Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] Skrzynia AL4 brak 1 i 2  (Przeczytany 7410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Maćkowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 78
  • Skąd: Krzywiń
  • Posiadany samochód: DS 5, C4 PICASSO
  • Miejscowość: Jerka
[Mk1] Skrzynia AL4 brak 1 i 2
« dnia: Grudzień 12, 2015, 07:11:38 »
Witam jak w temacie stało się to nagle bez żadnych przesłanek dojeżdżam do skrzyżowania ,chwile czekam na możliwość wjazdu no i już nie wjechałem.włączyłem tryb zimowy więc ruszyło z 3biegu.Gdy ręcznie wybieram biegi na 1 zupełnie nic się nie dzieje, na 2 coś w skrzyni zaczyna wirować ale auto stoi , na 3 zapina no i jazda.Nie jest w trybie awaryjnym wygląda to na mechaniczną usterkę proszę o wstępną diagnozę. citroen C5 2001r.Pomocy bo jestem uziemiony

Offline Artur Zamozny

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 902
  • Skąd: Herne DE
  • Posiadany samochód: XM 3.0V6-BX-C5mk1-C5mk1fl-C5x7-C6
  • Zainteresowania: TAK są
  • Miejscowość: Siewierz
Odp: [Mk1] Skrzynia AL4 brak 1 i 2
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2015, 22:13:49 »
Elektrozawór w kasecie?

Offline Patryk Blachowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Otwock
  • Posiadany samochód: Golf VII 1.5TSI DSG, dawniej Citroen C5 break mk2 2.0+LPG AL4
  • Miejscowość: Otwock
Odp: [Mk1] Skrzynia AL4 brak 1 i 2
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2015, 23:46:05 »
Patrząc na tabele działania http://www.prnd.pl/automatyczna-skrzynia-biegow-dp0-al4,4,3.html strzelam, że mógł pójść zawór EV4 lub hamulec F3. Niestety, jest to tylko strzał, aż tak dobrze na skrzyniach się nie znam. Prawdopodobnie bez wizyty u dobrego mechanika od automatów się nie obejdzie. Samemu możesz ewentualnie spróbować podmienić zawór EV4 z innym, np EV6 i zobaczyć czy coś się zmieni. Dołączam temat do obserwowanych bo jestem bardzo ciekawy co jest problemem...

Offline Bartłomiej Trocha

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 757
  • Skąd: Koszecin slaskie
  • Posiadany samochód: C5 I 2.2 hdi 204KM
  • Zainteresowania: Mechanika elektronika programowanie sterownikow
  • Miejscowość: Koszecin slaskie
Odp: [Mk1] Skrzynia AL4 brak 1 i 2
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2015, 23:58:29 »
Car DNA programowanie ecu, mechanika, elektronika

Offline Artur Zamozny

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 902
  • Skąd: Herne DE
  • Posiadany samochód: XM 3.0V6-BX-C5mk1-C5mk1fl-C5x7-C6
  • Zainteresowania: TAK są
  • Miejscowość: Siewierz
Odp: [Mk1] Skrzynia AL4 brak 1 i 2
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2015, 11:59:45 »

Offline Patryk Blachowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Otwock
  • Posiadany samochód: Golf VII 1.5TSI DSG, dawniej Citroen C5 break mk2 2.0+LPG AL4
  • Miejscowość: Otwock
Odp: [Mk1] Skrzynia AL4 brak 1 i 2
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2015, 16:28:45 »
https://www.youtube.com/watch?v=XSyXoWk7Gu4
Tu jest fajny filmik
Tak, filmik pokazuje, że dobranie się do sterownika nie jest trudne. Wystarczy wypiąć wtyczki od elektrozaworów i już mamy sterownik na stole (w filmiku tego nie ma). Obstawiam jednak, że elektrozawory, o których mowa w filmiku nie są przyczyną problemów. Te elektrozawory odpowiadają za ciśnienie w układzie oraz za załączanie lock-up, ich awaria powoduje przejście w tryb awaryjny i zapalanie się kontrolek serwisowych.

Offline Dariusz Myszkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Skąd: Warta
  • Posiadany samochód: Citroen C 5 III,163KM, eksclisive,2 HDI
  • Miejscowość: Warta
Odp: [Mk1] Skrzynia AL4 brak 1 i 2
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 13, 2015, 19:30:03 »
Ponieważ nie mogę wpisac ogłoszenia, wykorzystam ten watek i prosze admina o nie usuwanie :) własnie poszukuje takiej kasety z elektrozaworami do skrzyni AL-4 do C-5 [Mk I] Ponoc jest jakas firma na Litwie, która regeneruje to "coś". jesli ktokolwiek ma, wie, lub korzystał , prosze o info.
Fan Cyttryny

Offline Patryk Blachowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Otwock
  • Posiadany samochód: Golf VII 1.5TSI DSG, dawniej Citroen C5 break mk2 2.0+LPG AL4
  • Miejscowość: Otwock
Odp: [Mk1] Skrzynia AL4 brak 1 i 2
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 13, 2015, 22:05:10 »
Ponieważ nie mogę wpisac ogłoszenia, wykorzystam ten watek i prosze admina o nie usuwanie :) własnie poszukuje takiej kasety z elektrozaworami do skrzyni AL-4 do C-5 [Mk I] Ponoc jest jakas firma na Litwie, która regeneruje to "coś". jesli ktokolwiek ma, wie, lub korzystał , prosze o info.
W midparts regenerują. http://midparts.com.pl/pl/p/DP0-AL4-REGENRACJA-STEROWANIA-1-ROK-GWARANCJI-/4364
Pytanie do znawców: na czym polega taka regeneracja? Wymiana sprężynek/tłoczków? Ustawianie potem ich naprężeń/ciśnień?

Offline Tomasz Maćkowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 78
  • Skąd: Krzywiń
  • Posiadany samochód: DS 5, C4 PICASSO
  • Miejscowość: Jerka
Odp: [Mk1] Skrzynia AL4 brak 1 i 2
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2015, 18:07:18 »
Zawory ciśnieniowe już wymieniałem kiedyś(tryb awaryjny)
teraz co coś innego błędów brak. Podejrzewam jedną z taśm hamulcowych. ale zanim wywale i rozpołowię skrzynie to szukam potwierdzenia może ktoś to przerabiał

Offline Tomasz Maćkowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 78
  • Skąd: Krzywiń
  • Posiadany samochód: DS 5, C4 PICASSO
  • Miejscowość: Jerka
Odp: [Mk1] Skrzynia AL4 brak 1 i 2
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 06, 2016, 08:13:46 »
Wracam do tematu bo dopiero teraz wywaliłem skrzynie dokładnie wczoraj no i już wiem co ją boli, otóż taśma hamulcowa(urwał się zaczep) dziś lub jutro będę miał taśmę i olej z filtrem i do dzieła.Jak skończę to zdam relacje.

Offline Tomasz Maćkowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 78
  • Skąd: Krzywiń
  • Posiadany samochód: DS 5, C4 PICASSO
  • Miejscowość: Jerka
Odp: [Mk1] Skrzynia AL4 brak 1 i 2
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 08, 2016, 23:58:25 »
No to po robocie.Dziś poskładałem wszystko do kupy .podłączony aku odpał pozycja D no i jazda bez podłączania lexi.zrobiłem ze 20km i wszystko super płynnie od rozpoczęcia do zakończenia jazdy próbnej.cała robota zajęła w sumie ok.9 godzin i cena części 1000zł taśma olej filtr uszczelka i simmeringi.więc chyba nie tak źle.w razie pytań służe.pozdro


Offline Patryk Blachowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Otwock
  • Posiadany samochód: Golf VII 1.5TSI DSG, dawniej Citroen C5 break mk2 2.0+LPG AL4
  • Miejscowość: Otwock
Odp: [Mk1] Skrzynia AL4 brak 1 i 2
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2017, 17:45:38 »
No to po robocie.Dziś poskładałem wszystko do kupy .podłączony aku odpał pozycja D no i jazda bez podłączania lexi.zrobiłem ze 20km i wszystko super płynnie od rozpoczęcia do zakończenia jazdy próbnej.cała robota zajęła w sumie ok.9 godzin i cena części 1000zł taśma olej filtr uszczelka i simmeringi.więc chyba nie tak źle.w razie pytań służe.pozdro
Super, że sobie poradziłeś. Szczególnie, że większość "znafców" automatów powiedziałaby, że trzeba od razu wymienić wszystko za 5000zł.
Czy moje podejrzenie było słuszne, tj. padł hamulec F3?

Offline Michał Bieńkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Zainteresowania: Motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [Mk1] Skrzynia AL4 brak 1 i 2
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2017, 21:39:07 »
Witam.


Mam identyczne objawy jak kolega (brak 1 i 2, jedzie na sniezynce z 3). Czy jest w Warszawie ktos z forumowiczow kto podjal by sie takiej naprawy za rozsadne ale godziwe wynagrodzenie?? A moze macie jakis zaprzyjazniony, uczciwy warsztat ktory sie zna na rzeczy??

Offline Patryk Blachowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Otwock
  • Posiadany samochód: Golf VII 1.5TSI DSG, dawniej Citroen C5 break mk2 2.0+LPG AL4
  • Miejscowość: Otwock
Odp: [Mk1] Skrzynia AL4 brak 1 i 2
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 17, 2017, 09:03:32 »
Na pewno nie polecam:
Auto Józefów - nieprzyjemni wymieniacze, skrzynia 5hp19 po naprawie u nich wszystkiego, po 2 latach znowu się zepsuła, zresztą stwierdzili, że w AL4 to oleju się nie wymienia :shock:
Auto Wawer - mam mieszane uczucia, zalali inny olej niż powinien być.
na forach ludzie polecali Samko i midparts, ale osobiście jeszcze nic u nich nie robiłem

Offline Michał Bieńkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Zainteresowania: Motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [Mk1] Skrzynia AL4 brak 1 i 2
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 05, 2017, 11:32:56 »
Autko kilka dni temu wrocilo z naprawy. Jezdzi super. Winna okazala sie peknieta opaska.

Cena (gdybym tylko chcial naprawic):

wersja 1: wymiana opaski i oleju z filtrem - 1600 PLN
wersja 2: wymiana opaski, zuzytego kosza i oleju z filtrem - 2200 PLN

Cena ktora zaplacilem: 4400 PLN

W cene wchodzi pełna regeneracja skrzyni lacznie z regeneracja sprzegla, czyszczeniem mechatroniki, wymiana drugiej opaski i jeszcze kilkoma rzeczami ktorych nie zapamietalem. Na skrzynie mam gwarancje a warsztat, choc niewielki, zrobil na mnie wielkie wrazenie. Koles ktory o wszystkim mi opowiedzial, podpowiedzial rozne rozwiazania. Termin troche dlugi ale naprawde warto.

Offline Patryk Blachowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Otwock
  • Posiadany samochód: Golf VII 1.5TSI DSG, dawniej Citroen C5 break mk2 2.0+LPG AL4
  • Miejscowość: Otwock
Odp: [Mk1] Skrzynia AL4 brak 1 i 2
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 05, 2017, 15:57:30 »
Super, cieszymy się, że udało się naprawić, wydaje się, że w rozsądnych cenach.
Czyli tak jak pisałem, poszedł hamulec F3 (opaska).
Podaj proszę namiary na warsztat, tym bardziej, że jesteś zadowolony. W Warszawie i okolicach jest słabo jeżeli chodzi o porządne warsztaty ASB, więc byłbym bardzo wdzięczny

Offline Michał Bieńkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Zainteresowania: Motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [Mk1] Skrzynia AL4 brak 1 i 2
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 05, 2017, 18:03:49 »
Warsztat mieści się na ulicy Trakt Lubelski 195. Wjeżdża się w bramę i jedzie prawie do końca. Bodajże przedostatni budynek.