2018, 15:19:06 »
Fakt pakowanie diod w to miejsce to wiejski tuning ... przerabiałem wymianę , najgorzej jest wykręcić , zapieczona na max . Po wyjęciu nowa trzeba posmarować margaryną żeby następnym razem było łatwiej.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka