Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsarcia po trasie 2tys km  (Przeczytany 10090 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Darek Klempka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 79
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 1.6 16V 2002r.
Re: Xsarcia po trasie 2tys km
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 22, 2008, 15:58:08 »
Cytuj



Autko - 2+1 (małe ma niecały rok) - bagażnik zapchany kojcem, wózkiem i rezerwą (jako że gaz mam) a na dachu bagażnik InterPacka. Jechałem sobie cały czas z klimą w prędkościach 90-130 km/h, spalanie wyszło 7.3 gazu co uznaję za przyzwoite osiągnięcie, biorąc pod uwagę że miasto to 10l/100km potrafi wciągnąć.
 


   To muszę przyznać, że bardzo mało ci pali na trasie, moja poniżej 7,8 nie zeszła, tak typowo pali 7,9 - 8,3 (zależy od stylu jazdy). A w mieście nie udało mi się więcej spalić niż 9,5.

   Ja w tym roku byłem z rodziną 2+2 (ledwo się zmieściliśmy w bagażnik) w Kotlinie Kłodzkiej 1100 km razem w obie strony + 600 km na miejscu - średnie spalanie wyszło: 8,5.
   Komfort jazdy bardzo dobry (ach ta klima - jak wracaliśmy w dzień to było 30 stopni), dzieci (3 i 8 lat) nie marudziły, mimo długiej jazdy.
   Faktycznie brakuje uchwytów na napoje. Dzieciom kupiłem "samochodową stewardessę" :) - taki pojemnik na dwa napoje, frytki i kanapkę przypinany z tyłu przednich foteli - polecam, jest bardzo praktyczny.

Pozdrawiam
Darek
Pozdrawiam
Darek

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Xsarcia po trasie 2tys km
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 22, 2008, 16:00:47 »
Nie malo pali tylko Twoja spala [color=ff0000]piii[/color]nie duzo :D Mi moja, z takim samym silnikiem, wg kompa spala sredio w trasie 6l/100 km - do Gdanska 5,7, a z Gdaksa do Wawy 6,3 - dokladnie tak samo jak rok temu :)
Moje spalanie

Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Xsarcia po trasie 2tys km
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 22, 2008, 17:47:24 »
O Darku w mojej kotlince byłeś a gdzie dokładnie jak można wiedzieć ? A co do stojaczków to niestety w Xsarkach ich zabrakło, a patrzeć na konsole to gdzieś by się je wepchało jakiś wysuwany stojaczek... No a jak ja jade i kupie sobie jakąs kawkę w MCdonaldzie albo na Orlenie to trzymam ją w kieszonce w drziwach, akurat kubki sa wymiarowo tak robione że się trzymają. A mi się xsarką też bradzo przyjemie jezdzi :D
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...

Offline Paweł Jurek

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 393
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW, Corsa C 1.2 16V
  • Zainteresowania: psy, rowery, marketing/sprzedaż
  • Miejscowość: Tychy
Re: Xsarcia po trasie 2tys km
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 22, 2008, 18:19:47 »
Moje 2,5 tys. km w te wakacje po Polsce też wywołały uśmiech na twarzy - uśmiech byłego ujeżdżacza Saxofona :)

W składzie rodzinka 2+2, wózek, łóżeczko składane, basenik, gitara, rower z przyczepką dziecięcą kombi lekko się przygięło, ale dało radę. Duża różnica względem Saxo to wyciszenie wnętrza - wioząc rower na dachu o nim prawie zapomniałem, podczas gdy wioząc go na Saxo miałem odgłosy startującego odrzutowca... :)

Grymaśna żonka się jednak zrobiła jako użytkowniczka klimy, bo stwierdziliśmy, że półautomatyczna klima to mało i przydałaby się dwustrefowa, kiedy żonka lubi cieplej, a ja odwrotnie :)

Dla porządku spalanie: jazda umiarkowana + wyprzedzanie co jakiś czas z redukcją do trójki + rower na dachu - 8,5 l LPG.
Paweł
Peugeot 508 SW Allure, 2.0 HDI, 2013
Corsa C 1.2 16V LPG, 2005
kiedyś: Xsara II Break 1.6 16V LPG, Saxo 1.5D

Offline Marek Rola

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Bieruń
  • Posiadany samochód: Xsara 2.0 HDI Break
  • Miejscowość: Bieruń
Re: Xsarcia po trasie 2tys km
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 22, 2008, 20:05:08 »
Moja ostatnia trasa to Tychy Mlini za Dubrovnikiem (Chorwacja) 1400 km w jedną stronę na miejscu 2 wycieczki Czarnogóra 100 km w jedną stronę i Mostar w Bośni ok 150 km w jedną stronę po powrocie trasa do Lublina a potem Pieniny w miesiąc ok 4300 km poza drobnymi usterkami jak ABS przetarty przewód lewego tylnego koła i zerwaną linką podnoszenia drzwi od kierowcy było wszystko OK.ABS zrobiłem a nie wiem jak mam się zabrać do tej szyby czy wymienić cały mechanizm ( może ktoś ma ) lub zregenerować wymieniając linkę ,ktoś to robił proszę o pomoc.
Citroen xsara kombi 2001 silnik 2.0 HDI 110KM

Offline Wiktor Kulesa

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Skąd: bartoszyce
  • Posiadany samochód: xsara 1.8i 3d '98 Citroen C5 2.0 HDI 2009
  • Miejscowość: bartoszyce
Re: Xsarcia po trasie 2tys km
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 22, 2008, 20:41:40 »
U mnie ostatnia trasa to Bartoszyce- Lublin. Nie zrobilem tyle co wy ale ponad 900km stuknęlo. Xsara jedzie sie naprawdę przyjemnie, na trasie w jedna stronę tylko jednen odpoczynek w połowie drogi i nie czuć zbytnio zmęczenia. Średnia prędkość na trasie ok. 100km/h, przez teren zabudowany ok. 55km/h na 4 biegu zeby nie redukować i nie pilować samochodu na 3. W samochodzie 4 dorosłe osoby plus bagaże. Z
Wyprzedzaniem zero problemu. No i bardzo dobre spalanie wg mnie . Na całą trasę starczył mi jednem zbiornik paliwa, spalanie wyszlo troche ponad 6l.

Offline Artur Myszka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6i 16V, 2001, oznakowana
  • Zainteresowania: Informatyka, Fotografia, Konsole, Akwarystyka
  • Miejscowość: Kraków
Re: Xsarcia po trasie 2tys km
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 22, 2008, 22:19:32 »
Cytuj

Jacek Kustra napisał:
Nie malo pali tylko Twoja spala [color=ff0000]piii[/color]nie duzo :D Mi moja, z takim samym silnikiem, wg kompa spala sredio w trasie 6l/100 km - do Gdanska 5,7, a z Gdaksa do Wawy 6,3 - dokladnie tak samo jak rok temu :)


No ok, ale to jest 6 litrów PB95 czy 6 litrów LPG? :) Jak LPG to szacun, a jak PB, to nieźle, ale weź pod uwagę że LPG spala się średnio 10-15% więcej niż PB... stąd wydaje mi się, że spalanie rzędu 7-7,5 litra gazu w trasie z bagażnikiem dachowym i klimą (sam box według danych z różnych stron to 0,3-0,6 litra/100 km przy prędkościach rzędu 90km/h, a klima wiadomo...)
Citroen Xsara II, 1.6i 16V+LPG STAG300, rocznik 2001, złota oznakowana
[ Zapraszam do mojej galerii zdjęć ]

Offline Artur Myszka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6i 16V, 2001, oznakowana
  • Zainteresowania: Informatyka, Fotografia, Konsole, Akwarystyka
  • Miejscowość: Kraków
Re: Xsarcia po trasie 2tys km
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 22, 2008, 22:21:49 »
Cytuj

Darek Klempka napisał:

   Faktycznie brakuje uchwytów na napoje. Dzieciom kupiłem "samochodową stewardessę" :) - taki pojemnik na dwa napoje, frytki i kanapkę przypinany z tyłu przednich foteli - polecam, jest bardzo praktyczny.


A mógłbyś coś więcej o tym gadżecie? Jakoś nie mogę tego skojarzyć z niczym co do tej pory widywałem na allegro lub w sklepach.
Citroen Xsara II, 1.6i 16V+LPG STAG300, rocznik 2001, złota oznakowana
[ Zapraszam do mojej galerii zdjęć ]

Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Xsarcia po trasie 2tys km
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 23, 2008, 00:05:23 »
Marku, a czy napewno się zerwała linka czy może przewód coś nie styka i dlatego szybka nie działa ? Ja ostatnio tak miałem... Lewa szybka sie nie otwierała, a więc otworzyłem tą zaslepkę przewodów plastikową ( po otwarciu drzwi ) i tam własnie były kabelki do polutowania.
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...

Offline Darek Klempka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 79
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 1.6 16V 2002r.
Re: Xsarcia po trasie 2tys km
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 23, 2008, 13:36:35 »
Cytuj

Artur Myszka napisał:
Cytuj

Jacek Kustra napisał:
Nie malo pali tylko Twoja spala [color=ff0000]piii[/color]nie duzo :D Mi moja, z takim samym silnikiem, wg kompa spala sredio w trasie 6l/100 km - do Gdanska 5,7, a z Gdaksa do Wawy 6,3 - dokladnie tak samo jak rok temu :)


No ok, ale to jest 6 litrów PB95 czy 6 litrów LPG? :) Jak LPG to szacun, a jak PB, to nieźle, ale weź pod uwagę że LPG spala się średnio 10-15% więcej niż PB... stąd wydaje mi się, że spalanie rzędu 7-7,5 litra gazu w trasie z bagażnikiem dachowym i klimą (sam box według danych z różnych stron to 0,3-0,6 litra/100 km przy prędkościach rzędu 90km/h, a klima wiadomo...)


Ja pisałem o spalaniu gazu. Komputer pokazuje 5,5 - 6,2 na trasie, a gazu pali 7,8-8,3 (też na trasie).

Pozdrawiam
Darek
Pozdrawiam
Darek

Offline Darek Klempka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 79
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 1.6 16V 2002r.
Re: Xsarcia po trasie 2tys km
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 23, 2008, 13:54:00 »
Cytuj

Artur Myszka napisał:
Cytuj

Darek Klempka napisał:

   Faktycznie brakuje uchwytów na napoje. Dzieciom kupiłem "samochodową stewardessę" :) - taki pojemnik na dwa napoje, frytki i kanapkę przypinany z tyłu przednich foteli - polecam, jest bardzo praktyczny.


A mógłbyś coś więcej o tym gadżecie? Jakoś nie mogę tego skojarzyć z niczym co do tej pory widywałem na allegro lub w sklepach.


To jest to:
http://www.allegro.pl/item389797256_uchwyt_na_napoje_posilki_stewardessa_hit_.html

A ja kupiłem w promocji w Carrefurze po 15 zł. Widziałem to też kiedyś w Leclercu w Lublinie.

W Xsarze pasuje idealnie, moje dwie dziewczyny są bardzo zadowolone, każda ma swój pojemnik. Przypinam to wtedy gdy jedziemy na dłuższą przejażdżkę.

Pozdrawiam
Darek
Pozdrawiam
Darek

Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Xsarcia po trasie 2tys km
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 23, 2008, 15:03:48 »
hehe :) śmieszny gadżet :D Ale nie hybota się na cała stewardessa ? No Dariuszu a gdzie byłes dokładnie w tej kotlince ? Jak ci się podobało w mojej kotlince :D
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...

Offline Marek Rola

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Bieruń
  • Posiadany samochód: Xsara 2.0 HDI Break
  • Miejscowość: Bieruń
Re: Xsarcia po trasie 2tys km
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 23, 2008, 15:07:45 »
Niestety nie kiedy zdjąłem boczek okazało się że linka jest poszarpana  i poplątana ,myślę że spadła z któregoś prowadzenia , linka do wymiany a najlepiej chyba cały mechanizm , którego aktualnie szukam.

Offline Darek Klempka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 79
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 1.6 16V 2002r.
Re: Xsarcia po trasie 2tys km
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 23, 2008, 18:40:59 »
Cytuj

Piotr Skrzypek napisał:
hehe :) śmieszny gadżet :D Ale nie hybota się na cała stewardessa ? No Dariuszu a gdzie byłes dokładnie w tej kotlince ? Jak ci się podobało w mojej kotlince :D


Nie kołysze się. Jest bardzo stabilne, na zdjęciu w allegro jest niechlujnie przypięte. W Xsarze bardzo dobrze pasuje.

Mieszkaliśmy w Ratnie Górnym koło Radkowa.
Tak w skrócie to byliśmy na Szczelińcu, Błędnych skałach, na Wielkiej Sowie, w Czechach w Skalnym Mieście i Zoo safari. Oraz zwiedziliśmy kopalnię w Nowej Rudzie i hitlerowskie podziemne miasta w Osówce i Walimiu. Niestety zabrakło czasu na Książ, kopalnię złota i jaskinię Niedźwiedzią.
Kotlina jest bardzo ładna, bardzo nam się podobało. Jeździliśmy też drogą stu zakrętów - rewelacja :), zwłaszcze, że dodatkowo trzeba dziuru omijać... Nawet moje małe dziewczyny nie marudziły i dzielnie chodziły po górkach.

Pozdrawiam
Darek
Pozdrawiam
Darek

Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Xsarcia po trasie 2tys km
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 24, 2008, 10:57:56 »
No to byłes w mojej najblizszej okolicy :D 8 km mam do tego Ratna ? :) Mogłes dac znac browarka by sie jakiegoś wypiło :P A to sobie ostro pozwiedzałeś. A o tej drodze 100 zakrętów to daj spokój. Pracowałem ostatnio na stacji BP w Kudowie, to jak dojezdzałem to jezdziłem przez Kłodzko, bo mi szkoda było cytrynki.
A co do tej stewardessy, no to fajna sprawa, tylko mi to raczej narazie przydatne nie bedzie. Ale dla dzieciaków to super sprawa.
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...

Offline Darek Klempka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 79
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 1.6 16V 2002r.
Re: Xsarcia po trasie 2tys km
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 25, 2008, 09:26:47 »
Cytuj

Piotr Skrzypek napisał:
No to byłes w mojej najblizszej okolicy :D 8 km mam do tego Ratna ? :) Mogłes dac znac browarka by sie jakiegoś wypiło :P


Hmm, nie pomyślałem przed wyjazdem. Może kiedyś jeszcze tam będę... może wtedy browarek ?
A poza tym macie świetną knajpę w Czechach za przejściem w Tłumaczowie :)

Pozdrawiam
Darek
Pozdrawiam
Darek

Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Xsarcia po trasie 2tys km
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 26, 2008, 16:33:32 »
U Bartosa ? :D :D Tam jeszcze nie byłem, ale sie kiedyś wybiore napewno :) A co do browarka to na pewno :D Pamiętaj nastepnym razem o klubowiczach w okolicy miejsca wypoczynku :)
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...