Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania  (Przeczytany 8244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 06, 2018, 16:50:46 »
Jak ktoś Cię będzie chciał przekrecić to i tak to zrobi i interfejs Ci nie pomoże. Wystarczy, że uporczywy bląd wyrzuci z tablicy DTC i nic Ci fejs nie pokaże. Nie wiele jest osób z tak dużą wiedzą , że jest w stanie tak naprawdę cokolwiek więcej niż odczytać błedy zrobić.
Sprzedająć kilkuletni samochód tez nie miałbym ochoty spędzać na tym cały dzien, a na koniec zastanowię się usłyszeć. Szkoda czasu, a oglądaczy i "fachowców" jest cała masa
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 06, 2018, 17:13:18 »
Jak ktoś Cię będzie chciał przekrecić to i tak to zrobi i interfejs Ci nie pomoże. Wystarczy, że uporczywy bląd wyrzuci z tablicy DTC i nic Ci fejs nie pokaże. Nie wiele jest osób z tak dużą wiedzą , że jest w stanie tak naprawdę cokolwiek więcej niż odczytać błedy zrobić.
Sprzedająć kilkuletni samochód tez nie miałbym ochoty spędzać na tym cały dzien, a na koniec zastanowię się usłyszeć. Szkoda czasu, a oglądaczy i "fachowców" jest cała masa
Wszystko to złote słowa, ja Was za te poglądy nie krytykuję, po prostu jest druga strona medalu - tj. nabywca, który stara się w miarę swoich możliwości jak najlepiej zabezpieczyć się przed złą decyzją.
Każdy sprzedający wolałby transakcję bez jeżdżenia, angażowania się itd. Ale temat założył potencjalny nabywca, a nie sprzedawca.

I oczywiście że można cofnąć tak licznik, że niczym tego nie wykryjesz, przecież nic innego nie twierdzę. Ale uwierz mi, że często robione jest to po łebkach. Sam nie uważam się absolutnie za guru w temacie diagnostyki, a mimo to OSOBIŚCIE widziałem ewidentnie cofnięty licznik w dwóch autach które oglądałem.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Dartusz Kruczaj

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Wałbrzych
  • Posiadany samochód: Citroen c5 III exclusive, Fiesta MK7
  • Miejscowość: Wałbrzych
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 06, 2018, 17:49:29 »
Słowo magiczne PRZEBIEG, w ubiegłym roku sprzedawałem C1- auto żony - zostało po teściu. Auto z 2010 z przebiegiem 43000km, i tyle miał . Auto praktycznie nie jeżdżone, ot takie tylko na dojazdy do pracy, pomalowany błotnik i maska a poza tym nie ma się czego czepić . No i pojawił się klient z pomocnikiem klienta , oglądali , mierzyli miernikiem , podłączali kompa , jeździli bujali itp itd i rozmowa co do ceny : no wie pan ten przebieg to kręcony  no i malowany . Kręcony a dlaczego kręcony no bo wszystkie kręcone , no a komp co pokazał - no wie pan są jakieś błedy ale do naprawy .............. jednym słowem same śmieci gadali . No to oni się jeszcze zastanowią spisali vin sprawdzą w serwisie itp itd. ( ponad godzina poszła się .....) Na drugi dzień w niedziele przyjechał pan , przejechał się popatrzył tu i ówdzie sprawdził papiery , wypłacił cenę i zadowolony odjechał . Sprzedawałem auto z naprawde symbolicznym przebiegiem i co i dowiedziałem się że tez kręcony , przebieg to nie wszystko to tylko jeden z elementów do oceny najważniejszy jest stan techniczny auta i to jaką świadomość użytkowania auta miał właściciel .

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 06, 2018, 18:00:33 »
Nie ma dwóch takich samych transakcji, samochodów, ludzi itd. Osobiście też miałem na oku jedno auto całkiem niedawno. Zdecydowałem się kupić, ale zastanawiałem się o 1 dzień za długo, bo ktoś go wziął bez głębszej weryfikacji. Czy było dobre, czy wadliwe nigdy się nie dowiem.
I co do zasady - nie ma co szukać dziury w całym. Jak auto jest ok, to brać i tyle. Wg. mnie wystarczy sprawdzenie historii chociażby tu na forum względnie wykupienie raportu. Do tego ścieżka diagnostyczna, ale głównie po to żeby wygodnie i dokładnie obejrzeć auto od spodu + miernik lakieru. Interfejs - to dodatkowy kondom, nie zaszkodzi, ale nie można się nim jednoznacznie kierować.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 06, 2018, 18:33:27 »
Kiedyś pomagałem koledze kupić C5 3.0HDi.

Sprzedawca miał zaprzyjaźnione miejsce, gdzie można podpiąć Lexię. Przed wyjazdem na jazdę próbną mówił, że nie ma problemu by tam podpiąć auto. Jazda próbna najważniejsza, więc najpierw w trasę. Po przejażdżce auto wydawało się względnie ok, jedyne co nie pasowało to tłumaczenia właściciela nt. historii auta.

Po przejażdżce spytałem czy możemy teraz podpiąć Lexię w jego zaprzyjaźnionym miejscu to zaczął narzekać, że po co - co to da, itd. Jak w końcu przekonałem, że jednak chcemy podpiąć to gdy mechanik łaczył się Lexią właściciel auta zaczął zagadywać nt. wad lakieru. Po chwili kątem oka zauważyłem, że mechanik po cichu kasuje błędy z komputerów.

Podziękowaliśmy i odjechaliśmy w siną dal :)

Ja bez podpięcia Lexią też nie kupię C5. Do tej pory poza tym jednym przypadkiem nikt ze sprzedających nie miał problemu z podpięciem komputera. Z drugiej strony rozumiem podjeście kolegów. Do tej pory jeszcze żadnej C5 nie musiałem sprzedawać, ale gdy sprzedawałem swoje XMy to zdarzali się rekordziści oglądający auto z każdej strony przez pół dnia :)

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 06, 2018, 18:43:04 »
Też miałem sporo aut bo od zawsze zmieniam max co 2 lata, a bywało i czesciej. Klientów miałem różnych, jedni oglądali po 2h, inni zabierali auto za 15tys.zl do ASO, jeszcze inni kupowali po nocy na stacji benzynowej. Najgorsi byli ci z pseudo majstrami-szwagrami, nie raz chciałem ich wykopać z domu bo co się bajek nasluchalem to moje. Rozumiem że ktoś kto kupuje 10 letnie auto za 20tys.zl chce wydać te pieniądze jak najlepiej, szkoda tylko że niewielu z nich zakłada, że niemal do każdego z nich, trzeba na dzień dobry włożyć kilkaset/kilka tys.zl. Potem jest szukanie igły za 20 tys. zł i płacz że po 20 to same złomy sprzedają ;)

Offline Dartusz Kruczaj

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Wałbrzych
  • Posiadany samochód: Citroen c5 III exclusive, Fiesta MK7
  • Miejscowość: Wałbrzych
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 06, 2018, 18:58:36 »
No OK, drugie magiczne słowo KOMPUTER. Załóżmy ze kupuje auto i mam przypadkiem komputer przy sobie. Autko nie wyświetla żadnego Check Engine , podpinam kompa i co? Na jakie błędy mam zwracać uwagę , które go dyskredytują - pomijam błędy przejsciwe bo takie mają prawo pojawić się w układzie elektronicznym? Co mam sprawdzić , no co odczyty pracy poszczególnych podzespołów jak g...... się na tym znam , zmierzyć kompresje , ilość dodatku , no pytam co mam wziąć pod uwage aby nie kupić tego auta???? Może jakaś lista . Przypominam Check jest ciemny.

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 06, 2018, 19:14:10 »
Jak się g...o znasz, to zazwyczaj g...o kupisz :D
Wtedy najlepiej pojechać z kimś, kto ma stosowną wiedzę.

Łukasz, ty kilka razy chciałeś wykopać z chaty sprzedającego, a moja Matula jak sprzedawała
lata temu nastoletnie UNO, to musiałem buraka z domu "wyprosić" przy pomocy psa. Dobrze, że się akurat
zjawiłem, a bestia była duża i nie lubił obcych, bo nie wiem jak by się to skończyło. Grzecznie pilnowany
czekał na podwórku na patrol policyjny.
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 06, 2018, 19:16:29 »

Ja bez podpięcia Lexią też nie kupię C5. Do tej pory poza tym jednym przypadkiem nikt ze sprzedających nie miał problemu z podpięciem komputera. Z drugiej strony rozumiem podjeście kolegów. Do tej pory jeszcze żadnej C5 nie musiałem sprzedawać, ale gdy sprzedawałem swoje XMy to zdarzali się rekordziści oglądający auto z każdej strony przez pół dnia :)
Nikt nikomu nie broni podpinać pod komputer tylko nie ma zgody na to, że ktoś chińskim klonem czegokolwiek będzie grzebał w jeszcze mojej własności. Do serwisu proszę bardzo, rozumiem sprawdzić autko ale problem w tym, że ktoś szkoduje parę złotych na sprawdzenie w serwisie i w sumie wydając parę złotych nabywa coś  czego nie można być pewnym ubije mi sterownik albo coś namiesza a potem sorry. Zgadzam się także z przedmówca, najgorsi z jakimi się spotykam to kupujący z pseudofachowcami, którzy nie bardzo mają pojecie - sprzedawałem diesla , zima , klient sobie zarzyczył aby nie odpalać ranem bo chce zimny zobaczyć jak odpali - przyjezdza z fachowcem, fachowiec siada za kierownicą, zapala i od razu gaz , że obrotomierz zamyka. Fachowcy z miernikami co maski błotniki mierzą ale już słupki, miejsca gdzie można odciąć, wspawać całe elemety juz nie. Kupujący co 10 letnie auto ogladają , tak jakby nowe kupowali z salonu za co najmniej 100 tysięcy, a to ryska się nie podoba , a to jakieś pierdoły.
Ja przeważnie kupuję od  1 właścicieli i krajowe (ze sprowadzanych przez sprowadzaczy skutecznie się wyleczyłem) więc parę pytań, oglądam, jadę na stację kontroli aby obejrzeli od spodu. Jak mi pasuję to uzgadniam cenę ale nie jeczę o pare złotych , że zarówkę muszę wymienić , opony itd, bo wiem że nie ma co oczekiwać iż ktoś kto nosi się z zamiarem sprzedania auta nie będzie w nim rozrząd wymieniał, kupował nowych opon. Zdaję sobie sprawę , że po zakupie muszę cos dołozyc to normalne. Ale większość oczekuje, ze sprzedający wymieni wszystko no i wtedy sprzeda autko.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 06, 2018, 19:29:00 »
Ja spotkałem lepszego magika. Twierdził, że nie spotkał bezwypadkowej C5 MKI, bo KAŻDA, którą sprawdzał,
miała grubo szpachlowaną maskę. Wg jego miernika za 120 zł... Popłakałem się ze śmiechu, a o się obraził  :D
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Dartusz Kruczaj

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Wałbrzych
  • Posiadany samochód: Citroen c5 III exclusive, Fiesta MK7
  • Miejscowość: Wałbrzych
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 06, 2018, 19:35:37 »
Dokładnie Mariusz tak jak napisałes. Dalej twierdzić będe , że kupujemy auta po Niemcu , Fancuzie , Belgu ...... który już w nie przez tysiące km wypi....ał swoje  a my udajemy że kupujemy nówki sztuki same . To  jest tylko auto tak jak pralka telewizor czy komputer i ma prawo w każdym ale to w każdym momencie pokazać korbre i zaklęcia komputerem czy fachowce tego nie zmienią. Ja wiem że każdy chce bezkolizyjne , nie malowane z małym przebiegiem idealny środek, absolutnie bez błędów no i po wymianie wszystkiego z fakturami z serwisu . Panowie takie rzeczy to tylko w PLUSIE 

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 06, 2018, 19:40:59 »
W PLUSIE nie ma. Na OLX czy OTOMOTO co drugi spełnia podane przez Ciebie wymagania.
Przynajmiej w opisie... :D
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 06, 2018, 19:51:50 »
Dokładnie Mariusz tak jak napisałes. Dalej twierdzić będe , że kupujemy auta po Niemcu , Fancuzie , Belgu ...... który już w nie przez tysiące km wypi....ał swoje  a my udajemy że kupujemy nówki sztuki same . To  jest tylko auto tak jak pralka telewizor czy komputer i ma prawo w każdym ale to w każdym momencie pokazać korbre i zaklęcia komputerem czy fachowce tego nie zmienią. Ja wiem że każdy chce bezkolizyjne , nie malowane z małym przebiegiem idealny środek, absolutnie bez błędów no i po wymianie wszystkiego z fakturami z serwisu . Panowie takie rzeczy to tylko w PLUSIE 
Ale wiesz jak jest każdy chciałby wiedzieć co kupuje.  A u nas każdy chce każdego oszukać nawet w tym poście diagnoza , pierdoła ale powód do obniżenia ceny jest. A uczciwie byłoby powiedzieć, Panie to pierdoła zrobię sobie - ale gdyby sprzedawca coś chciałby ukryć to juz oszust.
Powinno być karane wprowadzanie w błąd , kręcenie przebiegów, ukrywanie historii powypadkowej - proste prawo oszukałeś , zataiłeś ponosisz karę, nieuchronną.
ja kupuję od 1 właścicieli i tutaj nie ma , ze nie wiedziałem, nie wiem, nie pamietam. Ostatnio kupiłem autko z małymi wgniotkami na dachu od gradu, super auto - ale kupujący skreslali je przez to - ludzie oczekują od 10 letnich aut stanu salonowego - wystarczy zobaczyć na oferty handlarzy - sesje i ekspozycje lepsze niż nowych w salonie. A opisy , handlarz ma tydzien z podróżą auto a wie o nim wszystko -, że nigdy nie palone, wszystko na czas zrobione itd - a wytargał auto z jakiegoś placu i tak naprawdę g...o wie o nim. Ale ludzie lubią bajki słuchac.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Dartusz Kruczaj

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Wałbrzych
  • Posiadany samochód: Citroen c5 III exclusive, Fiesta MK7
  • Miejscowość: Wałbrzych
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 06, 2018, 20:10:00 »
Wracając jeszcze do tematu znania sie : 90% użytkowników forum tego czy innego ma taką wiedzę na temat mechaniki , że zadaje pytania na co zwrócić uwage przy wymianie klocków lub wężyka spryskiwaczy o wymianie filtrów nie wspomnę. Następnie po lekturze forów kupują różnej maści interfejsy i zamieniają się w diagnostów i jadą na oględziny potencjalnych zwłok. Co do zabrania z sobą mechanika to ze świeczką szukać takiego co ma odpowiednie kompetencję, wiedzę i doświadczenie zawodowe i chciałby zostawić swoją robotę i włóczyć się po kraju na jakieś ogledziny, kto mu zapłaci za ten czas ( jaka dniówka 500 1000zł bo tyle jest w stanie urobić dziennie ), serwis wyjdzie taniej. Co innego kiedy sam się człowiek na tym zna i ma odpowiednią wiedzę , no ale wtedy nie zadaje pytań na forum jak zmienić klocki :-))

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 06, 2018, 21:00:31 »
Tak z ciekawości dodam że 9 lat temu będąc u znajomych Holendrów zachciało mi się wrócić autem do Polski, a że w tamtą stronę pojechaliśmy razem ich samochodem(byli u nas na weekend) to średnio mi się podobał pomysł powrotu busem. Kupiem ładną BMW 5, oglądałem może 15min, przejechałem się, ogień, piękna sztuka. Z minusów 320tys.km przebiegu i świecił airbag, pomyślałem mata w fotelu pasażera i tak było, nic więcej. W Polsce auto oddałem znajomemu który ogarnął problem z airbag i przy okazji przeswietlił mi auto. Okazało się że w sterowniki skrzyni at i świateł zapisany był przebieg ponad 400tys.km, to tak A propos diagnostyki. Czasem może nam powiedzieć więcej niż sami jesteśmy w stanie zobaczyć.

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 686
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 07, 2018, 08:15:00 »
Czyli podsumowując nie ma sensu podłączać się lexią bo wszystkie problemy można wykasować/zmienić przed przyjazdem kupującego?

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 07, 2018, 08:36:44 »
Czyli podsumowując nie ma sensu podłączać się lexią bo wszystkie problemy można wykasować/zmienić przed przyjazdem kupującego?
Podsumowując to interfejs raczej nie jest jednoznacznym wskaźnikiem, zwłaszcza jak nie masz wiedzy i doświadczenia w użytkowaniu/diagnostyce.
Nie każdy właściciel tego auta ma interfejs(tj. większość pewnie nie ma), a jak auto ma istotne usterki trwałe to po wykasowaniu i dłuższej jeździe próbnej prawdopodobnie powrócą i nic ich wykasowanie sprzedającemu nie da.


Najważniejszy zawsze jest stan techniczny, historia itd., interfejsem nie zaszkodzi sprawdzić(a nawet warto jak się go ma):
1. błędów - ale tutaj ostrożnie bo są błędy które nie wskazują tak naprawdę usterki
2. historię błędów w BSI, mogą być nieścisłości z przebiegiem
Więcej grzebać nie ma co - o ile auto na jeździe próbnej jest ok(ale jeżeli nie to po co się podłączać? ). Jak pisałem wcześniej - nie ma co szukać dziury w całym.
Takie sprawdzenie to 10 minut, więc nie jest raczej dla nikogo problemem.

Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 07, 2018, 08:51:28 »
Szkoda, do Krakowa mam dobrą drogę, to bym się może pofatygował gdybym potrzebował...
Ale zawsze pytam i uprzedzam przez telefon czego oczekuję od sprzedawcy, więc bezcelowej wycieczki bym nie miał. :)
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 07, 2018, 11:09:36 »
Czyli podsumowując nie ma sensu podłączać się lexią bo wszystkie problemy można wykasować/zmienić przed przyjazdem kupującego?
Podsumowując to interfejs raczej nie jest jednoznacznym wskaźnikiem, zwłaszcza jak nie masz wiedzy i doświadczenia w użytkowaniu/diagnostyce.
Nie każdy właściciel tego auta ma interfejs(tj. większość pewnie nie ma), a jak auto ma istotne usterki trwałe to po wykasowaniu i dłuższej jeździe próbnej prawdopodobnie powrócą i nic ich wykasowanie sprzedającemu nie da.



Nie do końca tak jest. Nie chodzi bynajmniej o wykasowanie - ale ktoś kto szykuje auto do sprzedaży, może zajmuje się tym zawodowo może usunąć dany błąd z tablicy błędów i po prostu auto pomimo złych parametrów nie będzie go rejestrować. Pamiętaj, że to tylko elektronika i dobry gość może tak to zrobić , że nic nie znajdziesz.
Dopiero wiedza i doświadczenie i umiejętność interpretacji pomiarów pozwoli dokładnie ocenić stan auta.
Auto poznasz jak kupisz i po pewnym czasie.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 07, 2018, 13:26:02 »
Nie przesadzaj z tym dziadkiem :), ponadto to wciąż to samo auto.
Przed  obecną C5 moje najmłodsze auto to była Laguna '97 którą kupiłem jak miała 9 lat. Wszystko czym wcześniej jeździłem było dużo starsze, mam też służbowe 16-20'o latki i dają radę :) Miałem też np. takiego shrota 125p z '72r. To dopiero było nie tyle dziadek co trup, jakich mało. Fajnie się pod nim leżało ;).
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Robert Zglinicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 837
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0 Kombi EXCLUSIVE+LPG 2008r
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 07, 2018, 19:57:26 »



Przed  obecną C5 moje najmłodsze auto to była Laguna '97



No popatrz, a teraz masz 2 cztero latki, fiu, fiu, piekny przeskok no i worek pieniędzy poszło  ;)
Pozdrawiam

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 07, 2018, 20:11:26 »
No spory worek :(
Jak już kupiłem C5(w tym samym czasie też C4P ;) ) to odznaczalem wszystkie ogloszenia w olx i otomoto. Uderzyło mnie wtedy, że mój wybór był... najdroższy ze wszystkich ktore w tym czasie były.  Za to C4P to był prosty strzał - widzialem 2, ten co kupiłem był na drugim miejscu, ale przy pierwszym spóźniłem się i ktoś mnie ubiegł.
I tak poszło ponad 100k zł w 3 dni.... Ale ile frajdy :)
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 07, 2018, 22:29:29 »
Cóż zrobić... najbardziej mnie wkurza brak indeksowanych lusterek, z tym to porażka jakaś, nawet w mk2 to miałem. Reszta cięć to pierdoły.
Szczerze to często  nie zamykam auta, czasem z rozmysłem, czasem z roztargnienia. Ogólnie w naszym kraju trochę te kradzieże zwolniły, ale też nasza marka nie jest popularna wśród złodzieji. Nadal prym wiodą passaty i audi a4 :) W razie W mam AC :)
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Lexia diagnostyka pojazdu podczas kupowania
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 08, 2018, 08:14:01 »
Cóż zrobić... najbardziej mnie wkurza brak indeksowanych lusterek, z tym to porażka jakaś, nawet w mk2 to miałem. Reszta cięć to pierdoły.
Szczerze to często  nie zamykam auta, czasem z rozmysłem, czasem z roztargnienia. Ogólnie w naszym kraju trochę te kradzieże zwolniły, ale też nasza marka nie jest popularna wśród złodzieji. Nadal prym wiodą passaty i audi a4 :) W razie W mam AC :)
Marcin ja miałem 2 indeksowane lusterka i po wizycie u elektryka mam albo kierowcy, albo od pasażera, zależy jak przyłączę
 Pytałem jak to włączyć ponownie to nie wie  :)
Naszych nie kradną bo części nie potrzeba  :)
... kierowca wybiera zwierciadło lusterka wstecznego przewidziane do ustawiania przesuwając przełącznik wyboru zewnętrznych lusterek wstecznych.