Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: MkIII (X7) - schematy elektryczne  (Przeczytany 10089 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Kaminski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: UK
  • Posiadany samochód: C5 MKIII
  • Miejscowość: UK
MkIII (X7) - schematy elektryczne
« dnia: Sierpień 13, 2015, 12:00:37 »
Od jakiegos czasu probuje uporac sie z niepodnoszaca sie klapa bagaznika (elektryczne podnoszenie), ale bezskutecznie.
Lexia juz zamowiona, ale szukalem jeszcze schematow elektrycznych, niestety bezskutecznie. Ani Haynes ani Sam Naprawiam nie sa dostepne do tego auta.
Czy ktos moze posiada baze schematow do MkIII ktora moglby udostepnic?

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 214
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2015, 14:45:09 »
Poszukaj sobie w internecie miarę świeżej sedre. ;)
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91

Offline Marcin Kaminski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: UK
  • Posiadany samochód: C5 MKIII
  • Miejscowość: UK
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2015, 22:21:14 »
Dzieki
Sciagnalem ale jeszcze nie rozgryzlem instalacji. Czy moglbys wrzucic schemat instalacji klapy do X7?

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 214
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2015, 06:13:33 »
Za mało danych - potrzebne:
- ORGA/OPR/DAM
- sylwetka
- silnik
- abs/asr ?
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91

Offline Marcin Kaminski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: UK
  • Posiadany samochód: C5 MKIII
  • Miejscowość: UK
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2016, 22:10:17 »
Nie zagladalem tu dawno, bo nie przychodzily powiadomienia.
Dane to:
ORGA: 11440
ORT: CJ
Kombi
ABS / asr - tak
Silnik 2.2 HDI
Sprawdzilem schematy ktore mi przeslales. Wydaje mi sie jednak, ze jeden kabel jest albo zle sprawdzany przeze mnie, albo jest blad.
Sprawdzam polaczenie zaznaczone na czerwono. Zgodnie z tym co czytam to jest to polaczenie miedzy 2 kablem z szarej wtyczki na BSI a 15 kablem na bialej wtyczce do kalkulatora klapy.
No i albo jestem slepy albo sa ta dwa rozne kable.
Zrobilem nawet zdjecia, bo na BSI jest to kabel niebieski, a na kalkulatorze klapy kabel zolty. Kabel niebieski na BSI ma inny numer niz ten podany na schemacie, a na wtyczce kalkulatora klapy nie moge sie dokopac numeru.


DB pokazuje brak komunikacji. Polaczenia zakreslone dlugopisem juz sprawdzilem, wiec zostaje mi juz to jedno . Reszta to polaczenia do czujnikow (sprawdze jeszcze te miedzy BSI a BSM).
Czy dobrze sprawdzilem ze ten kabel jest zly, oraz czy ktos ma jakis pomysl co moze byc problemem?

Offline Marcin Kaminski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: UK
  • Posiadany samochód: C5 MKIII
  • Miejscowość: UK
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2016, 01:36:40 »
Czy ktos z pelnym  dostepem do serwisu Citroena bylby w stanie sciagnac procedure sprawdzania klapy elektrycznej?
Bylbym ogromnie wdzieczny.

Offline Marcin Kaminski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: UK
  • Posiadany samochód: C5 MKIII
  • Miejscowość: UK
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2016, 19:03:51 »
Sukces.
Jak sie okazalo citroen lubi komplikowac jak sie da.  Żółty przewod z kalkulatora klapy idzie do wtyczki modułu klapy,  a tam zmienia się na biały o innym mumerze.  Potem idzie do wtyczki pod tylna boczna szyba gdzie znow sie zmienia na niebieski kabel o poprawnym numerze. 

Ten znow idzie do BSI,  ale mimo że też niebieski to  przy BSI numer kabla jest inny.  Dopiero teraz zacząłem podejrzewać,  ze to jednak dobry kabel bo ma ten sam kolor.  Rozprulem wiec tasme na wiazce idacej z BSI i jakies 20cm wyżej jest kolejny... poprawny numer.  Tak wiec kabel był uszkodzony,  ale nie pękł na klapie,  a między tylnym slupkiem,  a BSI co jest dość martwiące bo kabel w srodku auta który się nie rusza peknac nie powinien.
Musialem ciagnac dodatkowa nitke i teraz działa.

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2016, 17:33:20 »
Sukces.
Jak sie okazalo citroen lubi komplikowac jak sie da.  Żółty przewod z kalkulatora klapy idzie do wtyczki modułu klapy,  a tam zmienia się na biały o innym mumerze.  Potem idzie do wtyczki pod tylna boczna szyba gdzie znow sie zmienia na niebieski kabel o poprawnym numerze. 

Ten znow idzie do BSI,  ale mimo że też niebieski to  przy BSI numer kabla jest inny.  Dopiero teraz zacząłem podejrzewać,  ze to jednak dobry kabel bo ma ten sam kolor.  Rozprulem wiec tasme na wiazce idacej z BSI i jakies 20cm wyżej jest kolejny... poprawny numer.  Tak wiec kabel był uszkodzony,  ale nie pękł na klapie,  a między tylnym slupkiem,  a BSI co jest dość martwiące bo kabel w srodku auta który się nie rusza peknac nie powinien.
Musialem ciagnac dodatkowa nitke i teraz działa.
Według Twojego opisu wygląda to tak jak za załączonym schemacie, pamiętasz może jakie widziałeś nr. kabli po drodze?

Offline Paweł Cynamon

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Tourer 2.0 16V LPG HA3+
  • Miejscowość: Krosno
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 18, 2016, 22:50:29 »
Widzę, że orientujecie się coś w temacie klapy elektrycznej.
Czy instalacja całego ustrojstwa do elektrycznego podnoszenia klapy jest wykonalna?
Trzeba ciągnąc instalację od BSI?
Potrzebny jest jakiś inny zamek?
Czy oprócz modułu przykręconego do mechanizmu w klapie, potrzebne są jakieś inne moduły?

Offline Marcin Kaminski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: UK
  • Posiadany samochód: C5 MKIII
  • Miejscowość: UK
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 18, 2016, 23:06:07 »
Z tego co wiem to brakuje wiazki i trzeba nowa ciagnac.
Nie wiem jakie elementy maja podstawowe auta, ale nawet bolec zamka w podlodze bagaznika ma stycznik z wiazka. Zamek tez pewnie jest inny. Nawet poszycie wewnetrzne klapy jest inne (na pewno jest wyciacie na przycisk, do tego wygluszenie jest chyba inaczej ustawione.
Szczerze? Nie rozumiem po co chciec to ustrojstwo.
Po pierwsze to otwarcie klapy trwa dlugo. Ktos powie, ze nie duzo dluzej niz w manualnej klapie. Stojac na deszczu i moknac czekajac na otwarcie klapy uwazam inaczej. Oczywiscie mozna otworzyc klape z pilota, ale tylko jezeli jest sie pewnym, ze za autem jest wystarczajaco miejsca.
Po drugie zamknac klapy nie mozna juz z kluczyka, wiec trzeba nacianac przycisk na klapie. Pewnie bezpieczenstwo, ale denerwujace.
Po trzecie...Economy Mode. Swietnie jest jak komputer w koncu uzna, ze po powrocie z zakupow wlaczy Eco, wiec trzymajac zakupy w rekach uslyszysz "piiiip" i echo. Wtedy dopiero poczujesz jak to jest przezwyciezyc silnik klapy probujac ja podnosic i zatesknisz za normalna klapa
Jest to fajny bajer jak sie go nie ma, ale iritujacy jak juz sie go posiada.

sunnychris

  • Gość
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 19, 2016, 16:38:37 »
Chyba trochę przesadzasz...  Dorabiac nie posiadając bym się nie zdecydował...  Ale nie wiem jaki problem jest nacisnąć przycisk z 5m i  dojść do otwartej klapy.  Zamykając tak samo musisz unieść rękę do góry jak i ja. Eco pozwala na 11 otwarc i 10 zamkniec w moim przypadku więc też nie wiem w czym problem.

Xperia Z5 Compact über TapaTalk

Offline Marcin Kaminski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: UK
  • Posiadany samochód: C5 MKIII
  • Miejscowość: UK
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 19, 2016, 16:59:31 »
Nie rozumiem w czym potrzeba siegniecia do guzika w klapie jest lepsza od siegniecia po uchwyt i pociagniecia klapy?
Manualna zamykam w mniej niz sekunde. Ta w C5 zamyka sie w 2-3 i trzeba czekac az sie zamknie, zeby kluczykiem zamknac drzwi, bo nie da sie tego zrobic zanim klapa sie nie dociagnie! Czyli proces zamykania automatycznej klapy trwa dluzej.
Juz chyba napisalem, ze stojac tylem blisko sciany/auta/slupka mozna sobie ladnie zaysowac klape otwierajac z 5 metrow. Wystarczy ze ktos podjedzie blizej na parkingu...
 
Czy mowimy o tym samym ECO trybie, bo wydaje mi sie, ze Ty mowisz o tym ile pozwala kalkulator zanim nie wlaczy trybu ECO. Nie wiem czy juz zapomniales, ze Citroeny tryb ECO moga wlaczyc w kazdym momencie doslownie 5 minut od wylaczenia silnika i to bez zadnego powodu. Wtedy trzeba albo odpalic silnik, zeby otworzyc klape, albo silowac sie z jej otwarciem. Ja sie z tym mordowalem ladnych pare miesiecy i wiem ile trzeba uzyc sily. Na szczescie Krystyna w tym miesiacu nie ma jeszcze focha i nie wlaczyla ECO, ale pewnie zrobi to niedlugo.


Zgodzilbym sie z Toba, gdyby przycisk zamkniecia auta na kluczyku zamykal najpierw klape a potem ryglowal drzwi, ale tak nie ma, wiec jak zwykle z Citroenem zrobil 95% super roboty i 5% bardzo denerwujacego.

dziara

  • Gość
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 02, 2017, 11:31:44 »
Panowie pokuszę się o odświeżenie w tym wątku: który bezpiecznik w samochodzie odpowiada za elektryczną klapę kombi? Przy kierownicy w schowku są bezpieczniki ale nie ma opisu który jest i od czego. Nie chodzi mi rygiel klapy i zanim zacznę "pruć" klapę i wiązkę chciałbym sprawdzić czy to czasem nie bezpiecznik?

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 02, 2017, 18:42:48 »
Rygiel w klapie czy dociągnięcie w progu (belce)?

dziara

  • Gość
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 02, 2017, 19:09:06 »
Ciężko powiedzieć- usterka sterowania rygla napędzanego, układ rozwarty. Usterka stała. (tak brzmi odczyt defektu).
Czasem normalnie załapuje i zamyka klapę, a czasem trzeba jej delikatnie pomóc ręcznie.

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 02, 2017, 19:15:31 »
To moim zdaniem to w belce bo tam elektrycznie dociąga, gdyby było w klapie to zamyka się zawsze tylko stycznik daje info że się zamknął, jak chcesz to mam (moja aukcja) to sobie za free podmienisz na próbę https://www.olx.pl/oferta/zamek-klapy-citroen-c5-x7-kombi-CID5-IDgImnd.html , jak nie to to podmienimy z auta mojego ten na belce.

dziara

  • Gość
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 02, 2017, 19:29:27 »
Ostatnio był u mnie znajomy i stwierdził, że ten w belce po prostu nie chodzi (a raczej czasem tylko chodzi bo słychać takie "dociąganie" o ile dobrze to opisuję). W sumie jutro ok. 14 jestem w Vorbrodt więc możemy spróbowac  przynajmniej zobaczyć czy to rygiel w progu u mnie? Ale pewnie Ty w pracy o tej porze? A ja jak na złość nie mam kluczy w samochodzie.

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 02, 2017, 19:32:59 »
pw


Offline Beniamin Maliszewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Wroclaw
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.0 benzyna
  • Miejscowość: Wroclaw
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 20, 2017, 23:40:31 »
Witam
W mojej C5 X7 2009 Tourer tez nie dziala "dociaganie"klapy. Przy zamykaniu klapa opuszcza sie do samego dolu, czasami tam sie zablokuje  w pozycji "zamknietej" ale najczesciej  odbija sie od odbojnikow  I trzeba ponownie zamykac.
NIe widze w ogole momentu "dociagania" klapy przy zamknieciu.
Co sprawdzic  w takiej sytuacji,  na co zwrocic uwage?


Offline Michał Olszewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.2HDI Tourer Exlusive 13' & C4 VTS 2.0 16V 05'
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 01, 2017, 15:03:37 »
Czy mógłby mi ktoś udostępnić schemat elektryczny do C5 2013r. 2.2HDI kombi z elektryczną klapą oraz podgrzewanymi i sterowanymi siedzeniami?

Offline Zbigniew Sobieski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 167
  • Skąd: Tuszyn
  • Posiadany samochód: C5 III X7 2.0 HDi 136KM
  • Zainteresowania: Życie
  • Miejscowość: Tuszyn
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 02, 2017, 00:41:36 »
Mogę Ci to jutro ściągnąć z  Citroena ale chyba potrzebny będzie VIN tego autka.Masz?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2017, 00:54:24 wysłana przez Zbigniew Sobieski »

Offline Michał Olszewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.2HDI Tourer Exlusive 13' & C4 VTS 2.0 16V 05'
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 02, 2017, 10:51:13 »
Oczywiście że mam :)
VF7RW4HLACL534055

Offline Zbigniew Sobieski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 167
  • Skąd: Tuszyn
  • Posiadany samochód: C5 III X7 2.0 HDi 136KM
  • Zainteresowania: Życie
  • Miejscowość: Tuszyn
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 02, 2017, 16:17:40 »
Jeszcze OPR potrzebny.

Offline Zbigniew Sobieski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 167
  • Skąd: Tuszyn
  • Posiadany samochód: C5 III X7 2.0 HDi 136KM
  • Zainteresowania: Życie
  • Miejscowość: Tuszyn
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 02, 2017, 16:38:12 »
ok.Dziękuję.

Offline Zbigniew Sobieski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 167
  • Skąd: Tuszyn
  • Posiadany samochód: C5 III X7 2.0 HDi 136KM
  • Zainteresowania: Życie
  • Miejscowość: Tuszyn
Odp: MkIII (X7) - schematy elektryczne
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 03, 2017, 16:35:54 »
Oczywiście że mam :)
VF7RW4HLACL534055
Przepraszam kolego ale niestety nie jestem w stanie pomóc.Wywaliło Mi Sedre i Peugeota iCitroena.Dochodzi do wyboru wybranego schematu i krzyczy że katalog d3arqaOr.svgz nie jest dostępny.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2017, 16:47:03 wysłana przez Zbigniew Sobieski »