Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Czujnik temperatury wody  (Przeczytany 2052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mieczysław Świderski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: Xara picasso 2000 1.6 Benz
  • Miejscowość: Żagań
Czujnik temperatury wody
« dnia: Czerwiec 22, 2015, 17:43:19 »
Witam, mam problem z temperaturą silnika, co jakiś czas wskaźnik  temperatury wskakuje na maxa i na wyświetlaczu pojawia się błąd o przegrzaniu. Temat był już poruszany na forum ale nigdzie nie ma odpowiedzi na moje pytanie. Ile jest czujników temperatury wody w picasso 1.6 90i benz. Na schematach z citroen service wynika że dwa. Jedne na obudowie termostatu a drugi w bloku silnika od strony filtra powietrza. Czy mam rację i który czujnik wymienić? Wykluczam termostat, zapowietrzenie oraz inne poważniejsze usterki bo sprawdziłem już wszystko.

Offline Benedykt Kurdziel

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 8v
  • Miejscowość: Krzeszowice
Odp: Czujnik temperatury wody
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2020, 10:40:48 »
Chciałbym odświeżyć temat, aczkolwiek dotyczy on silnika 1.6 8v 95 PS, typ NFV (TU5JP).Temperatura pokazywana przez czujnik potrafi "wariować". Program diagnostyczny pokazuje, że w ciągu 1-2 sekund pokazywana temperatura skacze ze 103 do 120 stopni, po następnych 1-2 sekundach do wartości 143 stopnie (następuje jedno "piknięcie" alarmowe i pokazuje się na wyświetlaczu samochodu komunikat o zbyt wysokiej temperaturze silnika), po 2 kolejnych sekundach temperatura wraca do poziomu 102 stopni.

Moje pytania:
1. Ile jest czujników temperatury płynu chłodzącego w picasso 1.6 95PS?

2. Gdzie się znajdują?
3. Który czujnik należy wymienić?

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Czujnik temperatury wody
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2020, 12:58:17 »
Silnik dość mało już spotykany. Czy czujniki mają jakieś kolory?

 W starszych autach zielony był i niebieski. Jeden odpowiadał za wskaźnik na desce drugi za sygnał do ECU. Niestety nie pamiętam który to który.