Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkII] Kilka bledów - prosze o porade.  (Przeczytany 4587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech Sekuła

[MkII] Kilka bledów - prosze o porade.
« dnia: Czerwiec 23, 2015, 08:34:12 »
Witam.

Po uporaniu sie z depollution, po zakupie interfejsu sprawdzilem co tam jeszcze w mojej C5 piszczy ....
Znalazlo sie troche blędów .... ktore olac .. a ktore naprawic (i jak) ?
F905 - blad radia
FC0F - lusterko pasazera - door mirror heating input
P1644 - accelerator hard spot information, vehicle speed limitation, short circuit to +   -  to wiem, wymiana pedału gazu
P1607 - speed limiter (powiązany z powyzszym)
P0597 - controlled thermostat command, open circuit - mozna obejsc rezystorem 5-15ohm (15W ???) - bede probowal to naprawic
P05D2 - (blad zawieszenianiby permanentny, ale mozna go usunac - nie pojawia sie od razu) - no communication with the steering wheel angle sensor, incorrect value received
F8EB - (wyswietlacz) absence of + permanent on the display

Jak mozna sie pozbyc w/w bledów ?

I dodatkowe pytanie .... nie wiem co i gdzie zmienilem ..ale diagboxa mam w jezyku polskim .. lexia rowniez byla w PL ..ale cos musialem zmienic i mam po angielsku - jak to zmienic ?
pozdrawiam
Wojtek

----------------------------------
byla Xantia Break 1,9TD, 1996r
była C5 Break, 2.0 + LPG, 2005r.

mjerz

  • Gość
Odp: [MkII] Kilka bledów - prosze o porade.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2015, 17:27:06 »
P05D2 - (blad zawieszenianiby permanentny, ale mozna go usunac - nie pojawia sie od razu) - no communication with the steering wheel angle sensor, incorrect value received
F8EB - (wyswietlacz) absence of + permanent on the display
Te dwa to błędy wirtualne. Ten od plusa wyświetlacza to błąd diagnostyki, żadnego błędu w rzeczywistości nie ma, tylko Lexia sobie go "tworzy", o czym nawet było w jednym z Info'Diagów.  Ten drugi błąd od czujnika kąta skrętu kierownicy też, bo pojawia się we wszystkich znanych mi C5, w tym w mojej własnej.   Lexia w teście czujnika kąta skrętu kierownicy pokazuje błędne wartości (przy ustawieniu kierownicy idealnie na wprost pokazuje kilkadziesiąt stopni, po lekkim ruchu w lewo wartość na minusie, itp) natomiast jeśli się użyje zamiast Lexii Peugeot Planet (odpowiednik Lexii dla Peugeotów) to w tym samym teście pokazuje wartości poprawne (zero na wprost itp.). Wniosek z tego taki, że to Lexia ma błąd.  Może to wynikać z tego, że te wersje ECU zawieszenia nie korzystają z czujnika kąta skrętu kierownicy (jest to nawet napisane w Helpie w Lexii) dlatego nie ma komunikacji między tym czujnikiem a ECU zawieszenia, co Lexia omyłkowo traktuje jako błąd w chwili przeprowadzania diagnostyki zawieszenia.

Oba błędy należy olać. Ich nie ma normalnie, one wytwarzane są dopiero w chwili robienia diagnostyki Lexią. Możesz je zostawiać, albo każdorazowo kasować - do wyboru.

Offline Wojciech Sekuła

Odp: [MkII] Kilka bledów - prosze o porade.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2015, 20:39:11 »
Swietnie ...co do reszty ..to wiem co jest grane (oprocz lusterka).


A co z ustawieniem jezyka w (samej) Lexii ????

pozdrawiam
Wojtek

----------------------------------
byla Xantia Break 1,9TD, 1996r
była C5 Break, 2.0 + LPG, 2005r.

mjerz

  • Gość
Odp: [MkII] Kilka bledów - prosze o porade.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2015, 00:38:33 »
A co z ustawieniem jezyka w (samej) Lexii ????
Na ekranie wyboru modelu auta jest przycisk z flagami (F11).

Widać to na tym obrazku (trzeci przycisk od dołu po prawej stronie):
http://service.citroen.com/dtt/IFD/donnees/lexia_proxia/CD43/lexia43_pl_pl/img/001.jpg

Offline Wojciech Sekuła

Odp: [MkII] Kilka bledów - prosze o porade.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2015, 10:25:19 »
Sprawdze ! ... dzieki !
pozdrawiam
Wojtek

----------------------------------
byla Xantia Break 1,9TD, 1996r
była C5 Break, 2.0 + LPG, 2005r.