Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkII] Jak zrobić reset radia RT4  (Przeczytany 22782 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Janota

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Skąd: Bielsko Biała
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 2.0 HDI 138KM 2007r , Berlingo 1.6 HDI 75KM 2007r
  • Miejscowość: Bielsko Biała
[MkII] Jak zrobić reset radia RT4
« dnia: Listopad 03, 2015, 16:28:44 »
Witam
mam pytanie jak poprawnie zrobić reset radia RT4 , pod radiem są dwa małe switche , ale nie wiem jak dokładnie zrobić ten reset
Potrzebuję pozbyć się softu 8.31 który prawdopodobnie jest z błędami i chcę wgrać sprawdzony soft 8.20
próbowałem już kilka kombinacji z tymi switchami i cały czas pokazuje mi wersję softu 8.31

Offline Marek Janota

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Skąd: Bielsko Biała
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 2.0 HDI 138KM 2007r , Berlingo 1.6 HDI 75KM 2007r
  • Miejscowość: Bielsko Biała
Odp: [MkII] Jak zrobić reset radia RT4
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2015, 22:29:38 »
Witam
mam pytanie jak poprawnie zrobić reset radia RT4 , pod radiem są dwa małe switche , ale nie wiem jak dokładnie zrobić ten reset
Potrzebuję pozbyć się softu 8.31 który prawdopodobnie jest z błędami i chcę wgrać sprawdzony soft 8.20
próbowałem już kilka kombinacji z tymi switchami i cały czas pokazuje mi wersję softu 8.31

Dobra, odpowiedź kolegi z PKP który to robił wiele razy :)
http://peugeotklub.pl/showthread.php...u-spolszczenie

Q5: Podczas wgrywania coś poszło nie tak, i teraz mam przy starcie logo Peugeot/Citroen. Co robić?
A: Trzeba wyjąć radio, pod spodem w okolicy baterii są dwa małe switche. Nalezy uruchomić silnik, włożyć płytę CD z softem 8.11/8.20, nacisnąc i trzymać wewnętrzny switch w tym czasie wykonać Dark-reset [nacisnąc i trzymac przycisk DARK przez około 5sek, radio się zrestartuje]. Trzymać wciśnięty przez jeszcze około 20sekund. Puścić switcha. Radio przez około 10sek nie będzie pokazywać nic na wyświetlaczu, po chwili pokaże się logo INSERT UPGRADE CD i instalacja ruszy. Po około 20minutach radio wróci do żywych. Wielokrotnie testowane u mnie ;-)


Paweł dziękuje ci bardzo że cały czas próbujesz mi pomóc
Spróbuję ten sposób jutro , może wreszcie coś zadziała
napisałem też prośbę na forum Peugeota może jeszcze ktoś coś napisze ciekawego


Offline Marek Janota

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Skąd: Bielsko Biała
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 2.0 HDI 138KM 2007r , Berlingo 1.6 HDI 75KM 2007r
  • Miejscowość: Bielsko Biała
Odp: [MkII] Jak zrobić reset radia RT4
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 04, 2015, 17:18:35 »
no i zadziałało radio się zresetowało wyskoczył napis "insert upgrade cd"
po czym napęd zaczął czytać płytę jednak po chwili wyskoczył napis "error during flasher loadnig"
próbowałem i inną płytą i to samo , w końcu nagrałem jeszcze raz na nowej płytce soft 8.31 ale
sprawdzony i polecany przez forum peugeot . instalacja zakończyła się po ok. 20 minutach.
Nowy soft działa sprawnie i mam wrażenie że szybciej niż stary ale niestety problem z brakiem wyświetlania
spalania i zasięgu został , nie pojawiła się niestety też opcja zmiany jednostek spalania z km/l .
problem ten poruszony był w innym wątku na forum " http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=98343.0 "
Wracając do tematu procedura resetu radia jaką przedstawił Paweł dwa posty wcześniej zadziałała jako jedyna z różnych
innych metod które gdzieś pojawiły się na forum .

Offline Marek Janota

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Skąd: Bielsko Biała
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 2.0 HDI 138KM 2007r , Berlingo 1.6 HDI 75KM 2007r
  • Miejscowość: Bielsko Biała
Odp: [MkII] Jak zrobić reset radia RT4
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2015, 19:17:20 »

Na moim chomiki leży sprawdzone 8.20
http://chomikuj.pl/jedrocha/Prywatne/RT4-5/RT4soft

Dokupić sobie kabel USB i jazda :)


Ale jaja bo to właśnie z twojego chomika ściągałem ten soft jeden i drugi ,  dziwi mnie tylko że po instalacji twojego softu 8.31
nie mam w ustawieniach opcji wyboru języka

Offline Marek Janota

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Skąd: Bielsko Biała
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 2.0 HDI 138KM 2007r , Berlingo 1.6 HDI 75KM 2007r
  • Miejscowość: Bielsko Biała
Odp: [MkII] Jak zrobić reset radia RT4
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2015, 23:05:10 »

Na moim chomiki leży sprawdzone 8.20
http://chomikuj.pl/jedrocha/Prywatne/RT4-5/RT4soft

Dokupić sobie kabel USB i jazda :)


Ale jaja bo to właśnie z twojego chomika ściągałem ten soft jeden i drugi ,  dziwi mnie tylko że po instalacji twojego softu 8.31
nie mam w ustawieniach opcji wyboru języka

Dziwi mnie ze masz takie problemy. Chyba jako jedyny


też tego nie rozumiem . po prostu nie mam pewnych opcji w menu ( mogę zrobić fotki )
spróbowałem jeszcze doinstalować spolszczenie te z twojego chomika ( zamiana ang.)
trochę się obawiałem bo wszędzie pisało że należy zmienić język na inny niż angielski przed instalacją
a u mnie się nie da tego zrobić ale zainstalowało się dobrze i mam teraz język polski .

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: [MkII] Jak zrobić reset radia RT4
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 05, 2015, 07:31:00 »
Obserwuję zmagania... moje pytanie: poszukiwane/brakujące funkcje spalania menu są funkcją "radia" czy BSI? Na razie widzę zmagania z softem radia....

Offline Marek Janota

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Skąd: Bielsko Biała
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 2.0 HDI 138KM 2007r , Berlingo 1.6 HDI 75KM 2007r
  • Miejscowość: Bielsko Biała
Odp: [MkII] Jak zrobić reset radia RT4
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 05, 2015, 16:05:28 »
W czwartek za tydzień jadę do ASO na diagnostykę , dam znać co mi tam stwierdzą .
Grzegorz - co do softu radia - przez to że brakuje w nim kilka funkcji które inni mają to wydawało mi się że
może ten soft jest z błędami . Dlatego najpierw chciałem wgrać sprawdzony soft żeby sprawdzić
czy problem jest po stronie softu radia . Teraz przynajmniej wiem że oprogramowanie radia jest
prawidłowe a problem jest w czymś innym. Mam nadzieję że w czwartek się dowiem .

Offline Kamil Zajda

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 128
  • Skąd: Oświęcim
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK II, 2.0i LPG 16V , 2004r.
  • Miejscowość: Oświęcim
Odp: [MkII] Jak zrobić reset radia RT4
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 05, 2015, 16:32:05 »
A ciekawe ile zapłacisz...Do którego ASO się wybierasz?
Pozdrawiam ;)

Offline Marek Janota

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Skąd: Bielsko Biała
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 2.0 HDI 138KM 2007r , Berlingo 1.6 HDI 75KM 2007r
  • Miejscowość: Bielsko Biała
Odp: [MkII] Jak zrobić reset radia RT4
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 05, 2015, 19:26:14 »
A ciekawe ile zapłacisz...Do którego ASO się wybierasz?


Jadę do Bielska , powiedzieli mi diagnostyka 200zł - 25% rabat za auto starsze jak 6 lat
moje ma 7 więc się kwalifikuje . Zobaczymy ile mi za te 150zł będą w stanie pomóc

Offline Marek Janota

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Skąd: Bielsko Biała
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 2.0 HDI 138KM 2007r , Berlingo 1.6 HDI 75KM 2007r
  • Miejscowość: Bielsko Biała
Odp: [MkII] Jak zrobić reset radia RT4
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 05, 2015, 20:03:09 »
Paweł też mam niestety przeczucie że nic nie zrobią .
to co piszesz o DB to napisz coś więcej , pewnie to coś więcej niż lexia

Proponuję jednak zakończyć ten wątek bo się dublujemy z jedną sprawą w dwóch wątkach
ten wątek o resecie radia zakończmy sprawdzonym sposobem który przedstawił Paweł :

Podczas wgrywania coś poszło nie tak, i teraz mam przy starcie logo Peugeot/Citroen. Co robić?
A: Trzeba wyjąć radio, pod spodem w okolicy baterii są dwa małe switche. Nalezy uruchomić silnik, włożyć płytę CD z softem 8.11/8.20, nacisnąc i trzymać wewnętrzny switch w tym czasie wykonać Dark-reset [nacisnąc i trzymac przycisk DARK przez około 5sek, radio się zrestartuje]. Trzymać wciśnięty przez jeszcze około 20sekund. Puścić switcha. Radio przez około 10sek nie będzie pokazywać nic na wyświetlaczu, po chwili pokaże się logo INSERT UPGRADE CD i instalacja ruszy. Po około 20minutach radio wróci do żywych. Wielokrotnie testowane u mnie ;-)
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2015, 20:19:04 wysłana przez Marek Janota »

Offline Artur Szarek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 121
  • Posiadany samochód: C5 X7 136hp Exclusive
  • Zainteresowania: Elektronika
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: [MkII] Jak zrobić reset radia RT4
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 14, 2020, 16:33:06 »
Wiem, że temat stary. Mam radio rt4 uruchamia się i wyświetla się logo na wyświetlaczu i zaraz gaśnie i tak w kółko. Jesteś w stanie mi pomóc?
Paweł też mam niestety przeczucie że nic nie zrobią .
to co piszesz o DB to napisz coś więcej , pewnie to coś więcej niż lexia

Proponuję jednak zakończyć ten wątek bo się dublujemy z jedną sprawą w dwóch wątkach
ten wątek o resecie radia zakończmy sprawdzonym sposobem który przedstawił Paweł :

Podczas wgrywania coś poszło nie tak, i teraz mam przy starcie logo Peugeot/Citroen. Co robić?
A: Trzeba wyjąć radio, pod spodem w okolicy baterii są dwa małe switche. Nalezy uruchomić silnik, włożyć płytę CD z softem 8.11/8.20, nacisnąc i trzymać wewnętrzny switch w tym czasie wykonać Dark-reset [nacisnąc i trzymac przycisk DARK przez około 5sek, radio się zrestartuje]. Trzymać wciśnięty przez jeszcze około 20sekund. Puścić switcha. Radio przez około 10sek nie będzie pokazywać nic na wyświetlaczu, po chwili pokaże się logo INSERT UPGRADE CD i instalacja ruszy. Po około 20minutach radio wróci do żywych. Wielokrotnie testowane u mnie ;-)

Wysłane z mojego M2002J9G przy użyciu Tapatalka