Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: 2.9 V6 po wymianie silnika nie odpala  (Przeczytany 3614 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Nowak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: XM 2.9 V6 '98r
  • Miejscowość: Częstochowa
2.9 V6 po wymianie silnika nie odpala
« dnia: Październik 30, 2015, 21:34:12 »
Kupiłem w ostatnim czasie wymarzonego XMa 2.9 V6. Przy oględzinach słyszałem dziwny hałas - właściciel powiedział mi, że zdiagnozowano oberwany wkład katalizatora, a że sprawiał wrażenie uczciwego, a kupno tego auta nie ma nic wspólnego z rozsądkiem - kupiłem go. Następnego dnia u siebie w garażu chciałem z tym zrobić porządek, jednak okazało się, że hałas pochodzi od panewki wału. Ponieważ chcę XMa trzymać przez bardzo długi czas padła decyzja o wymianie silnika na świeższy. I dzisiaj, kiedy cała operacja miała być zakończona, niespodzianka - nie odpala.

W aucie zaraz po podłączeniu klemy akumulatora załącza się na stałe pompa paliwa, słychać jak cały czas paliwo przepychane jest przez listwę. Przy próbie odpalenia jest iskra, ale wtryskiwacze nie podają paliwa do cylindrów i nie da się odpalić.

Mój poprzedni XM nie miał immo, a przez kilka dni jazdy nie zwróciłem aż tak uwagi, ale z nim chyba też coś nie tak: przy wyłączonym zapłonie miga czerwony sygnał, natomiast zaraz po włączeniu zapala się zielona, tak jak po wpisaniu kodu (ale auto oczywiście nie odpala). Przy próbie wpisania kodu immo daje sygnał dźwiękowy i miga kilka razy...

Jeśli ktoś z Kolegów miałby jakieś sugestie, byłbym bardzo wdzięczny... :)
Były: XM 2.1 TD 12V 93r
        Saxo 1.5 '97

Jest: XM 2.9 V6 + LPG Automat '98
        C4 1.6 16V + LPG '10

Offline Robert Mulewicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 784
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Nissan Terrano 3.0, C4 1,6HDI coupe Były:MG TF 1.8 16v ,XM V6 Zender,Saxo VTS, Renault Laguna GT 2.0 16v. CX25TRD Turbo II 1987 oraz wiele innych citroenów
  • Zainteresowania: szerokie
  • Miejscowość: Kraków
Odp: 2.9 V6 po wymianie silnika nie odpala
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2015, 21:03:51 »
Wymieniałem kilkakrotnie w swoich xm-ach silniki v6 i z doświadczenia wiem że kod immo zapisany jest w kompie ale jak podpinałem klawiatury z innych instalacji to zawsze były problemy.Odpalały tylko jeśli klawiatura była od danego kompa.Czyli komplet
2,5 td-najgorszy parch wśród XM-ów

Offline Tomasz Nowak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: XM 2.9 V6 '98r
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: 2.9 V6 po wymianie silnika nie odpala
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2015, 22:02:18 »
Dzięki Robert za wskazówkę. Tu jednak problem leży chyba gdzie indziej, bo wymieniany był sam silnik, a cała elektronika oraz osprzęt zostały moje. Zastanawiam się nad uszkodzonym ECU...?
Były: XM 2.1 TD 12V 93r
        Saxo 1.5 '97

Jest: XM 2.9 V6 + LPG Automat '98
        C4 1.6 16V + LPG '10

Offline Daniel Wolny

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4 479
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C5 mk1 2003 2.0 16v BVM6
  • Miejscowość: Bytom
Odp: 2.9 V6 po wymianie silnika nie odpala
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2015, 08:05:49 »
A sprawdzałeś, czy w listwie pojawia się paliwo pod ciśnieniem?

Offline Tomasz Nowak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: XM 2.9 V6 '98r
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: 2.9 V6 po wymianie silnika nie odpala
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2015, 16:48:04 »
Sprawdziłem, choć nie w pełni zgodnie ze sztuką - zdjąłem przewód powrotny i z listwy leci paliwo pod ciśnieniem. Jego wartości co prawda nie znam, ale mam odniesienie do wielu aut, które robiłem - także w mojej ocenie tu też jest wszystko w porządku.
Były: XM 2.1 TD 12V 93r
        Saxo 1.5 '97

Jest: XM 2.9 V6 + LPG Automat '98
        C4 1.6 16V + LPG '10

Offline Robert Mulewicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 784
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Nissan Terrano 3.0, C4 1,6HDI coupe Były:MG TF 1.8 16v ,XM V6 Zender,Saxo VTS, Renault Laguna GT 2.0 16v. CX25TRD Turbo II 1987 oraz wiele innych citroenów
  • Zainteresowania: szerokie
  • Miejscowość: Kraków
Odp: 2.9 V6 po wymianie silnika nie odpala
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2015, 22:41:17 »
Może jeszcze posprawdzaj masy te na wewnętrznych stronach nadkoli.Może zapomniałeś którejś podłączyć albo się ułamało kabel-oczko.Masa silnika do budy i klemy.Jak to nic nie da to zdobądz schemat połączeń ECU,wyjmij z niego wtyczkę i posprawdzaj zasilania i masy na pinach w tej wtyczce.Żmudna robota ale dość prosta.
2,5 td-najgorszy parch wśród XM-ów

Offline Tomasz Nowak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: XM 2.9 V6 '98r
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: 2.9 V6 po wymianie silnika nie odpala
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2016, 20:35:02 »
Wiem, że odgrzewam kotleta, ale może się to komuś przyda. Pomylone były dwie złączki - od przekaźnika Bitron (ten wiszący na puszcze komputera, obok sterownika tempomatu) z drugim przekaźnikiem, przykręconym do podłużnicy pod prawym reflektorem. Przewody pasowały idealnie...  ;) Autko już pięknie odpala i odnowy XMa ciąg dalszy trwa.

Dzięki jeszcze raz wszystkim za pomoc!
Były: XM 2.1 TD 12V 93r
        Saxo 1.5 '97

Jest: XM 2.9 V6 + LPG Automat '98
        C4 1.6 16V + LPG '10