Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Citroen c5 (X7) - [MkIII] 2011r Za nisko świecą xenony i LEXIA Jelenia Góra  (Przeczytany 4853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Łukawski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 151
  • Skąd: Wrocław/Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: Citroen c5 2011r 2.0 163km Diesel, Sedan exclusive. Dawniej: 307,Corolla,206
  • Zainteresowania: Muzyka,książka,motoryzacja,handel
  • Miejscowość: Wrocław/Jelenia Góra
Witam potrzebna pomoc fachowców :)
Chodzi o to, że są to lampy xenonowe z doświetlaniem zakrętów, ale według mnie świecą po prostu za nisko. Samo poziomowanie działa w obu lampach, ale mam wrażenie, że jedna bije wyżej druga bardziej w lewo. A więc moje pytanie jak ustawić? I czy jest ktoś z LEXIĄ/DB w Jeleniej Górze? lub okolicach? Przydało, by mi się obniżyć zawieszenie, bo po ostatnim wycieku płynu poszło trochę za bardzo do góry.
Citroën creative technology ;)

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Citroen c5 (X7) - [MkIII] 2011r Za nisko świecą xenony i LEXIA Jelenia Góra
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2015, 22:05:05 »
jedź na SKP i za 20 pln zrobia to na przyrządzie.Na oko nie ustawisz dobrze.

Offline Marcin Łukawski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 151
  • Skąd: Wrocław/Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: Citroen c5 2011r 2.0 163km Diesel, Sedan exclusive. Dawniej: 307,Corolla,206
  • Zainteresowania: Muzyka,książka,motoryzacja,handel
  • Miejscowość: Wrocław/Jelenia Góra
Odp: Citroen c5 (X7) - [MkIII] 2011r Za nisko świecą xenony i LEXIA Jelenia Góra
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2015, 00:04:06 »
Ok, ale jak to ustawić? Uwierz mi w ci mechanicy nie wiedzą nawet jak otworzyć maskę w Citroënie. Na pewno będę musiał im pomóc, bo oni potrafią naprawiać tylko "Niemce" jak sami mi ostatni powiedzieli. A mój stały mechanik wyjechał właśnie na wakacje a ja praktyczne widzę na 3 metry przez te lampy
Citroën creative technology ;)

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Odp: Citroen c5 (X7) - [MkIII] 2011r Za nisko świecą xenony i LEXIA Jelenia Góra
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2015, 07:42:34 »
Ale na Stacji Kontroli Pojazdów aut nie naprawiają. Bez maszyny nie ustawisz dobrze świateł i lexia nic tu nie pomoże.

Offline Karol Machnik

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 464
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: c5 2005 2hdi c6 2006 2.7hdi
  • Zainteresowania: cytrynki oczywiscie
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: Citroen c5 (X7) - [MkIII] 2011r Za nisko świecą xenony i LEXIA Jelenia Góra
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2015, 07:47:42 »
Cala rzecz w tym ze ustawianie swiatel odbywa sie mechanicznie. Nie pamietam juz czy trzeba sciagac ta oslonke nad lampami czy nie, musisz sprawdzic to sam. Pozniej tam masz gniazda do regulacji wsadasz imbusa i krecisz. Wszystko jest jak w kazdym innym patrz niemieckim czy japonskom samochodzie. Dadza rade za calosc nie powinnes zaplacic wiecej niz 20zl

Offline Patryk Stalski

  • KC Emeryt
  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 7 933
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: B8 1.8 TSI
  • Zainteresowania: komputery, motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Citroen c5 (X7) - [MkIII] 2011r Za nisko świecą xenony i LEXIA Jelenia Góra
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2015, 13:55:02 »
Sęk w tym że większość ksenonów wymaga najpierw aktywacji trybu serwisowego do ustawiania świateł (warto sprawdzić, żeby po ustawieniu na SKP nie poleciały jeszcze bardziej w dół albo do nieba po odpaleniu).
Pozdrawiam

Klubowa Emerytura...

Offline Karol Machnik

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 464
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: c5 2005 2hdi c6 2006 2.7hdi
  • Zainteresowania: cytrynki oczywiscie
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: Citroen c5 (X7) - [MkIII] 2011r Za nisko świecą xenony i LEXIA Jelenia Góra
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 15, 2015, 07:15:14 »
Nie ma takiej opcji. Pamiętac tylko należy żeby operacje tę wykonywac na włączonym zapłonie i beż eco mode. A z tego co pamietam nie ma tam nigdzie trybu serwisowego.