Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie  (Przeczytany 548426 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Oli

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 hdi 163 Exclusive
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 26, 2015, 10:46:56 »
Ok. Znalazłem to w diagbox. Jakby ktoś potrzebował to trzeba wejść w wyszukiwanie usterek zakładka ekspert, dalej w moduł automatycznej skrzyni i tam będzie licznik zużycia oleju - sprawdzenie stanu licznika i zmiana licznika

Offline Tomasz Oli

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 hdi 163 Exclusive
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 26, 2015, 18:46:15 »
Przy przebiegu 145.000 mam 2040000. Olej nigdy nie zmieniany, jeżdżony w ciepłym klimacie u makaroniarzy.
Zabieram się wymianę oleju na volvo. Tylko dalej waham się czy samemu zrobić ze 3 razy statyczną, czy w jakimś zakładzie dynamiczną.
Rozglądam się też za niedrogim źródłem oleju volvo. Na allegro 329 bańka, a w usa wychodzi mniej niż 240, ale przesyłka droga.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2015, 21:00:40 wysłana przez Tomasz Oli »

Offline Arkadiusz Borzęcki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 910
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Gs300
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 26, 2015, 19:07:27 »
Może ktoś z Was mógłby polecić dobry warsztat do wymiany dynamicznej w okolicach Warszawy ? Co prawda c6 ,ale skrzynia ta sama  ;)
był Ls 430,C6 2.7 HDI, Lexus GS 430, C5 2.0 HDI Exclusive 2009, C5 1.6HDi Break 2005 oraz Activa V6 :-)

Offline Witold Szaflik

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 435
  • Skąd: Kwidzyn
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI & C4 1.6 HDI & C3 1.4 HDI
  • Miejscowość: Kwidzyn
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 26, 2015, 23:24:36 »
Moi drodzy, nawet się nie ma co zastanawiać nad metodą. Tylko dynamiczna i to z płukaniem jeśli powyżej 60k km.
Ja swoją francuzeczkę zalałem w czerwcu przy przebiegu 105k km olejem STATOIL ATF EXTRA (jsw3309). Zakupiłem 11l, ale po 10l już pokazywało czysty olej na wylocie (na tym urządzeniu pokazuje w podświetlonej rurce to co wpływa i to co wypływa). Licznik wyzerowany.
Stary olej był wyraźnie przepracowany i przed wymianą dokładnie go mechanicy oglądali i wąchali bo szef serwisu był przeczulony pod tym względem. Nawet go zawołali by sam dał zielone światło, czy "ruszać". A dlaczego taki olej, a nie inny => ma parametry prawie takie same jak oryginał (wytrzymałość temp ma wyższą).
Następna wymiana po 60k km:)

Offline Witold Szaflik

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 435
  • Skąd: Kwidzyn
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI & C4 1.6 HDI & C3 1.4 HDI
  • Miejscowość: Kwidzyn
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 27, 2015, 10:25:30 »
Cena za olej 26.7pl za litr:
http://www.maxoil.eu/pl/oleje/1169,2990,177/TransWay+ATF+EXTRA+1l+poprzednia+nazwa+TransWay+S+DX+III+J

wymiana w GDN:
http://skrzyniebiegow.pl/promocje/

Płukanie tym samym środkiem, który został już tutaj wymieniony (chyba innego nikt nie stosuje).

Pilnowałem, aby zawieszenie było w trybie serwisowym i aby był odkręcony był korek od oleju zawieszenia (nie są to specjaliści od cytryn). BSI głupieje, gdy zaczynają kręcić kołami w powietrzu (wywala chyba wszystkie możliwe błędy związane z zawieszeniem) - należy podczas płukania odpalić każdy z biegów. Po opuszczaniu na dół już po całej operacji komputer nie pamiętał, że ma zawieszenie w trybie serwisowym, więc gdyby nie był odkręcony zbiornik pewnie wywaliło by podciśnienie. Po wymianie samochód objechany osobiście przez  właściciela firmy (zerowanie licznika też przy jego obecności).

Offline Witold Szaflik

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 435
  • Skąd: Kwidzyn
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI & C4 1.6 HDI & C3 1.4 HDI
  • Miejscowość: Kwidzyn
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 27, 2015, 10:54:15 »
Co do lepkości oleju, to szukałem: TRANSWAY S DX III J, ale już nie jest produkowany.

Dla ciekawości zwróć uwagę na stosowaną metodę pomiarową lepkości (do tego też dochodzi tolerancja pomiarowa i powtarzalność serii). Dla przykładu dwie oficjalne charakterystyki tego samego materiału :)

Offline Mariusz Chałubek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII 2,0HDI 163kM
  • Miejscowość: Legionowo
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 27, 2015, 21:05:54 »
Właśnie wróciłem ze wstępnej diagnozy mojej skrzyni. Opinia specjalisty jest następująca: wymiana oleju przy tym przebiegu niewiele da. Sterownik do wymiany - 4 tys. z wymianą oleju (wersja optymistyczna), jeżeli dojdzie sprzęgło to dodatkowe 1,6 tys. Z racji, że olej będzie wymieniany w całości poleca olej TRANSTAR DEXRON VI, wygląda na to, że by się nadawał:
Viscosity
cSt @ 40ºC29.5
cSt @ 100ºC5.83
cP @ -40ºC11,500
Viscosity Index145
Flash Point, ºC (ºF)220 (428)
Gravity, API35.76
Co myślicie?
Cena oleju Volvo to na dzień dzisiejszy 320 zł/4l.
Mógłbym spróbować tylko wymianę oleju, ale obawiam się, że może się to na mnie zemścić.   

Offline Witold Szaflik

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 435
  • Skąd: Kwidzyn
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI & C4 1.6 HDI & C3 1.4 HDI
  • Miejscowość: Kwidzyn
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 27, 2015, 21:09:21 »
Co do oleju to tam, gdzie ja wymieniałem pracują na Petro Canada i bardzo go chwalą. W przypadku STATOIL z tego co się dowiedziałem jest jednym z lepiej sprzedających się ATF i myślę, że nie bez powodu. Ci co siedzą w tej branży zwracają uwagę na dwie rzeczy:
- specyfikacja
- kraj pochodzenia
Skoro Szwedzi potrafią produkować dobre samochody to myślę, że oleje  które do nich leją też :) , a myślę że leją rodzime. Zapewne się domyślasz, że STATIOL made in Sweden.
Co do ceny to jest to czysty marketing - można by otworzyć nowy wątek. Nie jest wiedzą tajemną, iż PSA kupuje z tej samej fabryki co pochodzi MOBIL. Trzeba być osobą głębokiej wiary, aby uwierzyć że są to dwa różne oleje.
Kolejny przykład: sprawdź cenę oleju TOTAL QUARTZ 9000 5W40 (taki ja używam w swoich HDI) i porównaj z ceną rynkową :)

Warto też pamiętać, że AM6 nie jest produkowana we Francji i jest używana nie tylko przez PSA. Zapewne tłumaczy to że nie jest zalewana olejem made in France.

Offline Witold Szaflik

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 435
  • Skąd: Kwidzyn
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI & C4 1.6 HDI & C3 1.4 HDI
  • Miejscowość: Kwidzyn
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 27, 2015, 21:56:52 »
Właśnie wróciłem ze wstępnej diagnozy mojej skrzyni. Opinia specjalisty jest następująca: wymiana oleju przy tym przebiegu niewiele da. Sterownik do wymiany - 4 tys. z wymianą oleju (wersja optymistyczna), jeżeli dojdzie sprzęgło to dodatkowe 1,6 tys. Z racji, że olej będzie wymieniany w całości poleca olej TRANSTAR DEXRON VI, wygląda na to, że by się nadawał:
Viscosity
cSt @ 40ºC29.5
cSt @ 100ºC5.83
cP @ -40ºC11,500
Viscosity Index145
Flash Point, ºC (ºF)220 (428)
Gravity, API35.76
Co myślicie?
Cena oleju Volvo to na dzień dzisiejszy 320 zł/4l.
Mógłbym spróbować tylko wymianę oleju, ale obawiam się, że może się to na mnie zemścić.   

A na jakiej podstawie wydana taka opinia? Jeśli skrzynia zwraca błędy to wymiana oleju jej  nie naprawi jedynie sobie narobisz koszty. A czy ten specjalista chociaż sprawdził w jakim stanie jest olej, czy posiada opiłki, czy śmierdzi spalenizną...? Olej o który się pytasz u mnie przepadł ze względu na Viscosity Index = 145. Oryginał ma 180. Każdy inny olej spełniający jws3309 nie ma aż takiej dużej rozbieżności tego parametru!
Ja jeszcze sprawdzałem, czy dany olej (prócz normy jws3309) jest oficjalnie zatwierdzony przez producenta tej skrzyni AISIN.

Offline Mariusz Chałubek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII 2,0HDI 163kM
  • Miejscowość: Legionowo
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 27, 2015, 23:37:27 »
Ta opinia jest wstępna, wydana na podstawie przejażdżki. Za tydzień jestem umówiony na sprawdzenie jakości oleju, wtedy się okaże co i jak. Skrzynia nie wykazuje błędów.
Co do oleju to do mojej skrzyni idzie AW-1 więc ten index jest moim zdaniem jak najbardziej ok.
No chyba, że coś pokręciłem.

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 28, 2015, 07:27:33 »
To może ja się dopytam, bo też czeka mnie wymiana oleju:
SILNIK   DIESEL TURBO DW12BTED4 FAP
SKRZYNIA BIEGÓW (CHARAKTERYSTYKA)   BVA AM6C
TECHNIKA USUWANIA ZANIECZYSZCZEŃ POJAZDU   TECHN. OCZYSZ SPALIN POJAZD EURO 4

Co zalać ?

Offline Karol Kozłowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 945
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 2004r. Renault Latitude 2.0DCi 2011r.
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 28, 2015, 09:32:58 »

cały czas zastanawia mnie to dlaczego np. w takim Ravenol Lifetime (typowy olej JWS3309) w oficjalnej karcie produktu wyraźnie NIE ZALECAJĄ stosowania go akurat do Aisin Warner 6-speed


Pokaż tę kartę bo ja się takiego zapisu nie doszukałem...



Offline Witold Szaflik

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 435
  • Skąd: Kwidzyn
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI & C4 1.6 HDI & C3 1.4 HDI
  • Miejscowość: Kwidzyn
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 28, 2015, 11:10:06 »

Witku, ale Kolega Mariusz ma silnik EURO5 i skrzynię AM6C (a nie EURO4 / AM6B) a więc do jego skrzyni jest wymagany olej low viscosity (AW-1), który ma właśnie takie parametry jak Kolega Mariusz podał - lepkość rzędu 5-6, indeks lepkości w okolicach 150-160.  Do tych skrzyń *NIE WOLNO* lać oleju JWS3309!

Rozumiem teraz, że jaka to skrzynia ustaliłeś po nazwie oleju, o który się pyta kolega. Patrząc na przebieg jakim pochwalił się kolega myślałem, że ma tą starszą wersję.
Nigdzie nie napisałem, że można mieszać EURO4 z 5, wręcz przeciwnie podkreślam że najpierw należy sprawdzić specyfikacje (warunek konieczny!!).
Jeśli będziesz się czuł bardziej komfortowo, prześlę ci na priva linka, gdzie tego Statiol'a można kupić dwa razy drożej. Sporo osób jeździ na tym ATF i opinia niezszargana.

Co do Ravenol => proszę zwrócić uwagę na temp zapłonu. Olej ten jest dość popularny, bo jest długo na rynku, ale ktoś mu przypiął łatkę właśnie z tego powodu. Ogólny trend JWS3309 jest taki, że te nowe oleje maja lepsze parametry temp (w dół i w górę). Producent chwali się że ma rekomendację AISIN.
W załączeniu karta.

Offline Mariusz Chałubek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII 2,0HDI 163kM
  • Miejscowość: Legionowo
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 28, 2015, 12:16:51 »
Sprawa ma się następująco. Zamówiłem olej Volvo, decyduję się tylko na wymianę dynamiczną. Jeżeli coś będzie nie tak powrót do warsztatu na wymianę sterownika, wtedy będę potrzebował olej na jedną wymianę statyczną. W poniedziałek wszystko się okaże.
Dzięki za wszelkie porady, warto mądrych posłuchać.

Offline Witold Szaflik

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 435
  • Skąd: Kwidzyn
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI & C4 1.6 HDI & C3 1.4 HDI
  • Miejscowość: Kwidzyn
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 28, 2015, 21:02:06 »
Olej Volvo daje mi taką pewność bo jest do tej konkretnie skrzyni i jest oficjalnie lany do niej przez koncern Volvo od X lat, a co do tego Statoila to mogę jedynie opierać się na opiniach na forach, że ktoś nalał i na razie jeździ.... 

Byłeś tam, widziałeś ...?
Wiesz jak działa system poddostawców, homologacji oraz pozwoleń w używaniu (chwaleniem się) znaków zastrzeżonych w automotive?

To co piszesz mówiąc delikatnie mija się z prawdą. AISIN nie dostarcza na sucho tych skrzyń tylko już zalane i dokładnie sprawdzone. To jaki tam jest olej decyduje producent skrzyni, a nie odbiorca końcowy, ponieważ to on odpowiada za R&D. Producent skrzyni nie ma jednego dostawcy oleju do danej skrzyni tylko kilku z różnych powodów (są przynajmniej trzy powody).
Wracając do producentów oleju: jeśli powołują się na zgodność z normą tzn, że ktoś im dał homologację na tą normę; jeśli powołują się na przeprowadzone próby producenta skrzyni i jego zatwierdzenia to zapewne za jego zgodą (koncerny samochodowe mają dobrych prawników i pilnują tego).

Pytanie skąd mają ASO oleje do skrzyni i dlaczego nie chcą podawać producenta? Odp jest banalna, ponieważ to producent skrzyni im narzuca od kogo mają brać ten olej, co często nie jest "politycznie poprawne". Producenci samochodów często, aby mieć dobre ceny dogadują się (np PSA z TOTAL...), że to ich nazwa będzie promowana. Wiec sprzedają ostatecznie olej do skrzyni pod własną nazwą handlową.

Słusznie się zorientowałeś, iż Ravenol użył wytrycha słownego i napisał "Odpowiada wymogom", ale Statoil w swojej karcie pisze już: "Próby i zatwierdzenia". Jeśli twierdzisz i masz dowody, że użyto tam nazwy zastrzeżone bez wiedzy właściciela tych nazw to daj znać :)

Kupując w ASO kupujesz u pośrednika, a nie u producenta. Już było głośno na ten temat i są odpowiednie regulacje prawne w UE, które uderzają w monopol tzw "części oryginalnych" stwierdzenie nadużywane przez koncerny samochodowe.
Jeśli kupując w ASO VOLVO olej do AM6 jesteś przekonany że to jedyny oryginał i dodatkowo wierzysz że ten towar nie może mieć wad (np błąd producenta) to ja twierdzę, że jesteś osobą głębokiej wiary.

Ja wolę kupić taki olej u tych co produkują pod ich własną nazwą.

Offline Witold Szaflik

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 435
  • Skąd: Kwidzyn
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI & C4 1.6 HDI & C3 1.4 HDI
  • Miejscowość: Kwidzyn
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 28, 2015, 21:30:24 »
To może ja się dopytam, bo też czeka mnie wymiana oleju:
SILNIK   DIESEL TURBO DW12BTED4 FAP
SKRZYNIA BIEGÓW (CHARAKTERYSTYKA)   BVA AM6C
TECHNIKA USUWANIA ZANIECZYSZCZEŃ POJAZDU   TECHN. OCZYSZ SPALIN POJAZD EURO 4

Co zalać ?

Jeśli masz rocznik z przełomu kiedy była zmiana należy sprawdzić w ASO po numerze VIN !!! Te opisy co podałeś to chyba z jakiegoś internetowego dekodera VIN.

Offline Karol Kozłowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 945
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 2004r. Renault Latitude 2.0DCi 2011r.
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 28, 2015, 23:53:02 »
Panowie, tak szumnie piszecie o tej dynamicznej wymianie oleju, że to taka super sprawa i w ogóle.
Podzwoniłem po warsztatach z mojej okolicy i co się dowiedziałem...
1. Nie robię dynamicznej wymiany oleju, wymienię Panu trzy razy statycznie i będzie to samo...
2. Panie, naczytał się Pan z internetu głupot. Dynamiczną wymianę dało się zrobić w starych amerykańskich skrzyniach gdzie była chłodnica oleju a na niej zabudowane króćce. W Pańskiej skrzyni jest tylko wymiennik ciepła i nie da się wymienić całości oleju, coś tam gdzieś zostanie... (to "coś tam gdzieś" to moje słowa, już nie pamiętam tego nazewnictwa którego używał)
3. Owszem mam urządzenie do wtłaczania oleju pod ciśnieniem ale to nie jest dynamiczna wymiana, wymianie ulega ok. 60%
4. Nie da się przeprowadzić dynamicznej wymiany (podobnie tłumaczył jak Pan nr 2.) Ponieważ w tej skrzyni nie da się zdemontować filtra bez demontażu skrzyni my przepłukujemy ją olejem aż będzie czysty. Zużywają na to niby 16 - 18 litrów. Na pytanie jaki olej leją, nie wie w tej chwili ale na pewno dobry...
I bądź tu człowieku mądry.Chyba zakupię tego Statoila za 26PLN i wymienię statycznie 2-3 razy...



Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 29, 2015, 07:27:07 »

Jeśli masz rocznik z przełomu kiedy była zmiana należy sprawdzić w ASO po numerze VIN !!! Te opisy co podałeś to chyba z jakiegoś internetowego dekodera VIN.

Auto jest z 2007 tak jak w profilu, a wypis jest jak napisał Michał jest z service.citroen.com, więc wizyta w ASO jest zbędna.

Offline Karol Kozłowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 945
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 2004r. Renault Latitude 2.0DCi 2011r.
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 29, 2015, 09:44:04 »
Michał dzięki za odpowiedź. Dałeś mi "kopniaka" to od razu znalazłem... http://slusarczyk-auto.pl/
Wymiana u nich tak jak Wiesław pisał. Płukanie środkami LM, demontaż wymiennika itd.
Pozdro...



Offline Witold Szaflik

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 435
  • Skąd: Kwidzyn
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI & C4 1.6 HDI & C3 1.4 HDI
  • Miejscowość: Kwidzyn
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 29, 2015, 12:28:17 »

A tak na marginesie, skoro Japoniec pisze, że AW-1 "does not follow Dexron or Marcon" to jakim cudem te wszystkie Valvoline'y, Motule itd. itp. są zgodne JEDNOCZEŚNIE z AW-1 i z Dexron oraz Mercon?  Jakaś kosmiczna technologia, czy wiceprezes AW nie wie co mówi?

Nie będę cytował całej twojej wypowiedzi, z którą się w wielu elementach nie zgadzam oraz która powinna zainspirować innych, że należy myśleć co się robi.
Warto podać też, źródło skąd czerpiesz swoje inspiracje co też pozwoli innym zdobycie pewnej wiedzy. Tym bardziej, że korzystasz z czyjejś pracy - to nie ty pisałeś ten list. Niech zgadnę:

http://www.bobistheoilguy.com/forums/ubbthreads.php/topics/3404680/Re:_AW-1_Aisin_Warner_ATF_oil

Wokół AW-1 było sporo zamieszania od samego początku. Prawdą jest, że są tacy którzy podają zgodność z AW-1 i JWS3309, nie jest prawdą że jest to co drugi producent. Ci którzy to zrobili są już wypunktowani na innych forach (ja doliczyłem się ok 4 producentów).

Emilowi radzisz zalać AW-1 a autko jest z 2007..., liczę na to że Emil już wie co wlać.

Z ciekawości sprawdziłem koszt usługi w http://slusarczyk-auto.pl/

Jak powiem ile kosztuje w GDN to zapewne dostanę następne strzały, że za takie pieniądze to tylko mogą samochód zepsuć.




Offline Karol Kozłowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 945
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 2004r. Renault Latitude 2.0DCi 2011r.
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 29, 2015, 16:54:50 »
Slusarczyk za robotę bierze 500zł. Podkreslam jeszcze raz, wymiana jak u Wiesława (zalozyciela watku). Ci "fachowcy" których cytowalem wczesniej od 200 do 250, mowa o robociznie bez materiałów.
Witold, z ciekawości jakie ceny w trójmieście?



Offline Jan Wojtkiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 29, 2015, 18:07:01 »
U Sosnowskiego w Gdańsku 299 + 100 płukanka LM + 30 uszczelniacze.

Offline Arkadiusz Borzęcki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 910
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Gs300
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 29, 2015, 20:54:38 »
Nie bardzo wiem skąd informacje ze citroen nie montował skrzyń AM6C przed rokiem 2010 ? Z ciekawości sprawdziłem swoją i niespodzianka , mam taką samą . Samochód z 2007  ;)
był Ls 430,C6 2.7 HDI, Lexus GS 430, C5 2.0 HDI Exclusive 2009, C5 1.6HDi Break 2005 oraz Activa V6 :-)

Offline Witold Szaflik

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 435
  • Skąd: Kwidzyn
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI & C4 1.6 HDI & C3 1.4 HDI
  • Miejscowość: Kwidzyn
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 29, 2015, 21:32:33 »
Nie bardzo wiem skąd informacje ze citroen nie montował skrzyń AM6C przed rokiem 2010 ? Z ciekawości sprawdziłem swoją i niespodzianka , mam taką samą . Samochód z 2007  ;)

... i moja też AM6C a tylko rok młodsza od Twojej :)

Offline Grzegorz Dec

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 124
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 2.2HDI 204 KM 2011, Citroen C4 B7 1.6 115 e-hdi 2014
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 30, 2015, 11:59:08 »
Ja swoją GF24 zalałem Amsoil'em.